Blaszki klocków przód

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rafal_1281
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 3 sty 2017, o 18:05
Model Lexusa: is
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Blaszki klocków przód

Post autor: rafal_1281 »

Witam, wziąłem się za wymianę klocków w is250 z 2005 roku. Na YouTube i widziałem że na klocki zakłada się taka blaszkę która przez mechanika została nazwana kasownikiem luzu. U mnie ich nie było. Podpowie ktoś gdzie można je kupić i czy w każdym aucie były?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Blaszki klocków przód

Post autor: carinus »

Przy komplecie dobrych klocków dodawany jest komplet nowych blach antywibracyjnych.Wymieniam teraz klocki w swoim IS-ie i widzę że Textar dodaje te blachy z ładną powłoką,coś jak bitumik.
Awatar użytkownika
joy
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 4 mar 2019, o 13:29
Model Lexusa: LS 430 lift
Skąd:: Holandia
Kontakt:

Re: Blaszki klocków przód

Post autor: joy »

Rok temu zakładałem klocki Textar na tył do LS 430 I blaszek nie było w zestawie. Skutkowało to irytującym postukiwaniem podczas jazdy. Wystarczyło zmienić klocki na dowolne, które te blaszki posiadały w zestawie, i problem postukiwania się skończył. Swoją drogą to dziwne, że Textar potrafi robić takie wtopy wypuszczając klocki bez dołączonych blaszek... Dodam, że klocki nie pochodziły z olx, tylko z jednej z największych hurtowni motoryzacyjnych. W każdym razie jakiekolwiek wyroby marki Textar omijam od tamtej pory szerokim łukiem.
Awatar użytkownika
rafal_1281
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 3 sty 2017, o 18:05
Model Lexusa: is
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Blaszki klocków przód

Post autor: rafal_1281 »

Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Blaszki klocków przód

Post autor: carinus »

Zapomniałem że mam u siebie hamulce z GS -a i zestaw klocków Textar-a dedykowany do tego modelu.
Widzę teraz że tematem wątku jest inna blaszka.EPC podaje że są tam 4 blaszki dociskowe i 2 małe,wibracyjne do sygnalizowania zużycia okładziny klocka.Moim zdaniem te blaszki dociskające trzeba szukać w zestawach naprawczych a nie w komplecie z klockami.Oryginalnie do zacisku są 4 oddzielne numerowane komplety naprawcze,licząc łącznie z klockami.
Awatar użytkownika
rafal_1281
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 3 sty 2017, o 18:05
Model Lexusa: is
Skąd:: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Blaszki klocków przód

Post autor: rafal_1281 »

Nie ma ich w żadnym zestawie.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Blaszki klocków przód

Post autor: carinus »

Popatrz w EPC lub podjedz nawet do ASO toyoty i tam zobaczysz co jest do kupienia w zestawach naprawczych.Przy komplecie z klockami takich rzeczy nie dostaniesz.Numer zestawu 04947.
http://japan-parts.eu/lexus/eu/2006/is2 ... dust-cover
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości