Problem ze zgaszeniem system start-stop Lexus NX

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
sicio
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2020, o 22:22
Model Lexusa: NX
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Problem ze zgaszeniem system start-stop Lexus NX

Post autor: sicio »

Cześć,
Od niedawna jestem posiadaczem Lexusa NX 200t z kwietnia 2017 (przedliftowy w wersji Comfort z bezkluczykowym dostępem).
Ostatnio zaobserwowałem dziwne zachowanie systemu Start-Stop, kilka przykładów:
1. Po zaparkowaniu samochodu, trzymając wciśnięty hamulec nożny wrzucam na skrzyni P oraz włączam hamulec postojowy. Trzymając dalej wciśnięty pedał hamulca naciskam energicznie przycisk Start-Stop i samochód nie gaśnie. Dopiero po jakimś czasie udaje mi się zgasić samochód.
2. Włączyłem samochód, po 15s próbuję wyłączyć go (nie ruszałem dźwigni skrzyni ani hamulca postojowego) wciskam jedynie hamulec nożny i naciskam przycisk Start-Stop i również samochód nie chciał zgasnąć.
W takich przypadkach nie pomaga również procedura z przyłożeniem kluczyla znaczkem L do przycisku, wciśnięce hamulca nożnego i przyciśnięcie przycisku.
Dodam że znalazłem po prawej stronie pod kierownicą dwa przyciski, które nie mam pojęcia co robią. Ten mleczny potrafi migać na czerwono i zapewne to immobilizer, oba pewnie od alarmu. Choć nie wiem, czy akurat to ma związek z problemem, bo rozumiem że bardziej wpływało by to na problem z odpaleniem.
przyciski.jpg
przyciski.jpg (27.67 KiB) Przejrzano 1196 razy
Z góry dziękuję za pomysły, na rozwiązanie mojego problemu.
Pozdrawiam!
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Problem ze zgaszeniem system start-stop Lexus NX

Post autor: muzz »

ten biały to jest immobiliser dodatkowy.
można go zaprogramować tak, że przed odpaleniem musisz wcisnąć odpowiednią kombinację wciśnięć np. 2 wciśnięcia, przerwa, 3 wciśnięcia.
i dopiero pozwoli na odpalenie samochodu.
nie powinien wpływać na gaszenie...
sicio
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2020, o 22:22
Model Lexusa: NX
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Problem ze zgaszeniem system start-stop Lexus NX

Post autor: sicio »

Dzięki. Go właśnie kojarzę z toyoty, gdzie często był montowany. W następnym tygodniu jestem umówiony na diagnostykę, zobaczymy co powiedzą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości