błąd P0171

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
SOWA01
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2020, o 18:35
Model Lexusa: rx
Skąd:: Łódź
Kontakt:

błąd P0171

Post autor: SOWA01 »

Witam. Samochód RX 300 1MZ-FE trochę odgrzewam watek ale w żadnym poście nie ma odpowiedzi. Błąd jak w tytule zbyt uboga mieszanka głównie na gazie ale i na benzynie potrafi się zapalić. Był kłopot z sondami wymienione i nic. Korekty idealnie ,zawory idealnie głowice po remoncie,przepływomierz działa wyczyszczony. A i dodam że błąd tylko na banku 1. Auto jedzie tak naprawdę nic z nim się nie dzieje tylko ten błąd na desce . Jakieś pomysły? Może ktoś się spotkał POZDRAWIAM
Lexmartin
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 12 maja 2019, o 15:06
Model Lexusa: Lexus RX300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

błąd P0171

Post autor: Lexmartin »

Skąd wiesz, że po wyczyszczeniu MAFa działa? Trzeba by było sprawdzić jaki ma przepływ na biegu jałowym - jeśli górna granica to może być niesprawny. Druga sprawa - może to być sonda lambda pod kierowcą, gniazdo zardzewiałe i mógł powstać przedmuch bokiem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
SOWA01
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2020, o 18:35
Model Lexusa: rx
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: SOWA01 »

MAF na wolnych działa w dolnej granicy i rośnie z obrotami a sonda pod kierowcą uszczelniona bo faktycznie miała przedmuch .
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: karole 10 »

Sprawdź czy nie łapie gdzieś lewego powietrza,często z tego powodu pojawia sie dany błąd.
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

błąd P0171

Post autor: stecko »

SOWA01 pisze:Witam. Samochód RX 300 1MZ-FE trochę odgrzewam watek ale w żadnym poście nie ma odpowiedzi. Błąd jak w tytule zbyt uboga mieszanka głównie na gazie ale i na benzynie potrafi się zapalić. Był kłopot z sondami wymienione i nic. Korekty idealnie ,zawory idealnie głowice po remoncie,przepływomierz działa wyczyszczony. A i dodam że błąd tylko na banku 1. Auto jedzie tak naprawdę nic z nim się nie dzieje tylko ten błąd na desce . Jakieś pomysły? Może ktoś się spotkał POZDRAWIAM
Hej

Walcze z tym samym problemem. Udało się Tobie znaleźć przyczynę?
U mnie korekty na banku 1 wala mocno w górę gdy auto jedzie szybciej z ustabilizowana predkoscia...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: kliMati »

a jak z wydechem? zdrowy, czy sitko pod osłonami?
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

błąd P0171

Post autor: stecko »

Szukam obecnie jakiegoś warsztatu z testerem dymnym do sprawdzenia właśnie wydechu
japac
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2018, o 18:48
Model Lexusa: RX 300 MCU15 :D
Skąd:: Bydgoszcz /W-wa
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: japac »

Jak tam koledzy jak wyniki poszukiwania? U mnie pojawił się błąd ale na BANK2 i teraz szukam czy to wina sondy czy może coś innego... Korekty na TORQUE PRO dziwne rzeczy pokazują...
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

błąd P0171

Post autor: stecko »

U mnie usterka jeszcze nie zdiagnozowana. Ja się poddalem, szukam jakiegoś mechanika. Parametry u mnie tez dziwne. Problem z bankiem pierwszym ale teraz po chwili jazdy korekty paliwowe na dwóch bankach się wyłączają /zeruja i pracuje tylko Afr... Cuda
Auto pali normalnie, ma moc...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: błąd P0171

Post autor: kliMati »

a ja ponowię pytanie, czy koledzy układ wydechowy w okolicach sond lambda sprawdzali na przedmuchy? Niekoniecznie osobiście, może lepiej, żeby jakiś warsztat od wydechów to zrobił. Nowa rura potrafi wyłączyć check engine już po kilkuset metrach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości