Check engine vsc wypadanie zapłonu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Buncolini
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 13:49
Model Lexusa: LS 430 president lpg prinsa
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Check engine vsc wypadanie zapłonu

Post autor: Buncolini »

Witam klubowiczów od dłuższego czasu wracając do swojego Ls 430 próbuję wyleczyć go z problemu wypadających zapłonów drgajacy silnik bo takie błędy pokazuje program
Serwisowałem gaz w tym wypadku prinsa wszystko ok
Wymieniłem wszystkie cewki i swiece
Regulowałem zawory kompresja 11 do 12
Silnik przestal drżeć !
Ale jak przejechalem na zalaczonych PWR I SPORCIE spowrotem zaczął kulec
?????
Jeszcze raz wyjme swiece sprawdzę cewki i kompresje moze jeszcze jakieś dobre rady
Pozdrawiam
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Check engine vsc wypadanie zapłonu

Post autor: DaSt »

Podjedź do ogarniętego gazownika. Niech wyeliminuje Ci gaz robiąc obejście w kostce (przy montażu ig. należy przewody od wtryskiwaczy połączyć z komputerem gazowym.jeśli coś się dzieje np. ze sterownikiem gazu to zamknięcie butli czy wyłączenie instalacji lub wyjęcie bezpieczników nic nie da.sygnał będzie dalej przez sterownik szedł.obejscie powoduje że "przywracasz do fabrycznego stanu") zamykając obwód wtryskiwaczy. Z tego co opisujesz może dostawać dwa paliwa a nie będzie w stanie jednocześnie działać na LPG i PB .
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Check engine vsc wypadanie zapłonu

Post autor: cooper69 »

Albo wtryski Ci popadały.
U mnie ostatnio zdiagnozowano 2. Oczywiście wymieniłem wszystkie - GS 300 mk. 3
Buncolini
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 13:49
Model Lexusa: LS 430 president lpg prinsa
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Check engine vsc wypadanie zapłonu

Post autor: Buncolini »

DaSt po ostatnim diagnozowaniu mialem wypadanie zaplonu na 2 i 8 cyl. Na 2 padła cewka na 8 niedokręcona swieca oczywiście wszystkie swiece jeszcze raz sprawdziłem z osobna kazda cewke ze swieca czy daje iskrę po wyjechaniu na drogę nie jeździłem na gazie silnik zaje..scie pracowal przezucilem tryb pwr i sport po zajechaniu pod dom wyłączyłem tryby zgasiłem auto po ponownym odpaleniu silnik zaczal lekko bujać
Buncolini
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 13:49
Model Lexusa: LS 430 president lpg prinsa
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Check engine vsc wypadanie zapłonu

Post autor: Buncolini »

Cooper69 silnik pracowal dobrze chyba zewtrysk padł w trakcie ostatniej jazdy sprawdzę dzięki za sugestie
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Check engine vsc wypadanie zapłonu

Post autor: cooper69 »

Buncolini pisze:Cooper69 silnik pracowal dobrze chyba zewtrysk padł w trakcie ostatniej jazdy sprawdzę dzięki za sugestie
U mnie objawiało sie na początku poszarpywaniem między 80-100 (wszyscy zrzucali na skrzynię) potem zaczął jakby gubił zapłony. po uruchomieniu (bez żadnych błędów). Potem dopiero miałem błędy missfire czyli P3xx (pierw wymieniłem świece), a szarpać zaczął dokumentnie i sypać błędami po wyczerpaniu gazu (mam Prins). Po diagnostyce okazało się, że nie cewki tylko 2 wtryski. Po wymianie problem zniknął.
Buncolini
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 13:49
Model Lexusa: LS 430 president lpg prinsa
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Check engine vsc wypadanie zapłonu

Post autor: Buncolini »

Witam zakończę ten post informacja ze teraz jest dobrze błędy zniknęły kilkakrotnie odpalany i jeżdżony .
Dziś wszystkie swiece wyjąłem ustawilem szczeline na 0.9 wyrzuciłem jeszcze jedna cewke ktora nie rzucała iskry za gumowy kołnierzyk zalałem
95 verwa z czyścikiem do wtrysków benzynowych, serducho dziala jak należy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości