Czujnik powietrza w kołach Lexus NX

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
sicio
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2020, o 22:22
Model Lexusa: NX
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Czujnik powietrza w kołach Lexus NX

Post autor: sicio »

Hej
Poprosiłem o dobranie odpowiedniego czujnika. Dostałem jak na zdjęciu. Trochę nie zgrywa mi się numer.
czujniki640.jpg
czujniki640.jpg (61.68 KiB) Przejrzano 2675 razy
Czy jedyne na co powinienem zwrócić uwagę to numery: 10R 03 5437 i PMW-C210 ?
a ten co na zdjęciu po prostu nie zadzaiała z moim samochodem i pozostałymi czujnikami?
Dzięki, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Czujnik powietrza w kołach Lexus NX

Post autor: _3rd »

Podepnę się.
Kupiłem takie same czujniki (PMV-C210) do IS200t i po dopisaniu nowych ID do ECU mam błąd połączenia. Po wpisaniu ponownie ID pierwszego kompletu połączenie jest nawiązywane.
Jeśli rzeczywiście dodatkowo oznaczenie 10R-03 5437 (mam takie na oryginalnym czujniku) musi się zgadzać podczas dobierania nowego sensora to prawdopodobnie Twój nowy sensor również nie zadziała jak u mnie (moje nowe sensory mają oznaczenie: 10R-04 8207 i były opisane jako pasujące do IS300h/IS200t, a jednak się nie łączą).
sicio
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2020, o 22:22
Model Lexusa: NX
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Czujnik powietrza w kołach Lexus NX

Post autor: sicio »

Mi mechanik wspomniał właśnie tylko o numerze 10R-03 5437 i zdziowony byłem jak przyszedł inny.
Chyba jedyny sposób na sprawdzenie to położenie w zasięgu i próba przypisania bez montażu w kole?
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Czujnik powietrza w kołach Lexus NX

Post autor: _3rd »

Dokładnie tak zrobiłem i już wtedy miałem brak komunikacji z sensorami, ale myślałem że może muszą być w kole pod ciśnieniem żeby się wybudzić, niestety nadal nie działają. Piszę właśnie ze sprzedawcą i nadal twierdzi, że sprzedał właściwe dla mojego modelu.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Czujnik powietrza w kołach Lexus NX

Post autor: _3rd »

Mogę potwierdzić, iż obydwa oznaczenia sensorów są prawidłowe. Okazało się, że nadrukowane ID na sensorach było błędne, otrzymałem prawidłowe i sensor normalnie łączy się z samochodem (1 z nich, który mam aktualnie zamontowany, reszty poza kołem nie wykrywa nawet jak położyłem pod samochodem). Pozostałe 3 idą na stary komplet felg z zimówkami.
sicio
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2020, o 22:22
Model Lexusa: NX
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Czujnik powietrza w kołach Lexus NX

Post autor: sicio »

Czyli jednak można mieszać? I jak będę miał jeden z końcówką 8207 to nic się nie stanie? nie dojechałem jeszcze na wymianę żeby sprawdzili, a w techstream mam dziwny błąd jak próbuję podmienić.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Czujnik powietrza w kołach Lexus NX

Post autor: _3rd »

Ja używam modułu i aplikacji Carista i żadnego błędu, tylko w moim przypadku ID sensorów okazały się inne niż te nadrukowane. W Techstream może jest błąd, gdyż sensorów poza kołem nie wykrywa (po dopisaniu przez Cariste wyświetlało błąd komunikacji z sensorem, po zamontowaniu w kole i napompowaniu wykryło normalnie).

Edit: Moje sensory są „odświeżone” przez sprzedawcę, tzn wymienione zostały baterie i wentyle oraz maja zakodowane inne ID (a może coś jeszcze zostało zmienione, aby łączyły się z moim samochodem, tego nie wiem).
WojtazLDZ
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 1 sie 2020, o 10:07
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Czujnik powietrza w kołach Lexus NX

Post autor: WojtazLDZ »

to ja moze sie podepne jak juz jestescie w temacie, chcialbym kupic nowe felgi na zime (IS 300 z 2018 kupilem w tym roku), i moje pytanie brzmi co potrzebuje dokupic do felg zeby wszystko trybilo tak jak nalezy( czujniki powietrza) zeby nie obudzil sie nagle ze jeszcze tego i tego brakuje.
Zapytalem na stronie felgi.pl ktore by pasowaly do auta i dostalem 2 propozycje:
1. http://www.felgi.pl/felga/anzio/split-m ... ign=oferty
2. http://www.felgi.pl/felga/anzio/sprint- ... ign=oferty
+ dostalem informacje ze czujniki powietrza to koszt 700 zl za komplet 4 sztuk
Opony juz mam: 225/45 R17

i mam pytania:
1. Czy felgi w dobrych cenach (wiem ze mozna wybrac drozej) tylko pytanie czy nie lepiej innej marki szukac ?
2. Czy cos poza czujnikami powietrza bedzie potrzebne ?
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Czujnik powietrza w kołach Lexus NX

Post autor: _3rd »

Ja kupiłem komplet czujników na ebay za ok. 400 PLN.
Co do felg to spokojnie można iść w 8” szerokość i więcej (w zależności od zamierzonego efektu wizualnego).
Fabryczne felgi w moim IS200t to: 18”x8” ET50 z opona 225/40 przód i 18”x8.5” ET chyba tez 50 z opona 255/35 tył.
Aktualnie jeżdżę na 19”x8.5” ET34 z oponą 225/35 przód i 19”x9.5” ET35 z opona 255/30 i jest jeszcze troche miejsca (zawieszenie dosyć mocno obniżone).

Oprócz sensorów trzeba mieć adaptery otworów centrujacych (jeśli otwór w feldze jest większy) i ew. komplet nakrętek jak w moim przypadku, fabryczne w rozmiarze 21 niezbyt się mieściły, teraz mam nakrętki 19 (gwint M12x1.5).

Co do marki to lepiej unikać chińczyków lub ogólnie słabych jakościowo felg - szkoda by było skończyć na drzewie po tym jak felga pęknie na pierwszej większej dziurze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości