Lexus RX 400h tempomat

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Lexus RX 400h tempomat

Post autor: MarioMario »

Witam, zakupiłem lexa i nie ogarniam tempomatu, nie wiem czy coś nie działa czy czegoś nie wiem. Po naciśnięciu przycisku z boku na wyświetlaczu pojawia się napis CRUISE, dalej po naciśnieciu manetki w dół kiedy powinien działać tempomat nic się nie dzieje. Prosze o jakieś wskazówki
clanpapa
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2020, o 11:40
Model Lexusa: RX450H
Skąd:: Dortmund Germany
Lokalizacja: 44149 Dortmund
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: clanpapa »

A wiec krotko.
1.)
Wduszasz manetkie i jest gotowość "CRUISE"
2.)
W dul zaczyna trzymać szybkość nawet z hamowaniem przed wolniejszym autem (przypadek Radar)
3.)
Do siebie kasujesz tempomat wybierasz szybkość i w dul do trzymania wybranej szybkości.
Jeżeli auto nie trzyma szybkości to proszę sprawdź w Lexusie radar pod przednia maska od razu za logo Lexus.Trzeba pomierzyć wartości czy nie jest uszkodzony. Następnie trzeba sprawdzić manetki kontakty,następnie trzeba wyczytać błędy (OBD wtyczka)które wskażą dalsza drogie postępowania.
Radar,Tempomat może zawodzić w czasie deszczu ale to normalne ze względu na krople wody na logo Lexus wtedy radar mierzy nieprawidłowo.
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: MarioMario »

Mój model jest z 2006 roku i nie ma radaru, po wduszeniu manetki pojawia się komunikat cruise, natomiast w górę i w dół manetka nie reaguje wiec zakładam że jest uszkodzona, spróbuję kupić nową i ją wymienić, mam nadzieję że to jej wina.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: sandr »

Próbujesz aktywować tempomat (po wyduszenie przycisku manetka w dół) jadąc z prędkością wyższą niż 40 km/h?
clanpapa
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2020, o 11:40
Model Lexusa: RX450H
Skąd:: Dortmund Germany
Lokalizacja: 44149 Dortmund
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: clanpapa »

A wiec dokładnie.
W zależności od Modelu ale w 90% przypadków tempomat reaguje od 40-45 km/h to po pierwsze,po drugie (manetka do góry) to oznacza w krokach 5Km/h zwiększasz szybkość a w dul zmniejszasz w tych samych krokach 5Km/h. Manetka do siebie ---------oznacza skasowanie danych które podałeś (szybkości np.90km/h) ale uwaga Tempomat nie jest sam w sobie wyłączony,chociaż nie trzyma pożądanej szybkości!!! jest w stanie czuwania w poczekaniu na Twój rozkaz.Aby wyłączyć całkowicie Tempomat należy z powrotem wdusić przycisk.W Twoim przypadku nie mówimy, o radarze a wiec rocznik 2006 jest prostym tempomatem, ale który tak samo w deszczu morze zawodzić!!!Objawia sie to tym ze samochód nagle traci wartości z tempomatu i zaczyna przechodzić na normalny tryb dodawania/odejmowania gazu. Uważaj manetka nie musi być uszkodzona!!! wystarczy nalot na stykach lub korozjia-wystarczy wyczyścić.Przed kupnem nowej manetki sprawdź czy styki sa czyste.
clanpapa
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2020, o 11:40
Model Lexusa: RX450H
Skąd:: Dortmund Germany
Lokalizacja: 44149 Dortmund
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: clanpapa »

Dodatek do odpowiedzi.
Proszę zwróć uwagę ze podałeś bardzo mało wiadomości o swoim samochodzie (chodzi o naprawy o wymiany)-o co chodzi.???
Podając odpowiedz założyłem ze Twój samochód jest bezwypadkowy to bardzo ważne!!! ze względu na powiązania z komputerem pokładowym lub z jednym z komputerów. Zakładam także ze wymiany Baterii trakcyjnych nie było,zakładam ze został przeprowadzony reset przy wymianie 12V Baterii i programacja. Tak ze sam widzisz aby udzielić fachowej i pełnej ,bezbłędnej odpowiedzi trzeba miec w reku wiele danych o Twoim samochodzie.W naszym warsztacie Lexusa w Dortmundzie mieliśmy przypadek ze -facet przyjechał na lawecie z zepsutym po stłuczce tylnym zderzakiem. Nie działał ABS,EBD, i silnik nie chciał odpalić.Wina była tylnego wyłącznika pod zderzakiem który aktywuje sie w razie stłuczki, i odcina wszystko co możliwe wraz z paliwem!!!Po założeniu nowego wyłącznika i tak dalej nic nie działało trzeba było wszystko zresetować (to byl LS) i na nowo wgrac Software.Dlatego zakladam ze Twoje auto jest O.K.
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: MarioMario »

To zmienia postać rzeczy bo gdy kupowałem auto sprzedawca poinformował mnie że wymieniał zwykły akumulator 12v i na przykład sterowanie wszystkimi szybami z poziomu kierowcy nie działało i każdą szybę musiałem zaprogramować samemu poprze pociągnięcie klawisza w górę i przytrzymanie przez dwie sekundy. Więc jak zaprogramować tempomat?
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: klaus »

W tym modelu nie programuje się tempomatu po wymianie baterii zarówno pomocniczej jak i trakcyjnej - powinien działać bez problemu.
Tak jak wyżej pisano, wciśnięcie przycisku aktywuje funkcję tempomatu (zaświeca się napis na desce), przy prędkościach chyba powyżej 40km/h naciśnięcie przełącznika w dół powoduje ustawienie prędkości i od tego momentu samochód powinien jechać z ustawioną prędkością.
Naciśnięcie hamulca wyłącza tempomat (ale nie dezaktywuje funkcji), aby ponownie włączyć ustawioną prędkość należy nacisnąć przełącznik do góry (wtedy przywracana jest poprzednia prędkość o ile spełniony jest warunek minimalnej prędkości) lub nacisnąć w dół (wtedy ustawiana jest nowa aktualna prędkość).
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: MarioMario »

Więc na czym może polegać problem skoro tempomat mogę włączyć ale nie mogę aktywować . Czy problem manetki, która jest ponoć piętą achillesową RX400h?
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h tempomat

Post autor: klaus »

Nie mam bladego pojęcia co jest u Ciebie zepsute.
Jeżeli masz przekonanie że manetka jest pięta achillesową tego modelu to ją wymień - koszt pewnie będzie znacznie mniejszy niż wizyta w ASO i diagnoza usterki.
Najwyżej stracisz 50 zł i trochę czasu na wymianę, choć w zasadzie to nie musisz jej nawet wymieniać - wystarczy podpiąć wtyczkę do nowej i sprawdzić czy działa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości