Wskazanie rezerwy w mk3

ODPOWIEDZ
kekereke7
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:07
Model Lexusa: GS 300 MK 3
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Wskazanie rezerwy w mk3

Post autor: kekereke7 »

Pytanko mam odnośnie wskazań rezerwy w mk3. Z tego co wyczytałem GS 300 pojemność zbiornika paliwa to 71l. Gdy zapala się rezerwa przy ok 46 km (dystans do pokonania). Gdy zalewam zbiornik do pełna (wskazanie komputera pokazuje np. 30km). A wchodzi ok 58l. Tzn, że w zbiorniku mam około 13l.??? :scratch:
Czy testował ktoś już to ile można przejechać na rezerwie? Nadmienię, że Leszek posiada webasto. :beach:
kekereke7
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:07
Model Lexusa: GS 300 MK 3
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wskazanie rezerwy w mk3

Post autor: kekereke7 »

Wygląda na to, że po mimo tego iż mamy nowe autostrady gdzie przez ponad 100 km nie ma gdzie zatankować. Nikomu jak do tej pory nie przytrafiło się jechać na głębokiej rezerwie.
Awatar użytkownika
Damiano2JZ
Moderator
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2017, o 17:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: RZESZÓW/STALOWA WOLA
Kontakt:

Re: Wskazanie rezerwy w mk3

Post autor: Damiano2JZ »

dokładnie szkoda pompy to po 1 a po 2 to po co zawał serca czy dojedzie? :D dla nie których poniżej połowy to już rezerwa ;)
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem– Akio Toyoda
Kozio_1986
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 7 lut 2016, o 21:46
Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Wskazanie rezerwy w mk3

Post autor: Kozio_1986 »

Raz zszedłem do 8-10 km na "cruising range" i zatankowałem koło 61L, ale nikomu tego stresu nie polecam ;D
kekereke7
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:07
Model Lexusa: GS 300 MK 3
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wskazanie rezerwy w mk3

Post autor: kekereke7 »

No i stało się!!! :szok: Nalałem 4 litry e95 do pojemnika po płynie do spryskiwaczy i do bagażnika. W końcu kiedyś benzyna się skończy. :dance3: gdy RANGE APPROX wyświetliło 0km :fiu: wyzerowałem licznik na tryb A. Pogoda nie sprzyjała. Było ciemno i deszczowo. Tempomat ustawiony na 115. Leciałem A1 z południa na Czestochowe do domu. Akurat szczęście w nieszczęściu gdy zajechałem pod dom tryb A pokazał dystans 101km. Auto do samego końca nie szarpało , nie dławiło się , jechało równo. :hobby: Gdy wniosłem bagaże i wróciłem aby pojechać na stacje się zalać auto już nie odpaliło. Bagażnik do góry i lejemy przed blokiem 4 litry. :laugh1: ku mojemu zdziwieniu Leszek kolokwialnie mówiąc odpalił od pierwszego strzału :biggrin2: pojechałem na stacje paliw około 2km i weszło 67,25L do odbicia pistoletu. Czyli 67+4 =71L Tak jak książka mówi. W poprzednim aucie (opel)też przeprowadziłem taki test i wyszło od zapalenia rezerwy 110km. Tu musicie wziąść pod uwage prędkość. Gdyby były odpowiednie warunki pogodowe i na tempomacie byłoby 160 dystans byłby krótszy. Ale obstawiam w ciemno, gdy CRUISING RANGE wyświetli 0km. To spokojnie bez stresu :smoke: można zrobić jeszcze dobre 50 km. :dirol:
kekereke7
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:07
Model Lexusa: GS 300 MK 3
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wskazanie rezerwy w mk3

Post autor: kekereke7 »

Ostatnio zajechałem na stacje zatankować gdy CRUISING RANGE wskazywał 1km. Zalałem Leszka do odbicia pistoletu. Weszło 62,1 czyli w zbiorniku było jeszcze 8,9 litra. :smile:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości