Zaworek SCV DENSO DCRS300980

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Krzysiek_pk
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 1 sie 2012, o 22:13
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Zaworek SCV DENSO DCRS300980

Post autor: Krzysiek_pk »

Zaworek SCV DCRS300980 przyszła mi wersja ciut dłuższa czy udało się to komuś zamontować? Czy musi być być dokładnie ta sama długość? Prośba o sugestie bo nie wiem czy wykręcać stary? Na stronie denso ponoć to jest do mojego modelu 2006r
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zaworek SCV DENSO DCRS300980

Post autor: scitro »

Cześć, a jak sprawa z dymieniem? Coś robiłeś w temacie?
Krzysiek_pk
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 1 sie 2012, o 22:13
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zaworek SCV DENSO DCRS300980

Post autor: Krzysiek_pk »

SCV wynieniłem na właściwy i jest już ok. Na dymienie ma sposób taki, że resetuję komputer. Pomaga na parę tygodni. To jest ewidentnie sprawa softu ale póki co nie mam na to pomysłu. Mam też blachę do zaślepienia EGR choć sam nie wie czy zadziała to na plus czy na minus :)

pozdrawiam Krzysiek
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zaworek SCV DENSO DCRS300980

Post autor: scitro »

Pewnie będzie błędy wyświetlał. A dlaczego wymieniałeś ten zaworek? Ja się zastanawiam, czy to coś pomoże na dymienie? U mnie są dość duże skoki ciśnienia, od 26 do 40 MPa na biegu jałowym.
Krzysiek_pk
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 1 sie 2012, o 22:13
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zaworek SCV DENSO DCRS300980

Post autor: Krzysiek_pk »

SCV to było związane z ciężkim zapalaniem jak zrobiło się zimno obroty też trochę falowały przez chwilę po zapłonie. SCV raczej nie pomoże z ciśnieniem. Jeśli mówisz o Differential presure to u mnie jest na minusie tak. Że to co Ty masz chyba jest za duże. Ale zacznij od odłączniu klemy minusowej na 10 minut zobaczysz różnicę. Dwa lata temu że przerabiałem problem z PDF i też ciśnienie mi wariowało na dobrą sprawę nic nie robiłem prócz tych resetów szczególnie w zimie.
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zaworek SCV DENSO DCRS300980

Post autor: scitro »

Pisałem o skokach ciśnienia paliwa w szynie common rail.
Czytałem, gdzieś na forum że ten zaworek jest odpowiedzialny za "przymulenie" w zaresie powyżej 2500 obr/min.
Masz jakiś ELM scaner? Jak to wygląda po wymianie zaworka?
U mnie jest tak jak na obrazku poniżej. Skoki od 24 do 40 MPa na biegu jałowym.
Ciśnienie w CR
Ciśnienie w CR
CR-pressure_DCAT_elmscantoyota.jpg (39.64 KiB) Przejrzano 3565 razy
Krzysiek_pk
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 1 sie 2012, o 22:13
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zaworek SCV DENSO DCRS300980

Post autor: Krzysiek_pk »

Zaworek otwiera ciśnienie do listwy a potem idzie to na wtryski. I jak jest coś nie tak to może przymulać bo wtryski nie dostaną własciwą ilość paliwa. U mnie to właśnie się działo na zimnym. Nie sprawdzałem ale jak masz stałe obroty to nie powinno skakać. Kupiłem coś na Ali do diagnostyki dawno temu nie wiem co to jest ale jeszcze działa :)
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zaworek SCV DENSO DCRS300980

Post autor: scitro »

Gdybyś mógł w wolnej chwili sprawdzić jak się zachowuje ciśnienie na nowym zaworku, to byłbym wdzięczny. U mnie też czasami zamula, ale nie ma reguły. Ja sprawdzałem tona apce do ELM od "myfrienda".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości