Tempomat

Problemy dotyczące modelu IS
kanu
Lex user
Posty: 99
Rejestracja: 22 mar 2018, o 13:05
Model Lexusa: n/a
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Tempomat

Post autor: kanu »

k0k0s pisze:Cześć,
odgrzewam kotleta.
Jestem świeżym właścicielem IS300h 2014 Elite.
Chciałbym dołożyć tempomat.
Na allegro znalazłem oryginalny z ISa - 399zł.
Ale z tego co widzę, to dla wielu modeli Toyoty/Lexusa jest ta sama manetka (miałem też taką w Avensis T27).
Znalazłem też na amazonie manetkę, która w opisie ma 4 kompatybilne symbole.
Obrazek
Czy to jest ta sama manetka, którą dokładałeś @kanu ?
Jak się rozbiera kierownicę w IS i o co chodzi z tą zaślepka?
Widzę, że pod na boku kierownicy jest jakaś zaślepka już z prawej i lewej (pewnie dla anglików).
Trzeba ją zdjąć/przyciąć?
Teraz ci dokladnie nie powiem czy mam taką samą bo auto stoi w naprawie po kolizji.
Natomiast zaślepke z boku zdaje się poprostu wyjmiesz a w to miejsce wchodzi ci manetka. co do rozbierania, wystarczy że odkręcisz od spodu jakoś (przekręć kierownicą to zobaczysz powinny byc miejsca ze srubkami) Samą poduszkę wyciągasz (odlacz wczesniej akumulator by przypadkiem cos nie odpalilo...) nastepnie wsuwasz manetke dokrezasz srubki i wpinasz kosteczke i juz.

Może ktoś ma fotograficzny manual jak to robić dokładnie, albo gdzieś na jutubie znajdziesz filmik. Generalnie z tego co pamiętam nie jest to trudne zrobić samemu.
Mellamo
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 lis 2019, o 18:30
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Tempomat

Post autor: Mellamo »

Podpinam się pod wątek, jak to fizycznie zrobić od A do Z. Czy ktoś podpowie?
Awatar użytkownika
osvch
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 8 wrz 2019, o 22:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Tempomat

Post autor: osvch »

Kupiłem manetke do tempomatu na szybko w kostkę w kierownicy ale nie działa. Pewnie w styczniu / lutym podejdę do tematu ponownie i sprawdzę czy przewód z kierownicy idzie wgl do ECU i ew podciagne swój.
Mam IS200 manual, polift.
Neutrino

Re: Tempomat

Post autor: Neutrino »

osvch pisze:Kupiłem manetke do tempomatu na szybko w kostkę w kierownicy ale nie działa. Pewnie w styczniu / lutym podejdę do tematu ponownie i sprawdzę czy przewód z kierownicy idzie wgl do ECU i ew podciagne swój.
Mam IS200 manual, polift.
Mam ten sam spec i ciekawy jestem czy to będzie takie Plug&Play. Daj znać jak poszło.
kuba_ce
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 11:21
Model Lexusa: IS250 '11
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Tempomat

Post autor: kuba_ce »

Odgrzewam kotleta :)
Montował ktoś tempomat w IS250 mk2?
Z tego co czytałem to mk3 wystarczy montaż manetki i po krzyku. Za bardzo nie mogę znaleźć informacji co do mk2.
dyrkaczov
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2018, o 13:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Tempomat

Post autor: dyrkaczov »

osvch pisze:Kupiłem manetke do tempomatu na szybko w kostkę w kierownicy ale nie działa. Pewnie w styczniu / lutym podejdę do tematu ponownie i sprawdzę czy przewód z kierownicy idzie wgl do ECU i ew podciagne swój.
Mam IS200 manual, polift.
Siema! Jak tam postępy? Udało się zamontować tempomat w IS200 manual?
kuba_ce
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 11:21
Model Lexusa: IS250 '11
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Tempomat

Post autor: kuba_ce »

kuba_ce pisze:Odgrzewam kotleta :)
Montował ktoś tempomat w IS250 mk2?
Z tego co czytałem to mk3 wystarczy montaż manetki i po krzyku. Za bardzo nie mogę znaleźć informacji co do mk2.
Dla potomnych => Wystarczy manetka tempomatu i kabelek wychodzący z manetki z wtyczką oraz 2x śrubki mocujące, zaślepkę prawą z otworem na manetkę.
Montaż manetki tempomatu (kupiłem na allegro - pasuje z każdej toyoty):
- Odpinamy akumulator,
- Demontujemy 2x boczne zaślepki w obudowie kierownicy
- Za pomocą klcza torx30 wykręcamy 2x śrubki mocujące poduszkę powietrzną
- Wyciągamy poduszkę z kierownicy i we 2x wtyczkach za pomocą małego płaskiego śrubokręta wysuwamy zabezpieczenia białego koloru
- Opdinamy 2x wtyczki z poduszki oraz wysuwamy wsuwkę kabelka uziemiającego
- Odkładamy poduszkę
- Za pomocą dwóch śrubek mocujemy manetkę tempomatu
- Wpinamy wtyczkę z kabelka od manetki do gniazda w kierownicy (jedyne wolne :) )
- Wszystko co napisałem powyżej trzeba powtórzyć w odwrotnej kolejności...

... i można cieszyć się tempomatem :)


-
dyrkaczov
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2018, o 13:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Tempomat

Post autor: dyrkaczov »

kuba_ce pisze:
kuba_ce pisze:Odgrzewam kotleta :)
Montował ktoś tempomat w IS250 mk2?
Z tego co czytałem to mk3 wystarczy montaż manetki i po krzyku. Za bardzo nie mogę znaleźć informacji co do mk2.
Dla potomnych => Wystarczy manetka tempomatu i kabelek wychodzący z manetki z wtyczką oraz 2x śrubki mocujące, zaślepkę prawą z otworem na manetkę.
Montaż manetki tempomatu (kupiłem na allegro - pasuje z każdej toyoty):
- Odpinamy akumulator,
- Demontujemy 2x boczne zaślepki w obudowie kierownicy
- Za pomocą klcza torx30 wykręcamy 2x śrubki mocujące poduszkę powietrzną
- Wyciągamy poduszkę z kierownicy i we 2x wtyczkach za pomocą małego płaskiego śrubokręta wysuwamy zabezpieczenia białego koloru
- Opdinamy 2x wtyczki z poduszki oraz wysuwamy wsuwkę kabelka uziemiającego
- Odkładamy poduszkę
- Za pomocą dwóch śrubek mocujemy manetkę tempomatu
- Wpinamy wtyczkę z kabelka od manetki do gniazda w kierownicy (jedyne wolne :) )
- Wszystko co napisałem powyżej trzeba powtórzyć w odwrotnej kolejności...

... i można cieszyć się tempomatem :)


-
w automacie
kuba_ce
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 11:21
Model Lexusa: IS250 '11
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Tempomat

Post autor: kuba_ce »

dyrkaczov pisze: w automacie
Jeśli w manualu IS mk2 jest elektroniczna przepustnica (tak jak w automacie) to w teorii powinno się też udać.
and123
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 30 maja 2019, o 21:55
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Tempomat

Post autor: and123 »

Mam wątpliwości co do stosowania tempomatu w ogóle. Przez 13 lat miałem 3 auta z tempomatami , w tym dwa ze skrzyniami manualnymi, obecnie Lexus w automacie. Jeździłem średnio 1/3 miasto, 2/3 poza miastem z autostradami włącznie. Tempomatu użyłem raptem kilka razy. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeśli musisz nagle zahamować w sytuacji zagrożenia, po to przejechaniu kilkudziesięciu minut po autostradzie, zanim "rozleniwiona" prawa noga "znajdzie" pedał hamulca może minąć ze 1-2 sekundy. A przy prędkości 130-150 może to być duuużo za długo o dzwon. Chyba szkoda pieniędzy na takie zakupy i czasu na montaż.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości