Przytrzaśnięty w zamku klapy bagażnika worek nylonowy

Problemy dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Przytrzaśnięty w zamku klapy bagażnika worek nylonowy

Post autor: wodnik57 »

Witam. Zatrzasnąłem klapę bagażnika i do zamka dostał się worek. Klapa zablokowała się i zamek nie reaguje na żadną próbę odblokowania. Jest jakaś możliwośc otwarcia mechanicznego. Dodam, ze próbowałem już z systemem aktywowania i dezaktywowania na kluczyk, , który znajduje się pomiedzy rączkami wlewu paliwa i pokrywy bagażnika. Nie słychać nawet żadnego dźwieku otwierania podczas manipulacji. Jest jakiś sposób, czy muszę szukać ślusarza i potem blacharza. W srodku ciagle mam zakupy niestety.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Przytrzaśnięty w zamku klapy bagażnika worek nylonowy

Post autor: kliMati »

nie wiem jak jest w LS-ie, ale ja mam w klapie, w GS-ie normalny zamek, w który wsadzam grot i przekręcam, kiedy padnie akumulator. Przypuszczam, że skoro jest to rozwiązanie na okoliczność martwego akumulatora to jest jakieś mechaniczne połączenie, więc może gdzie siłownik nie da rady, tam mięsień poradzi :laugh1:
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: Przytrzaśnięty w zamku klapy bagażnika worek nylonowy

Post autor: karole 10 »

W Ls 430 jest miejsce na kluczyk w blendzie po prawej stronie od spodu.
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Przytrzaśnięty w zamku klapy bagażnika worek nylonowy

Post autor: wodnik57 »

Ani kluczyk z lewej, ani przycisk z prawej, ani ze srodka samochodu nie dawal rady. Jakims cudem, po zjechaniu po stromym zjezdzie do garazu, nie wiem , czy bagaze w srodku sie poprzesuwaly i pociagnely torbe, ale probujac na dwa piloty nagle uslyszalem dzwiek odblokowywania zamka. Po otwarciu okazalo sie , ze wciagniety byl pas parciany jednej z toreb. Co za ulga po ponad 36 godzinach prob otwarcia. Nie potrafie do konca wytlumaczyc co spowodowalo odblokowanie zamka, ale udalo sie.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Przytrzaśnięty w zamku klapy bagażnika worek nylonowy

Post autor: kliMati »

ciesz się, że w zakupach nie było surowego kurczaka i temperatury 35C. Auto byłoby do kasacji chyba, tylko który ubezpieczyciel ma takie zdarzenie w opcji. :szok:
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Przytrzaśnięty w zamku klapy bagażnika worek nylonowy

Post autor: wodnik57 »

Byles blisko kliMati. W bagazniku bylo miedzy innymi kilka kilo wedlin i szynki, ale dobrze zamrozonych przed wyjazdem. Przygoda wydarzyla sie podczas dosc dalekiej podrozy. Temperatura osiagnela nawet 21 stopni na zewnatrz. Na szczescie w nocy spadla do okolo 5 stopni. Wszystko przetrwalo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość