Efekt ślizgania i szarpnięcia przy 130km/h + w automacie

ODPOWIEDZ
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Efekt ślizgania i szarpnięcia przy 130km/h + w automacie

Post autor: Prestige »

Witam ,mam problem z moim is a mianowicie przy wyższych prędkościach 130km/h+ skrzynia potrafi stuknąć jak zrzuca lub wrzuca bieg tak jakby ktoś młotkiem od dołu podłogi stuknął lub np jak mu depnę mocniej to nie raz zamiast zrzucić bieg wrzuca na luz i zamyka obroty ,jakby mi mówił żebym zwolnił i się uspokoił :-) przy niższych prędkościach wszystko jest super ,zmienia super ,nic nie czuć ,ruszanie ,wsteczny itp.Myślałem że to wina małej ilości oleju ale sprawdzałem u mechanika i jest normalnie stan.Czytałem też że to może być wina jakiegoś elektrozaworu ale to bym sprawdzał dopiero przy wymianie oleju i zrzuceniu miski.



Pozdrawiam serdecznie
Rakhim
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2020, o 23:01
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Efekt ślizgania i szarpnięcia przy 130km/h + w automacie

Post autor: Rakhim »

Poprzedni właściciel pewnie nie wymieniał dostatecznie często oleju w skrzyni, to chyba cos z zaworami tak jak piszesz. Zobacz czy błędów nie ma. W każdym razie dolewaniem oleju raczej nie poprawisz nic.
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: Efekt ślizgania i szarpnięcia przy 130km/h + w automacie

Post autor: Prestige »

Tak ,może tak być tym bardziej że IS ma już ponad 506k przebiegu ale silnik i reszta chodzi super :-) Wcześniej było dużo gorzej ,głośniej stukał etc ,po zmianie oleju się dużo poprawiło.Wymiana była robiona statyczna czyli gdzieś połowa oleju została zmieniona i teraz przy okazji wymiany oleju w silniku planuję zrobić płukankę i jak będzie bardzo spracowany to kupię bańkę jakiegoś taniego oleju typu manol i ponownie go wypłuczę i potem już finalnie zaleję docelowym.To mi się wydaje powinno pomóc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości