Oryginalność i jakosć olejów

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
felizz
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 6 lut 2017, o 13:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Oryginalność i jakosć olejów

Post autor: felizz »

To nie pytanie jaki olej lać, ale zastanawiam się nad tym szumem informacyjnym jaki panuje.
Powszechnie mówi się że Castrol be, nie wiem co jeszcze, ostatnio słyszałem też że Valvoline też be, choć niektórzy od zawsze mówią że Valvo to dobre oleje.
To jak to w końcu jest? Czy to nie chodzi przypadkiem o pogorszenie jakości produktu oryginalnego?

Biorąc pod uwagę że wyprodukowanie podróbki oleju o głównie skopiowanie opakowania jakiegoś tam producenta oleju, to jeśli jest to dobrze wykonane, to podrobić można nawet tego słynnego Motula.
Czy ktoś w ogóle spotkał się osoboście z podrabianym olejem?
Na jakiej podstawie to stwierdził?
Pomijam analizę porównawczą dwóch olejów jednocześnie, bo tak będzie widać jakąś tam różnicę w przypadku podróbki, ale przelewając go od czasu do czasu z butelki do silnika, chyba nie ma takiej opcji.
Czy to bazuje tylko na ocenie ryzyka
bigmic
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 22 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Oryginalność i jakosć olejów

Post autor: bigmic »

felizz
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 6 lut 2017, o 13:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Oryginalność i jakosć olejów

Post autor: felizz »

Widziałem już podobne o innych markach.
Czyli wszystko jest podrabiane.
W takim razie nie ma znaczenia jaką markę się leje, byle oryginalne.
Trzeba zdać się na sklepy że kontrolują co dostają na magazyn.
Geraard
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2020, o 09:32
Model Lexusa: lexu ls
Skąd:: France
Lokalizacja: Bordeaux
Kontakt:

Re: Oryginalność i jakosć olejów

Post autor: Geraard »

Obecnie wszystko jest sfałszowane.
To tylko kwestia odpowiedniego zidentyfikowania sklepu rozpoznawalnego w sprzedaży wysokiej jakości oleju. :ok:
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Oryginalność i jakosć olejów

Post autor: DaSt »

Podrabiane produkty mają opakowanie 1do1 z oryginalnym. Mając choć trochę wiedzy nie jesteś sam w stanie odróżnić (zawodowiec czyli sprzedawca części lub mechanik również). Z drugiej strony w Trójmieście jakiś czas temu była firma która skupowała bańki po olejach Castrol. Zawsze kupuję oleje u autoryzowanego przedstawiciela marki (duże hurtownie motoryzacyjne) ufając że będzie ok (kupując np. perfumy w sieciach Douglas czy Sephora jaką mamy pewność że pracownik danej placówki nie kupuje podróbki i podmienia na półce biorąc do domu oryginalne za 1/3 ceny). Książki można pisać na ten temat. Pozdrawiam
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Oryginalność i jakosć olejów

Post autor: JanB »

Kupuję tylko produkty niszowe, bo takich się nie opłaca podrabiać. Jaki interes ma oszust, żeby fałszować olej Specol? Za 70 zł bańka 4 litry? Żaden. Inne niepopularne - Royal Purple, Yacco, Rock Oil, Penrite, bądź nietypowe lepkości - 5W20, 0W20, 0W30 czy 0W40. Jest to w pewnym sensie zabezpieczenie się przed podróbą.
Karuzela83
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2020, o 20:00
Model Lexusa: NX
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Oryginalność i jakosć olejów

Post autor: Karuzela83 »

A nie wiem szczerze czy to świadczy o oryginalności.
Neutrino

Re: Oryginalność i jakosć olejów

Post autor: Neutrino »

JanB pisze:Kupuję tylko produkty niszowe, bo takich się nie opłaca podrabiać. Jaki interes ma oszust, żeby fałszować olej Specol? Za 70 zł bańka 4 litry? Żaden. Inne niepopularne - Royal Purple, Yacco, Rock Oil, Penrite, bądź nietypowe lepkości - 5W20, 0W20, 0W30 czy 0W40. Jest to w pewnym sensie zabezpieczenie się przed podróbą.
Nie jestem natomiast pewien czy to gwarantuje odpowiednią jakość oleju.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Oryginalność i jakosć olejów

Post autor: JanB »

Koledzy raczej się nie zrozumieliśmy. Oleje Penrite, Yacco, Rock Oil czy Royal Purple produkują oleje z wyższej półki i mają swoją cenę. Tyle, że nie są tak popularne jak M1 czy Ca-ol. Dlatego nie opłaca się ich podrabiać. Z kolei polski Specol jest zbyt tani, a badania zarówno VOA jak i UOA wskazują, że to solidny olej i na wymiany co 10 tys km spokojnie wystarczy.
Awatar użytkownika
drnostromo
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 23 paź 2018, o 13:12
Model Lexusa: GX470
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Oryginalność i jakosć olejów

Post autor: drnostromo »

Wiecie może czy sklepy typu https://www.czesciauto24.pl/ (Auto Doc) mogą dać pewność oryginalności?

Kiedyś polowałem na oleje z tej strony https://www.kolegaberlin.pl/. Ceny były/są bardzo atrakcyjne, jednak strach przed podróbkami mnie ostatecznie odwiódł od zakupu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości