Wymiana wyświtlacza

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
moonPL
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwie 2020, o 17:48
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Mysłowice
Kontakt:

Wymiana wyświtlacza

Post autor: moonPL »

Witam,

mam model IS 300 (200t) 2018 rok, Elegance
i mam do Was takie pytanie:

czy jest możliwa wymiana wyświetlacza z wersji "małej" na "dużą"
lub na inny wynalazek, na przykład taki:
https://pl.aliexpress.com/item/40005802 ... web201603_

Może ktoś już to robił? Macie jakieś doświadczenie?

Dzięki z góry za wszelkie informacje!
Lucek ŁDZ
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, o 14:17
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wymiana wyświtlacza

Post autor: Lucek ŁDZ »

moonPL pisze: czy jest możliwa wymiana wyświetlacza z wersji "małej" na "dużą"
Da się ale koszt duży.
Jeśli masz radio/ navi na kartę SD to zamkniesz się w 7 do 10k jeśli masz radio zwykłe bez karty SD to koszt wzrasta i czas pracy bo musisz zmieniać wiązkę deski. :doh:
Co do tych ekranów akcesoryjnych, spotkałem się z tym w NX. Sprawdza się lecz jak się zagrzeje to się zacina.
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Wymiana wyświtlacza

Post autor: asmaxx »

moonPL pisze:Witam,

mam model IS 300 (200t) 2018 rok, Elegance
i mam do Was takie pytanie:

czy jest możliwa wymiana wyświetlacza z wersji "małej" na "dużą"
lub na inny wynalazek, na przykład taki:
https://pl.aliexpress.com/item/40005802 ... web201603_

Może ktoś już to robił? Macie jakieś doświadczenie?

Dzięki z góry za wszelkie informacje!

Chłopaki na audi club opisywali chińskie wynalazki bardzo pozytywnie, nawet te z 2GB ramu. Co do samego produktu raczej nie mam zastrzeżeń, tylko cena po przeliczeniu to 2500zł i na pewno wpadnie na urząd celny i 3k wyjdzie. Na banggood i gearbest są przesyłki omijające koszty koszty celne.
Z opisu wygląda , że to plug&play. Ponoć ze sprzedającym jest łatwy kontakt to bez problemu Ci odpisze jak wygląda instalacja itp. Dla samych map googla jak ktoś dużo jeździ to spoko opcja.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Wymiana wyświtlacza

Post autor: _3rd »

Ja zrezygnowałem z wymiany właśnie ze względu na wysoką cenę zamiennika z Androidem i jego niepewne działanie.
Na razie zamontowałem moduł bezprzewodowego Apple CarPlay/android auto za 40% ceny w/w rozwiązania i sprawdza się, pozostaje tylko aspekt estetyczny - większy 10,25” ekran wyglądałby znacznie lepiej.
DBK
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2018, o 13:02
Model Lexusa: RX200T
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Wymiana wyświetlacza

Post autor: DBK »

Wymieniłem wyświetlacz 10" " w RX200T 2017 na chiński 12" z Android7 - kupiony na ALI. Ogólnie jestem zadowolony. Wpina się Plug&play więc nie wpływa na gwarancję.
Do tego "AndroidAuto USB dongle" i łączę kablem ze smartfonem. Nie korzystam z Mirrolink mimo że "AA USB dongle" daje taką możliwość. Korzystam z AndroidAuto w wersji samochodowej (nie mylić z trybem samochodowym w telefonie).
Tym samym mam szerszy wyświetlacz w nieporównywalnej do oryginału rozdzielczości. Obraz jest nieco rozszerzony ale da się z tym żyć. GoogleMaps wygląda znakomicie.
Mankamentem jest duża odległość wyświetlacza od fotela - trzeba się mocno wychylać żeby operować dotykowo. Z każdą aktualizacją coraz lepiej działają komendy głosowe. Nie wiem z czego to wynika ale AsystentGoogle działa bardzo dobrze w telefonie a połączony z samochodem nie jest tak skuteczny.
Mogę pokazać foto gdyby kogoś interesowało.
Awatar użytkownika
crossnet
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 8 mar 2017, o 10:50
Model Lexusa: NX 200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wymiana wyświetlacza

Post autor: crossnet »

DBK pisze:Wymieniłem wyświetlacz 10" " w RX200T 2017 na chiński 12" z Android7 - kupiony na ALI. Ogólnie jestem zadowolony. Wpina się Plug&play więc nie wpływa na gwarancję.
Do tego "AndroidAuto USB dongle" i łączę kablem ze smartfonem. Nie korzystam z Mirrolink mimo że "AA USB dongle" daje taką możliwość. Korzystam z AndroidAuto w wersji samochodowej (nie mylić z trybem samochodowym w telefonie).
Tym samym mam szerszy wyświetlacz w nieporównywalnej do oryginału rozdzielczości. Obraz jest nieco rozszerzony ale da się z tym żyć. GoogleMaps wygląda znakomicie.
Mankamentem jest duża odległość wyświetlacza od fotela - trzeba się mocno wychylać żeby operować dotykowo. Z każdą aktualizacją coraz lepiej działają komendy głosowe. Nie wiem z czego to wynika ale AsystentGoogle działa bardzo dobrze w telefonie a połączony z samochodem nie jest tak skuteczny.
Mogę pokazać foto gdyby kogoś interesowało.
Witam,
z jakiej aukcji na ALI korzystałeś ?
DBK
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2018, o 13:02
Model Lexusa: RX200T
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Wymiana wyświetlacza

Post autor: DBK »

crossnet pisze:
DBK pisze:Wymieniłem wyświetlacz 10" " w RX200T 2017 na chiński 12" z Android7 - kupiony na ALI. Ogólnie jestem zadowolony. Wpina się Plug&play więc nie wpływa na gwarancję.
Do tego "AndroidAuto USB dongle" i łączę kablem ze smartfonem. Nie korzystam z Mirrolink mimo że "AA USB dongle" daje taką możliwość. Korzystam z AndroidAuto w wersji samochodowej (nie mylić z trybem samochodowym w telefonie).
Tym samym mam szerszy wyświetlacz w nieporównywalnej do oryginału rozdzielczości. Obraz jest nieco rozszerzony ale da się z tym żyć. GoogleMaps wygląda znakomicie.
Mankamentem jest duża odległość wyświetlacza od fotela - trzeba się mocno wychylać żeby operować dotykowo. Z każdą aktualizacją coraz lepiej działają komendy głosowe. Nie wiem z czego to wynika ale AsystentGoogle działa bardzo dobrze w telefonie a połączony z samochodem nie jest tak skuteczny.
Mogę pokazać foto gdyby kogoś interesowało.
Witam,
z jakiej aukcji na ALI korzystałeś ?
Przepadłem na 1.5 roku i nie zaglądałem tu w tym czasie - natomiast RXem oczywiście jeździłem. Sprzęt kupowałem przez Ali w Navirider. Mają świetne wsparcie techniczne. Teraz mogę powiedzieć że nawet po okresie gwarancji reagują by rozwiązać ewentualny problem. U mnie była potrzeba wymiany firmware i poprowadzili mnie za rękę w tym zakresie.
Ginterrat
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwie 2022, o 10:49
Model Lexusa: Toyota
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana wyświtlacza

Post autor: Ginterrat »

dzięki za pomoc! :hobby:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości