GS MKII - pytania i porównania.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Postprzez daniel18c » 11 maja 2020, o 17:55

cześć.

Jestem nowy na forum. Właściwie przeczytałem już większość rzeczy, które mnie interesowały, jednak szukam bezpośredniego porównania.

Chciałem wybierac pomiędzy LS430 a GS430. Z tego co jednak widzę, LS430 na pewno nie znajdę w przedziale cenowym, który bym chciał utrzymać +-30.000 zł.
Słyszalem dużo dobrego na temat GS430, jednak czasy się zmieniają i posty są sprzed kilku lat niektóre. Stąd pytania:

1. Czy części do GS430 są ogólnodostępne? Czy w dalszym ciągu jest problem z zamiennikami dobrej jakości?
2. Czy serwis musi być jakiś wyspecjalizowany, aby naprawiać Lexusa? Niektóre marki mają swoje niezależne serwisy dedykowane, np. Volvo czy SAAB
3. Jak taki GS430 wypada do S80 Volvo z 2004 roku po lifcie? Nie mówię o fotelach, ale o zawieszeniu, jak jeździ, pokonuje zakręty i inne?
4. Jak wypada względem kosztów utrzymania? Ktoś powiedział, że mam sobie porównać części, jednak ciężko to zrobić, bo Volvo 2.5t to inny silnik niż 4.3 V8 :)
5. No i ostatnie najważniejsze, czy jest ktoś na śląsku, kto ma takiego GS430 i moglibyśmy się zgadać, zobaczyc? Nigdy w życiu w żadnym Lexusie nie siedziałem, nie jeździłem, a sporo tych samochodów się przewinęło przez palce.
Oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności w obecnej sytuacji :)
daniel18c
Nowy lex user

Model Lexusa: Jeszcze nie ma

Postprzez legato97 » 11 maja 2020, o 23:16

Części wszędzie dostaniesz. Jazdy ogarnięty mechanik zrobi Ci serwis. Silniki różne, ale utrzymanie to chyba co do spalania i części zawieszenia, bo silnika i skrzyni się nie rusza w tych autach. Resztę faktycznie możesz sobie sam po sklepach porownac. Co do zawiasu to dla mnie trochę miękki, ale niższe sprezyny załatwia sprawę.
legato97
Administrator

Model Lexusa: GS300,GS430

Powrót do Lexus GS