Wibrująca kierwonica

Problemy dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doggo
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 9 gru 2020, o 10:17
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Wibrująca kierwonica

Post autor: Doggo »

Cześć!
Czuję wibracje w kierownicy powyżej 100 km/h w moim RX350 2011. Naliczniku mam 140,000 km, nowe 18'' oponach Bridgestone. Wydaje mi się, że wibracje utrzymują się przez pięć sekund, a następnie zmniejszają się przez jakieś 3 sekundy, po czym ponownie narastają przez 5 sekund. Kierownica się nie trzęsie, nie czuję wibracji w fotelu ani na dźwigni zmiany biegów, choć jeśli się uważnie wsłuchać, to rzeczywiście słyszę narastające wibracje. Wyważyłem opony w warsztacie, ale nie pomogło. Tydzień później ponownie wyważyłem i wciąż bez zmian. Zostawiłem samochód w warsztacie, ale nie byli w stanie zidentyfikować problemu.
Jakieś sugestie? Dzięki.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Wibrująca kierwonica

Post autor: q3_ »

Hej miałem podobny przypadek choć nie wiem czy taki sam. Wyszło że opony miały ponadnormatywne bicia harmoniczne (z tego co mi tłumaczył mechanik opony były po prostu jajowate). Podobno nie każda maszyna do wyważania bada ten parametr. Opony były krótko po gwarancji ale reklamowałam je i dostałem pełen zwrot kasy.

Wysłane z mojego F1 przy użyciu Tapatalka
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Wibrująca kierwonica

Post autor: ledziu »

Doggo pisze:Cześć!
Czuję wibracje w kierownicy powyżej 100 km/h w moim RX350 2011. Naliczniku mam 140,000 km, nowe 18'' oponach Bridgestone. Wydaje mi się, że wibracje utrzymują się przez pięć sekund, a następnie zmniejszają się przez jakieś 3 sekundy, po czym ponownie narastają przez 5 sekund. Kierownica się nie trzęsie, nie czuję wibracji w fotelu ani na dźwigni zmiany biegów, choć jeśli się uważnie wsłuchać, to rzeczywiście słyszę narastające wibracje. Wyważyłem opony w warsztacie, ale nie pomogło. Tydzień później ponownie wyważyłem i wciąż bez zmian. Zostawiłem samochód w warsztacie, ale nie byli w stanie zidentyfikować problemu.
Jakieś sugestie? Dzięki.
Zacznij od kół. Czyli wyważenie + to co kolega napisał czyli sprawdzenie opon na maszynie od testu drogowego.
Potem zawias + piasty + tarcze + tuleje magla a nawet sam magiel + dróżki kierownicze itp. Ogólnie jest sporo możliwości ale zacząłbym od tego co jest najłatwiej czyli koła + opony (koniecznie test drogowy).
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Wibrująca kierwonica

Post autor: Nemo 77 »

Kiedy Ci się tak stało? Samochód był na tych oponach czy zmieniałeś?Felgi gdzieś nie przytarłeś,uszkodziłeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości