Kontrolka Security

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
karol27Carlos
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 26 lis 2016, o 01:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Kontrolka Security

Post autor: karol27Carlos »

Witam, niedawno kupiłem Lexusa IS200 i od dwóch dni zaczęła się świecić kontrolka SECURITY. Byłem u elektryka ale nie miał programu do Lexusa i coś tylko wspomniał że może to być związane z immobiliserem. Może mieliście podobne problemy i wiecie co może być przyczyną?
Pozdrawiam
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Kontrolka Swcurity

Post autor: rafiq2144 »

Ta kontrolka miga Ci po zamknieciu auta pilotem? To tak raczej powinno byc. Ja bym to tak zostawil, bo potencjalnego zlodzieja zawartosci auta to moze odstraszyc, bo wyglada jak z alarmu ;)
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Kontrolka Swcurity

Post autor: endrju1 »

Podobno jest to tryb valet i jest procedura go wyłączająca (na otwartych dżwiach kierowcy wciskasz kilka razy na zmianę otwórz/zamknij na pilocie po czym zamykasz drzwi), ale osobiście nie miałem z tym do czynienia.
karol27Carlos
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 26 lis 2016, o 01:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kontrolka Swcurity

Post autor: karol27Carlos »

rafiq2144 pisze:Ta kontrolka miga Ci po zamknieciu auta pilotem? To tak raczej powinno byc. Ja bym to tak zostawil, bo potencjalnego zlodzieja zawartosci auta to moze odstraszyc, bo wyglada jak z alarmu ;)
Tak, ale świeci też podczas jazdy i to dość intensywnie. Natomiast dziś świeciła blado...
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Kontrolka Swcurity

Post autor: endrju1 »

A może wilgoć w kablach, ktoś na angielskojęzycznym forum miał taki przypadek.
To by wyjaśniało różną jasność świecenia.
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Kontrolka Swcurity

Post autor: Damian7546 »

karol27Carlos pisze:
rafiq2144 pisze:Ta kontrolka miga Ci po zamknieciu auta pilotem? To tak raczej powinno byc. Ja bym to tak zostawil, bo potencjalnego zlodzieja zawartosci auta to moze odstraszyc, bo wyglada jak z alarmu ;)
Tak, ale świeci też podczas jazdy i to dość intensywnie. Natomiast dziś świeciła blado...
Mi też dziś zaświeciła. Co jest przyczyną ?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Kontrolka Security

Post autor: endrju1 »

U Mnie okazało się, że winna była wilgoć w prawej skrzynce z bezpiecznikami (w nogach pasażera). Pojawiła się korozja na powierzchni zaraz nad szybą czołową i kropla po kropli płynęło wewnątrz słupka). Zapobiegawczo załatwiłem wycięcie przedniej i tylnej szyby i rozprawienie się z korozją.
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Kontrolka Security

Post autor: Damian7546 »

Przegladalem te bezpieczniki ale nie zauwazylem tam nic niepokojacego.
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Kontrolka Security

Post autor: Damian7546 »

Dziś znowu trochę deszczu i znów świeci kontrolka security podczas jazdy. Jest dodatkowy objaw.
Po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka klika przekaźnik EFI. Wystarczy zostawić kluczyk w stacyjce i przestaje .....
Problem z rozrusznikiem ?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Kontrolka Security

Post autor: endrju1 »

Ja nadal obstawiałbym wilgoć, zwłaszcza że piszesz że to po deszczu. Z tego co pamiętam włożenie kluczyka do stacyjki odblokowuje immobilizer, a to załącza przekaźnik EFI. Obszukałbym wszystkie skrzynki z bezpiecznikami/przekaźnikami czy nie widać w nich wilgoci (może być gdzieś od spodu) albo uszkodzonej wiązki, gdzie też wilgoć może bałaganić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości