NX ucieka na prawą stronę

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

NX ucieka na prawą stronę

Post autor: machony79 »

Zaobserwowałem,że po puszczeniu kierownicy na dłuższym odcinku prostej drogi samochód ściąga na prawą stronę.
Dealerzy znają ten problem i jest nawet serwisówka mówiąca jak tą wadę usunąć. Oczywiście wszystko łącznie z geometrią jak i zawieszeniem i oponami było zweryfikowane.
Na naszych forach mało jest o tym informacji ale znalazłem za oceanem i jest to dość popularna przypadłość NX-a.
Prośba do innych użytkowników NX-a czy mogli by u siebie to sprawdzić?
kloud3
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2020, o 19:42
Model Lexusa: NX
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: kloud3 »

Witam,
mam to samo, swego czasu zauważyłem nawet, że kierownica jest/była przekręcona delikatnie wprawo przy jeździe na wprost, mechanik skorygował mi to na tyl,e że jest mało widoczne teraz, ściąganie w prawo pozostało niestety
Tnalag1
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2020, o 21:31
Model Lexusa: NX F-Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: Tnalag1 »

machony79 pisze:Zaobserwowałem,że po puszczeniu kierownicy na dłuższym odcinku prostej drogi samochód ściąga na prawą stronę.
Dealerzy znają ten problem i jest nawet serwisówka mówiąca jak tą wadę usunąć. Oczywiście wszystko łącznie z geometrią jak i zawieszeniem i oponami było zweryfikowane.
Na naszych forach mało jest o tym informacji ale znalazłem za oceanem i jest to dość popularna przypadłość NX-a.
Prośba do innych użytkowników NX-a czy mogli by u siebie to sprawdzić?
Cześc miałbyś namiary na tą serwisówkę? Każdy dealer to usunie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: machony79 »

Tnalag1 pisze:
machony79 pisze:Zaobserwowałem,że po puszczeniu kierownicy na dłuższym odcinku prostej drogi samochód ściąga na prawą stronę.
Dealerzy znają ten problem i jest nawet serwisówka mówiąca jak tą wadę usunąć. Oczywiście wszystko łącznie z geometrią jak i zawieszeniem i oponami było zweryfikowane.
Na naszych forach mało jest o tym informacji ale znalazłem za oceanem i jest to dość popularna przypadłość NX-a.
Prośba do innych użytkowników NX-a czy mogli by u siebie to sprawdzić?
Cześc miałbyś namiary na tą serwisówkę? Każdy dealer to usunie?

Pozdrawiam
Mam. Wieczorem podeślę. Jak się potem okazało jest to dokument stworzony przez ASO w Krakowie.
kloud3
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2020, o 19:42
Model Lexusa: NX
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: kloud3 »

Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: machony79 »

Tak.To ten biuletyn. W Krakowie powiedzieli,że to ich praca.
Igor Kasperski
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 8 mar 2021, o 10:31
Model Lexusa: NX
Skąd:: Gniezno
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: Igor Kasperski »

Witam.
Ja zauważyłem również ściąganie w prawą stronę kierownica przestawiona na prawo plus różne odledłości przednich kół od progów( 9mm różnicy między prawym a lewym kołem) do tego spasowanie prawego przedniego błotnika z drzwiami zupełnie inne niż lewa strona(różnica ponad 1mm).Z tym problemem ściągania przerobiłem dwa serwisy, myślałem że auto było przez kogoś naprawiane.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: machony79 »

Igor Kasperski pisze:Witam.
Ja zauważyłem również ściąganie w prawą stronę kierownica przestawiona na prawo plus różne odledłości przednich kół od progów( 9mm różnicy między prawym a lewym kołem) do tego spasowanie prawego przedniego błotnika z drzwiami zupełnie inne niż lewa strona(różnica ponad 1mm).Z tym problemem ściągania przerobiłem dwa serwisy, myślałem że auto było przez kogoś naprawiane.
Czy po wizytach a w ASO coś się zmieniło? Czy rozkładają ręce i mówią,że jest wszystko OK?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: muzz »

Igor Kasperski pisze:różne odledłości przednich kół od progów( 9mm różnicy między prawym a lewym kołem)
obstawiam się, że jakaś większa dziura była grana i któryś z elementów zawieszenia koła może być delikatnie krzywy...
u znajomka w GS tak było, geometria niby idealna, nie ściągało nawet ale właśnie koła były inaczej ustawione względem błotników i to mu nie dawało spać ;)
na pierwszy rzut oka wszystko było ok, dopiero po przymierzeniu elementów do siebie widać było naprawdę delikatne skrzywienie, jednego z wahaczy...
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: machony79 »

muzz pisze:
Igor Kasperski pisze:różne odledłości przednich kół od progów( 9mm różnicy między prawym a lewym kołem)
obstawiam się, że jakaś większa dziura była grana i któryś z elementów zawieszenia koła może być delikatnie krzywy...
u znajomka w GS tak było, geometria niby idealna, nie ściągało nawet ale właśnie koła były inaczej ustawione względem błotników i to mu nie dawało spać ;)
na pierwszy rzut oka wszystko było ok, dopiero po przymierzeniu elementów do siebie widać było naprawdę delikatne skrzywienie, jednego z wahaczy...
To nie dziura. Krzywo jest rama zamontowana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości