Problem z przekładnią po wymianie tarcz i klocków w IS220

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
blazej23.86
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2018, o 15:04
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: USA
Kontakt:

Problem z przekładnią po wymianie tarcz i klocków w IS220

Post autor: blazej23.86 »

Witam szanownych ekspertów,
Mam bardzo duży problem, ponieważ oddając ostatnio IS220 na wymianę tarcz i klocków przód i tył, czyli prosta nie trudna praca właciwie. Zadzwonił do mnie mechanik, że auto jest po próbie i można je odebrać. Przyszedlem do serwisu auto było ładowane nie wiem czemu? Ale nic odebrało się nagle po odjechaniu z serwisu na odcinku ok. 0,5 km parkując samochód zaczęła ciężko chodzi kierownica, na wstecznym już w ogóle ją zablokowało i było słychać taki charakterystyczny "trzask" coś takiego? Zadzwoniłem z powrotem do mechanika, mechanik odebrał samochód ponownie i zawiózł do serwisu, twierdził że przed wydaniem zrobił próbę samochodu i nic się nie działo, rzekomo? Od poniedziałku jak go ponownie zabrał do serwisu sprawdzał z elektronikiem co mogą być przyczyną podpinali komputer i elektronik stwierdził, że przekładnia jest uszkodzona. Teraz dwa pytania czy to był niefortunny zbieg okoliczności, że nagle po wymianie klocków padła przekładnia? Teraz mechanik i elektronik nie wiedzą jak to naprawić, ponieważ oni mają oprogramowanie bosha i poza tym nic konktertnego nie usłyszałem od nich. Dlatego bardzo Was proszę o jakąś konktertną i rzeczową opinie co z tym teraz zrobić jak to naprawić przede wszytskim i co sądzicie, czy to zbieg okoliczności? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Problem z przekładnią po wymianie tarcz i klocków w IS22

Post autor: Nemo 77 »

Przypadek może być zawsze,jednak bym w to wątpił.Wcześniej nie miałeś objawów,że przekładnia może się kończyć? Co miałeś na myśli pisząc,że auto było ładowane?
Nie wiem czy wszyscy mechanicy robią próby po wymianie tarcz i klocków.Chyba raczej nie.
blazej23.86
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2018, o 15:04
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: USA
Kontakt:

Re: Problem z przekładnią po wymianie tarcz i klocków w IS22

Post autor: blazej23.86 »

Dziękuję Ci za szybką odpowiedź Nemo77. Właśnie nie auto było ok, nawet na przeglądzie technicznym który odbył się we wrześniu 2019 diagnosta mówił, że jak na te lata czyli 2006 auto jest naprawdę w dobrym stanie, po przeglądzie zrobiłem nim może z 2-3 tys. km do tej pory i żadnych oznak? Auto było wszystko ok, paliło na tzw. strzała, natomiast w momencie odbioru auta od mechanika jeszcze był akumulator ładowany nie wiem czemu? Mechanik twierdził, że miał słabe napięcie dlatego go podłączył. Akumulator też był dobry boscha kupiony jakoś w kwietniu 2018? Proszę jeszcze jak możesz wystawić diagnozę oraz spróbować zaproponować rozwiązanie?
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Problem z przekładnią po wymianie tarcz i klocków w IS22

Post autor: Nemo 77 »

Ciężka sprawa żeby cokolwiek mechanikowi udowodnić.Mogłeś też mieć po prostu pecha i padła Ci przekladnia.Jednak mnie się wydaje,że przyczynił się do tego mechanik.To jest jakiś zaufany gość? Można teraz gdybać,a rozwiązaniem będzie wymiana przekładni/regeneracja itd. Gdyby zmienił same tarcze i klocki to od tego by się nic nie stało.
blazej23.86
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2018, o 15:04
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: USA
Kontakt:

Re: Problem z przekładnią po wymianie tarcz i klocków w IS22

Post autor: blazej23.86 »

Zaufany robię u niego już ponad 10 lat wszystkie samochody jakie miałem robiłem u niego. PS: Jeszcze ws. tego akumulatora jakbyś mógł coś dodać, bo dla mnie jako osoby takiej trochę laikowatej, nie wiem dlaczego ten aku były ładowany, prawdę mówiąc skoro tylko pojechałem na wymianę klocków i tarcz?
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Problem z przekładnią po wymianie tarcz i klocków w IS22

Post autor: Nemo 77 »

Powód może być błahy: zwykłe rozładowanie,lampki,sluchanie radia itp.Może pod nieobecność Twojego mechanika jego pracownicy coś pochrzanili jeśli takich zatrudnia.Ewentualnie tak jak napisałem wcześniej,zwykły pech. Zrób przekładnię i ciesz się nadal Lexem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości