Lexus IS 250 problem ze sprzęgłem/bya

ODPOWIEDZ
ch3mk313
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2020, o 20:14
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Lexus IS 250 problem ze sprzęgłem/bya

Post autor: ch3mk313 »

Witam, mam problem z moim Lexusem .
Samochód ma 118000 tys. przebiegu potwierdzone serwisami.
Problem polega na tym ,iż wydaje mi się że ślizga mi się sprzęgło , ale nie jestem do końca pewny czy to,to.
Ponieważ gdy dodaję mocniej gazu na 3,4,5,6 biegu tak od 2.5 tysiąca obrotów do 3.5 tys. obroty silnika rosną a prędkość nie. Przez jakiś czas obroty się utrzymują , prędkość zaczyna rosnąć i sprzęgło jakby kleiło. Na 1 i 2 biegu problem nie występuje. Wydawało mi się że jak sprzęgło się ślizga to już do końca obrotów, a nie po chwili klei. A jeżeli przeciągnę go na każdym biegu tak ażeby pominąć te obroty nic się nie uślizguje.
Samochód jest w manualu!
Mogę nagrać film jeżeli trzeba.
Nie chce wywalać całej skrzyni tylko żeby sprawdzić co to. Może ktoś spotkał się z czymś takim.
Jeśli to faktycznie sprzęgło to będę musiał to wymienić. Nie próbowałem jeszcze go odpowietrzać .
Jeżeli ktoś spotkał się z czymś takim proszę radę.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam !! :)_
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 problem ze sprzęgłem/bya

Post autor: daniel1978 »

No raczej wyglada na to ze sie slizga, odpowietrzenie ma wpływ na wysprzeglanie biegu
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 problem ze sprzęgłem/bya

Post autor: gmiter »

Wymieniaj okładziny jak najszybciej i tyle. Z wymiana poniżej 1000zł się spokojnie zmieścisz - dwumasy nie ruszaj przy tym przebiegu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości