Masa całkowita samochodu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Masa całkowita samochodu

Post autor: Ralfx »

Nasunęło mi sie pytanie:

Jak podawana jest masa katalogowa samochodu: z płynami czy bez płynów? Lexus podaje w katalogu że masa mojego aua z manualną skrzynią to 1612kg. Teraz czy z olejami i płynami czy na sucho ? Ktoś się orientował już czy dzwonić do ASO?
W dowód mam wbite 1670kg. Pytanie wzięło się stąd że auto przeszło kuracje odchudzającą i chce pojechać się zważyć w przyszłym tygodniu żeby wiedziec ile stracilem. Zapomniałem tylko zważyć przed robotą :(
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Masa całkowita samochodu

Post autor: prosperopro »

1670kg - jesli tyle masz w dowodzie to tyle wazy samochod zdolny do jazdy wyjezdzajacy z fabryki - olej musi byc bo wjazd na lawete i takie tam i chyba sie liczy z 1/4 zbiornika paliwa. co do oleji to przeciez w silniku max 10l skrzynia max 3l most max 1,5 chlodnica 10 max i spryskiwacze 5l - pii razy drzwi wyjdzie 30kg to chyba roznicy nie robi ;) schudniesz i niczego nie odczujesz :D w najgorszym wypadku wszystko ;) bo np do ls 7 l chlodnica tez 7l most litr i 2,5l skrzynia 5l spryskiwacze ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Masa całkowita samochodu

Post autor: Ralfx »

30kg to spora różnica dla mnie :) teraz walcze o kolejne 30 (wywalam tłumiki). W miedzy czasie poszperałem że curb weight to jest masa samochodu tak jak Ty mówisz: w pełni gotowego do jazdy ze wszystkimi płynami zalanymi. Zatem przyjmę że samochód mógł wazyć te 1670kg - załóżmy że mam jakies wyposażenie dodatkowe które może coś wazyć
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Masa całkowita samochodu

Post autor: prosperopro »

mysle ze po wywaleniu samych foteli spadlo Ci 300 kg ;) nie wiem tak mi sie wydaje bo np u mnie jeden fotel wazy 65kg na sprezynach z mechanizmami a kanapa jeszcze ciezsza jest a widzialem ze sporo wywaliles + aby tak dalej ;) pod macha bedziesz zmienial jakies graty ? chlodnica klimy niepotrzebna i jest dosc ciezka (patrze mniej wiecej na swojego ls bo w SC jest dosc podobnie - taki mi sie wydaje to te same silniki raczej ;) )
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Masa całkowita samochodu

Post autor: Ralfx »

No fotele są takie że przepukliny mozna dostać. Te co kupiłem teraz ważą 6kg sztuka tak więc nie ma co porównywać :D Kanapa u mnie to akurat może 10kg waży więc mały zysk ale zawsze coś. Głównym zrzutem masy jest układ wydechowy i fotele :) Mam nadzieje że udało sie 200kg wypakować.

Pod machą postanowiliśmy nie ruszać nic do momentu swapa. Jak wejdzie swap (co jest najbardziej prawdopodobną na te chwile opcją) to będziemy montować tylko to co jest niezbędne czyli pierdoły jak sprężarka klimy na pewno nie zagoszczą. Podejrzewam że 50-100kg jeszcze tam bedzie do wyrzucenia.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Masa całkowita samochodu

Post autor: prosperopro »

na co zmieniasz silnik? a w fele inwestujesz w jakis lekki stop? poniekad jest roznica ;) osobiscie nie mialem w rekach lekkiej felgi ale poniekad pomaga ;) klatke bedziesz dokladal? wtedy waga nieco urosnie ;) ja sie zastanawiam czego nie robia mocnej klatki i nie wytna dachu zamieniajac na plutno ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Masa całkowita samochodu

Post autor: Ralfx »

Planów jest sporo co wyjdzie to nie wiem. chcialbym teraz klatke i 1JZ-gte. Z felgami superlekkimi jest taka wątpliwa sprawa bo faktycznie lekka felga do przyspieszania dużo daje i auto ma lżej ale są słabe i mogą się łatwo rozlecieć przy jakimś uderzeniu podczas latania bokiem.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Masa całkowita samochodu

Post autor: BeeMiX »

Kute felgi są mocniejsze i przyjmują dużo większe uderzenie zanim pękną :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Masa całkowita samochodu

Post autor: prosperopro »

no niby tak :D ale na torze nie ma w co walic ;) chyba ze tylkiem ;) ale kute sa tak samo drogie co felgi z lekkiego stopu. Nie wiem czy to juz jest dostepne ale felega wykonana w stopie duraaluminium jest bardzo wytrzymala i bardzo lekka mozna poszukac jak cos pewnie jest tez nie tania ;)
mache tez wywalisz? czy zostawiasz ?
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Masa całkowita samochodu

Post autor: BeeMiX »

Felga aluminiowa to felga aluminiowa, kwestia tylko w jaki sposób jest wykonana. Może być odlewana albo kuta. Struktura jest inna, więc kuta felga jest dużo bardziej wytrzymała a przy tym dużo lżejsza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości