Dziwny hałas z silnika (video)

ODPOWIEDZ
imgregg
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2019, o 15:37
Model Lexusa: IS250 Elegance 2006r
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Dziwny hałas z silnika (video)

Post autor: imgregg »

Cześć wszystkim!

niedawno zakupiłem lexusa is250, rok 2006, skrzynia manualna. Auto kupione w Niemczech a jeżdżone w Danii.

Niestety z silnika dochodzi jakiś dziwny hałas jak na filmiku,który nagrałem (wydech jest do naprawy więc proszę nie zwracać uwagi :D)

Warto podkreślić, że przy kupnie auto miało jedną usterkę, a mianowicie ślizgało sprzęgło, kolejno mechanik stwierdził, że koło dwumasowe jest conajmniej do regeneracji. Dwumasa została zregenerowana, sprzęgło wymienione, wszystko działa bajka. Tylko ten dźwięk, jest on co jakiś czas, tylko przy ruszaniu w ten sposób, czyli po prostu lekko agresywniejszy ruch. Poza tym nic się nie dzieje tylko czasem sprzęgło śmierdzi przy naprzykład jakimś dłuższym ruszaniu pod górkę.

Bardzo proszę o sugestie, co to może być.. Mi ten dzwięk przypomina jakby tarcie metalu o metal.. może to ta dwumasa nieszczęsna?

https://www.youtube.com/watch?v=sNeAzKX ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwny hałas z silnika (video)

Post autor: gmiter »

Ta skrzynia nie jest zbytnio chwalona przez użytkowników i miała sporo problemów. Na grupie FB Lexus IS250/350/ISF jest troche informacji na ten temat. Wydawanie odgłosów dziwnych to w niej podobno norma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości