Brak prądu w is250

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bodzik
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:41
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Korzenna
Kontakt:

Brak prądu w is250

Post autor: Bodzik »

Witam kolegów i koleżanki
Mój rexik is250 z 2006 roku i przebiegu 245k ma problem i ją razem z nim a mianowicie jadąc sobie spokojnie zapaliła się kontrolka ABS więc powrót do domu i podpiąłem kompa i wyskoczył błąd C1223 więc kasowanie i było spoko. Pojechałem sobie z powrotem i przez pół godziny było ok po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu wywaliło cała choinkę na desce ale bez "check VSC" i całkowity brak prądu nie działa radio nawiewy szyby światła stopu wsteczne i wspomaganie ale auto normalnie odpala. Niewiele myśląc zacząłem podpinać kompa i przy łączeniu kompa z autem prąd wrócił. Po odczytaniu błędów pokazało B1653 B1655 i B1660. Kasowanie się udało i wszystko było spoko. Auto odpalało normalnie około 10 razy po przyjechaniu do domu i zostawieniu auta na około 6-7 godzin auto znowu zwariowało uchyliły się szyby na około 5cm i znowu brak prądu i zauważyłem że nie świeci się w ogóle kontrolka ładowania. Podpinając kompa nie ma żadnych błędów ani jednego. Podpinając miernik pod Aku wyszło że jest 12,34V po uruchomieniu auta na Aku napięcie spada do 11 z groszami i powoli się podnosi do niecałych 12V i tak zostaje.
Stąd moje pytanie czy to jest problem z alternatorem lub regulatorem napięcia czy coś innego może być???
I czy to normalne że tak wywala prąd przestaje wszystko działać i uchyla szyby jak coś jest nie tak z alternatorem czy to coś dodatkowego jest???
muzz
Lex Driver
Posty: 520
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Brak prądu w is250

Post autor: muzz »

nie IS a GS mk3 ale jak ojcu alternator padł ostatnio to trochę podobne były objawy...po kolei podczas jazdy samochód wyłączał zbędne odbiorniki prądu aż odłączył większość odbiorników...po wymianie jak ręką odjął choć w tym samym czasie czujnik położenia wałka postanowił zażądać wymiany ;)
a z szybami to jest tak, że się pewnie rozprogramowała funkcja automatycznego zamykania/otwierania z braku prądu i dlatego są uchylone, choć same z siebie uchylić się nie powinny a dopiero po otwarciu i próbie zamknięcia z funkcją auto powinna dojechać do samej góry i się uchylić...
Awatar użytkownika
Bodzik
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:41
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Korzenna
Kontakt:

Re: Brak prądu w is250

Post autor: Bodzik »

No właśnie u mnie jest ten problem ze auto działało na cacy nic się nie działo póki nie zgasiłem później właśnie jak tylko podszedłem bliżej z kluczykami auto się otworzyło i szyby trochę opadły.
Przy weekendzie będę próbował wyciągać alternator i oddam do macherów to sprawdza co i jak może akurat to, jeśli w ogóle dam radę wyciągnąć:-)
muzz
Lex Driver
Posty: 520
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Brak prądu w is250

Post autor: muzz »

powiem tak, my z kumplem targaliśmy z GSa i da się na parkingu z dostępem od góry ale jest jedna śrubka z tylu alternatora, pry kolektorze wydechowym, której bez lusterka albo kobiecych rąk nie da się usunąć :P
Awatar użytkownika
Bodzik
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:41
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Korzenna
Kontakt:

Re: Brak prądu w is250

Post autor: Bodzik »

Dzięki wielkie na podpowiedź :-) będzie trzeba zatrudnić na wieczór jakąś kobitkę w takim razie:-) albo się przygotować b że ręka cała podrapana :-)
Awatar użytkownika
Bodzik
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:41
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Korzenna
Kontakt:

Re: Brak prądu w is250

Post autor: Bodzik »

No i problem rozwiązany z brakiem prądu w aucie:-) odpowiedzialny był za wszystko główny bezpiecznik w skrzynce koło akumulatora tak był przerwany że nawet widać nie było tylko przez przypadek ruszyłem blaszka i okazało się że jest przerwana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości