Gs 300 mk2 czy mk3 ?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Gs 300 mk2 czy mk3 ?

Postprzez Stopklatka » 13 lis 2019, o 12:16

Cześć wszystkim, przymierzam się do zakupu gs'a za granicą. Mam na oku dwa egzemplarze jeden gs300 mk2 2003 rok, drugi gs300 mk3 2005 rok. Ceny są porównywalne i teraz nie wiem co wybrać. Obydwa auta ładnie utrzymane ze wskazaniem bardziej na mk2. Największym minusem mk3 jest przebieg 350k w porównaniu do 200k mk2. I teraz pytanie, co wybrać? Bardziej skłaniam się do mk2, ale może mk3 jest dużo lepszy pod każdym względem? Czy też odwrotnie i końcowka produkcji mk2 jest bardziej dopracowana niż początki mk3? Proszę o wasze rady i uwagi na pewno mi pomogą w wyborze :)
Stopklatka
Nowy lex user

Model Lexusa: Poszukiwany

Re: Gs 300 mk2 czy mk3 ?

Postprzez Xenomorph » 27 lut 2020, o 10:12

Ja bym był zdecydowanie za GS 300 mk2 w tym przypadku, a oto dlaczego:

1) GS 300 mk2, rocznik 2003, to jest polift. Ogólnie cała generacja tego modelu jest bardzo udana. Auto z pancernym silnikiem i skrzynią biegów.
2) Przebieg - o ile jest prawdziwy, no to chyba oczywista sprawa, że mk2.
3) Sam zauważyłeś, że mk2 lepiej utrzymany, przynajmniej na oko.
4) Mk3 w żadnym wypadku nie jest lepszy pod każdym względem od mk2. Oczywiście, kolejna generacja też była udana, to naprawdę dobre auta, ale moim zdaniem mk2 wygrywa. W szczególności jeśli zestawiamy mk2 z końcówki produkcji do mk3 z 2005 roku. Sam sobie odpowiedziałeś, mk2 poliftowa jest bardziej dopracowana niż początki mk3 i nie mam co do tego wątpliwości.
5) Jeśli cena za nowszą generację jest zbliżona do starszej, no to... Hmm. Korzystna cena w takim przypadku nie gra na korzyść mk3. Mk2 powinno być lepiej zadbane, niż mk3 w tej samej cenie, przynajmniej w teorii.
6) Mk2 będzie mniej nowoczesne, ale nadal zapewnia bardzo dobre wyposażenie, więc powinieneś być zadowolony. Tak samo jeśli chodzi o osiągi, które są naprawdę przyzwoite.
Xenomorph
Nowy lex user

Model Lexusa: Lexus GS 300 mk2

Postprzez wasalister » 27 lut 2020, o 15:37

Nie jeździłem MK3, więc nie mam porównania, ale jeśli są w podobnej cenie, to wybrałbym raczej MK2.
wasalister
Lex user

Model Lexusa: GS300 MK2

Postprzez Piotr-PK » 27 lut 2020, o 18:19

Ja, jak kolega powyżej. Gs300 ciche i aksamitne, do 130 cisza, później trochę więcej szumu, mocy w sam raz, auto nie zachęca do sprintów, bardziej do płynnej jazdy. Zawias twardszy niż np. Omega B. Wnętrze solidne, ale czuć tam Toyotę lat 90, dla mnie akurat to atut.

Pierwsze roczniki mk3 mają problem z poborem oleju, bębny od zmiennych faz i jakieś dźwięki z czeluści deski rozdzielczej. Natomiast przy prędkościach autostradowych, jest ponoć dużo cichszy.

Jak nie zależy Ci na świeżym wyglądzie i szukasz solidności w dobrej cenie to mk2. Inna sprawa, że to rzadki widok na drogach, mało opatrzone, postarzały się dobrze.
Piotr-PK
Lex user

Model Lexusa: LS430

Postprzez karole 10 » 27 lut 2020, o 19:04

Gs mk 2 to świetne auto,ja od miesiąca mam ls 430 ale tęsknie za gs.Moim zdaniem gs mk 2 jest lepiej wykończony wewnątrz od mk 3, a nawet ma lepiej wykończone niektóre elementy wnętrza niż ls 430.
karole 10
Lex user

Model Lexusa: Ls 430

Postprzez Xenomorph » 6 mar 2020, o 09:27

Piotr-PK napisał(a):
Jak nie zależy Ci na świeżym wyglądzie i szukasz solidności w dobrej cenie to mk2. Inna sprawa, że to rzadki widok na drogach, mało opatrzone, postarzały się dobrze.

Zgadzam się z kolegą. Gdy na drogach pełno wszelakich Audi czy BMW z okresu w którym produkowane było mk2, tak Lexus to rzadkość i wręcz rarytas. Zadbane egzemplarze potrafią jeszcze zwrócić uwagę, naprawdę. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że ludzie się oglądają za moim autem. Co prawda nie jest to 100% fabryka, bo mam niefabryczny wydech, jest nieco obniżony, felgi inne i parę innych pierdół, ale no właśnie o to chodzi, że takich BMW E46, E60, E36, E39, Audi A4 B5, B6, B7, Audi A6 B6, B7 itd itd jest naprawdę do z*bania na ulicach. A GS 300 mk2? No nie za wiele tego jeździ i jak dla mnie to ogromny atut. Gdy szukałem auta kierowałem się opinią o niezawodności, solidnej mocy i bardzo dobrym wykonaniu, a dodatkowo chciałem wybrać coś, czego nie ma zbyt wiele na drogach, nie chciałem oklepanego auta. Miał być to także spory sedan i w przystępnej cenie. GS 300 mk2 to pod tym względem auto niemal idealne (ale oczywiście nie bez wad, żeby nie było, każde auto ma minusy), bo spełnia właściwie każdy z tych warunków.

Kupiłem zadbany egzemplarz od prywatnego właściciela, który 5 lat temu sprowadził auto z Holandii. Każdy kto widzi moje auto lub się ze mną przejedzie twierdzi, że kompletnie nie widać tego, że to auto ma 19 lat (rocznik 2001). W środku prawie jak nówka, właściwie bez śladów zużycia. Z zewnątrz także prezentuje się rewelacyjnie jak na 19-letnie auto i wygląda na sporo nowsze. Tak więc to prawda, te samochody bardzo dobrze się postarzały.
Xenomorph
Nowy lex user

Model Lexusa: Lexus GS 300 mk2

Powrót do Lexus GS