Dziwne porównanie eksploatacji BMW a Lexusa

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Kluhas
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:59
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Dziwne porównanie eksploatacji BMW a Lexusa

Post autor: Kluhas »

Witam
Pisz do was ponieważ mam problem taki ze przymierzam się do kupna samochodu tylko nwm właśnie którego propozycje mam dwie jest to BMW e60 3.0d i Lexus ls ufc 30 (fajnie byłoby po lifcie) na zakup cena jaka mogę przeznaczyć jest 35k +/- i chciałbym się zapytać właścicieli i nie właścicieli na temat lexusa jak wyglądają koszty eksploatacji, pytam o to ponieważ Lexus się prawie nie psuje co znaczy ze nie odwiedza dużo razy warsztatów a w przypadków e60 to zupełnie inna sprawa tam trzeba częściej zaglądać i dlatego pisze tego posta jako pomoc czy ktoś by mógłby odpowiedzieć czy koszta eksploatacji będą zbliżone w jakimś sensie czy to dalej będzie przepaść ?
Jeśli będziecie chcieli zapytać dlaczego ls porównuje to dlatego ze wyczytałem na forum ze gs ma niewygodne fotele a potrzebuje komfortowych siedzeń i wygłuszenia wiec inne marki odpadają (nie premium) patrzalem na w211 ale po lifcie słabe silniki są tak samo w audi 3.0d jest kłopotliwy.

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Dziwne porównanie eksploatacji BMW a Lexusa

Post autor: LinkPL »

Kupujesz stare auto i liczysz że nie trzeba będzie do niego dokładać ??
Kluhas
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:59
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Dziwne porównanie eksploatacji BMW a Lexusa

Post autor: Kluhas »

Liczę się z tym tylko chodzi mi o porównanie kosztów czy będzie się bardzo różnic w eksploatacji
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dziwne porównanie eksploatacji BMW a Lexusa

Post autor: DaSt »

Jak kupisz zajechany egzemplarz to może będzie droższy w utrzymaniu. Jednak jak uda Ci się kupić fajną sztukę to wizyty u mechanika ograniczą się do serwisu olejowego bo nie będą się sypać jak w E60 sterowniki, elektryka itd.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Dziwne porównanie eksploatacji BMW a Lexusa

Post autor: ledziu »

Ls430 trzeba porównać do er7 a nie 5. Jeżeli jednak pokusimy się o zestawienie to zakładając że oba auta kupujemy w dobrym stanie a wersja e60 nie będzie opcją najprostrzą zmożliwych to lex będzie wymagał znacznie mniej napraw zwanych przez miłośników bmw serwisem :biggrin2:
Kluhas
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:59
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Dziwne porównanie eksploatacji BMW a Lexusa

Post autor: Kluhas »

ledziu pisze:Ls430 trzeba porównać do er7 a nie 5. Jeżeli jednak pokusimy się o zestawienie to zakładając że oba auta kupujemy w dobrym stanie a wersja e60 nie będzie opcją najprostrzą zmożliwych to lex będzie wymagał znacznie mniej napraw zwanych przez miłośników bmw serwisem :biggrin2:
Czyli chcesz przez to powiedzieć ze ls430 będzie tańszy w eksploatacji od e60 (wiem ze części będą o wiele droższe w przypadku lexa ale ich wymiana i częstość awarii będzie rzadka) czy dobrze mówię ?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Dziwne porównanie eksploatacji BMW a Lexusa

Post autor: ledziu »

Kluhas pisze:
ledziu pisze:Ls430 trzeba porównać do er7 a nie 5. Jeżeli jednak pokusimy się o zestawienie to zakładając że oba auta kupujemy w dobrym stanie a wersja e60 nie będzie opcją najprostrzą zmożliwych to lex będzie wymagał znacznie mniej napraw zwanych przez miłośników bmw serwisem :biggrin2:
Czyli chcesz przez to powiedzieć ze ls430 będzie tańszy w eksploatacji od e60 (wiem ze części będą o wiele droższe w przypadku lexa ale ich wymiana i częstość awarii będzie rzadka) czy dobrze mówię ?
To zalezy. Jak kupisz e60 na jakimś cudowanym zawiasie i z bajerami to będzie drożej niż ls430 i to sporo. Samego "abecadła" serwisowego tego co jest wokół silnika jest tyle że mógłbyś obdzielić IS i GS i Ls zaczynając od koła pasowego a kończąc na wypustach wadliwych skrzyń biegów. Do tego jak sobie połączysz z grupą docelową tego typu "prezentowania" się na drodze to może być srogo.
Zaletą e60 3,0d jest silnik a tak właściwie sam słupek. Uważam za jeden z oszczędniejszych fajnie jadących śmierdziuchów na rynku który naprawdę może dużo przejechać no ale niestety nie jest zainstalowany na palecie i w dodatku trzeba go serwisować :biggrin2:
Kluhas
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:59
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Dziwne porównanie eksploatacji BMW a Lexusa

Post autor: Kluhas »

Dzięki wielkie teraz pozostało czekać aż się coś znajdzie a będzie ciężko znaleźć lexa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości