GS300 podwójne wtryskiwacze?

ODPOWIEDZ
exus
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2020, o 22:52
Model Lexusa: Jeszcze nie mam
Skąd:: Śląskie
Kontakt:

GS300 podwójne wtryskiwacze?

Post autor: exus »

Cześć,
byłem zainteresowany zakupem lexusa GS 300 jednak natrafiłem na temat o spalaniu oleju przez ten silnik. Czy w młodszych rocznikach poprawiono ten problem? Przeczytałem coś na anglojęzycznym forum że problem dotyczący spalania oleju wynika z osadzania się nagaru, który z kolei wynika z zastosowania wtrysku o ile się nie mylę bezpośredniego? Czytałem również że w IS250 po lifcie w 2010 roku zastosowano podwójne wtryskiwacze, które wyeliminowały problem z nagarem - i tutaj pojawia się moje pytanie czy w GS 300 od jakiegoś rocznika również występują podwójne wtryskiwacze?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: GS300 podwójne wtryskiwacze?

Post autor: carinus »

Toyota stosowała mix wtrysku bezpośredniego z pośrednim i stąd 2 komplety wtrysków w silnikach z tzw.bezpośrednim,chyba niezależnie od roczników/liftu.
cooper69
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS300 podwójne wtryskiwacze?

Post autor: cooper69 »

Generalnie polecam szukać polifta czyli MY2008 i wyżej.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: GS300 podwójne wtryskiwacze?

Post autor: klinikalpg.pl »

carinus pisze:Toyota stosowała mix wtrysku bezpośredniego z pośrednim i stąd 2 komplety wtrysków w silnikach z tzw.bezpośrednim,chyba niezależnie od roczników/liftu.
Toyota stosowała zarówno "czysty" wtrysk bezpośredni np. 3GR-FSE jak i wtrysk dualny np 2GR-FKS, ale warto drążyć co jest w konkretnym aucie, bo wydaje się, że jest trochę braku konsekwencji w oznaczeniach silników, ewentualnie i/lub różne silniki montowane były w tak samo oznaczanych modelach na różne rynki.
Jednak jeżeli mówimy o GS300 a nie GS350 to sądzę, że przypuszczam, że być może najprawdopodobniej w rocznikach 2005-11 będzie "czysty" bezpośredni.
No chyba że dualny DWUlitrowy 8AR-FTS od rocznika 2018 ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości