Piasta - jaki producent?

DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Piasta - jaki producent?

Post autor: DaSt »

Iktorn73 pisze:Tora to też tani zamiennik. To firma która robi piasty dla Allparts bodajże. Optimal to chińszczyzna nie warta tych pieniędzy. Koyo,SKF,NTN,SNR,Rouville,FAG,INA. Właściwie te ostatnie firmy pakują łożyska INA lub Schaeffler Group.
Nie do końca masz rację. Ponieważ odpowiednie marki mają swoje przeznaczenie :
INA rozrządy pompy wody i elementy napędu osprzętu.
FAG łożyska i piasty.
LUK sprzęgła dwumasy oraz elementy hydrauliczne.
Ze względu na różnego rodzaju umowy pomiędzy producentami często kupując np. rolkę INA masz w środku Litens lub innego producenta ale zawsze markowego. Tak samo jak EVR.
W Optimalu raz zdarzył mi się FAG ale ogólnie nie polecam.
NTN i SNR to od pewnego czasu jedno i to samo. Po "fuzji" Renault i Nissana.
Tora wiele razy montowałem u znajomych i nie ma problemu .
Iktorn73
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 13 kwie 2019, o 17:10
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Magdalenka
Kontakt:

Re: Piasta - jaki producent?

Post autor: Iktorn73 »

Tora to chiński produkt dla firmy All-Parts :), oni oczywiście twierdzą że produkt jest super i być może tak jest, ja zakładałem 2 razy piasty Tora i też nie było problemu,ale przejechałem na nich kilka tysięcy więc nie wiem co później z nimi będzie :). INA robi również łożyska,tak samo FAG i należą do jednej grupy Schaeffler.
Ja do Lexusa zakładam Koyo,chociaż kusiło mnie żeby poeksperymentować :).
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Piasta - jaki producent?

Post autor: DaSt »

Iktorn73 pisze:Tora to chiński produkt dla firmy All-Parts :), oni oczywiście twierdzą że produkt jest super i być może tak jest, ja zakładałem 2 razy piasty Tora i też nie było problemu,ale przejechałem na nich kilka tysięcy więc nie wiem co później z nimi będzie :). INA robi również łożyska,tak samo FAG i należą do jednej grupy Schaeffler.
Ja do Lexusa zakładam Koyo,chociaż kusiło mnie żeby poeksperymentować :).
https://webcat.schaeffler.com/web/schae ... owResult=1
Czemu wg mnie i powyższego katalogu INA ma osprzęt do silnika? Kliknij w link i zmień z prawej strony na FAG i pojawią się łożyska.
Jednak kolega który tworzył post potrzebował porady wiec myślę, że należy zakończyć tą kwestię.
krzkowalski
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 30 wrz 2018, o 11:19
Model Lexusa: IS250 MK2 2009
Skąd:: Tomaszów Lub.
Kontakt:

Re: Piasta - jaki producent?

Post autor: krzkowalski »

DaSt pisze:
Iktorn73 pisze:Tora to chiński produkt dla firmy All-Parts :), oni oczywiście twierdzą że produkt jest super i być może tak jest, ja zakładałem 2 razy piasty Tora i też nie było problemu,ale przejechałem na nich kilka tysięcy więc nie wiem co później z nimi będzie :). INA robi również łożyska,tak samo FAG i należą do jednej grupy Schaeffler.
Ja do Lexusa zakładam Koyo,chociaż kusiło mnie żeby poeksperymentować :).
https://webcat.schaeffler.com/web/schae ... owResult=1
Czemu wg mnie i powyższego katalogu INA ma osprzęt do silnika? Kliknij w link i zmień z prawej strony na FAG i pojawią się łożyska.
Jednak kolega który tworzył post potrzebował porady wiec myślę, że należy zakończyć tą kwestię.
Dokładnie tak.
Piastę wymieniłem - firmy FAG.
Za rok lub dwa napiszę czy jest nadal OK i to potwierdzi czy ta firma była godna zaufania.
Dziękuję Forumowiczom za opinię były bardzo przydatne. :smile:
krzkowalski
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 30 wrz 2018, o 11:19
Model Lexusa: IS250 MK2 2009
Skąd:: Tomaszów Lub.
Kontakt:

Re: Piasta - jaki producent?

Post autor: krzkowalski »

krzkowalski pisze:
DaSt pisze:
Iktorn73 pisze:Tora to chiński produkt dla firmy All-Parts :), oni oczywiście twierdzą że produkt jest super i być może tak jest, ja zakładałem 2 razy piasty Tora i też nie było problemu,ale przejechałem na nich kilka tysięcy więc nie wiem co później z nimi będzie :). INA robi również łożyska,tak samo FAG i należą do jednej grupy Schaeffler.
Ja do Lexusa zakładam Koyo,chociaż kusiło mnie żeby poeksperymentować :).
https://webcat.schaeffler.com/web/schae ... owResult=1
Czemu wg mnie i powyższego katalogu INA ma osprzęt do silnika? Kliknij w link i zmień z prawej strony na FAG i pojawią się łożyska.
Jednak kolega który tworzył post potrzebował porady wiec myślę, że należy zakończyć tą kwestię.
Dokładnie tak.
Piastę wymieniłem - firmy FAG.
Za rok lub dwa napiszę czy jest nadal OK i to potwierdzi czy ta firma była godna zaufania.
Dziękuję Forumowiczom za opinię były bardzo przydatne. :smile:
Wymieniona piasta firmy FAG okazała się dobrej jakości. Po roku użytkowania brak jakichkolwiek problemów.
Pozdrawiam.
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Piasta - jaki producent?

Post autor: DaSt »

:ok: Życzę kolejnych lat i przejechanych kilometrów. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości