WŁÓKNO WĘGLOWE

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Lex

WŁÓKNO WĘGLOWE

Post autor: Lex »

Czy ktoś się orientuje jaka jest technologia tz. jak ogarnąć wewnętrzne części kabiny WĘGLEM , znalazłem kilka fotek jak człek to zrobił w modelu GS MKII ale brak jakiegokolwiek opisu

Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: WŁÓKNO WĘGLOWE

Post autor: dS »

pytanie czy to są tylko oklejone elementy włóknem węglowym czy wykonane w całości z włókna ( k*****o droga sprawa)

firma http://www.luxum.pl wykonuje elementy na indywidualne zamówienie

a jak chcesz tylko okleić to znalazłem taki filmik


a może po prostu okleić taką folią vinylową
http://sklep.mdcarbon.pl/folia-vinyl-ca ... -1152.html ??
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: WŁÓKNO WĘGLOWE

Post autor: forest »

albo zrobić to hydrografiką.... folia na stałe związuje sie z plastikiem i jest lakierowana bezbarwnie... pięknie to wygląda.
SC430 '2002
Lex

Re: WŁÓKNO WĘGLOWE

Post autor: Lex »

ds film dobry pokazuje że to nie lada wyzwanie ale efekt końcowy jest mega , folie to cieniak przy węglu bo nie daje tej głębi wielu warstwy lakieru
hmm trzeba nad tym modem pomyśleć bo jest naprawdę gruby :smoke:
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: WŁÓKNO WĘGLOWE

Post autor: Rici »

Ja właśnie kupiłem na próbę 50cm x 50cm folii oracal 3d tej co używają w PIMP MY RIDE w USA. Folie orecal są tłoczone i waśnie dają tą głębie pewnie nie taką jak carbon ale efekt jest :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zwykle folie nie dają połysku takiego, zresztą zobaczymy jak będzie na miejscu :)

Jak będzie dobra to będę oklejał pokrywę silnika i wnętrze, sprawdzę na telefonie i lapku lub rączkach drzwi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: WŁÓKNO WĘGLOWE

Post autor: janasek »

dS pisze:pytanie czy to są tylko oklejone elementy włóknem węglowym czy wykonane w całości z włókna ( k*****o droga sprawa)...
Prawdopodobnie jest to okleina carbonowa. Jest w Poznaniu firma która to robi (okleja oryginalnym karbonem nie folią) ale arkusz 100 cm x 100 cm kosztował 1000 zł (tyle kosztowało to jakieś 2 lata temu).

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: WŁÓKNO WĘGLOWE

Post autor: Rici »

tylko pytanie co daje oklejanie carbonem??
wygląd tylko a jeżeli może mi to zapewnić cienka warstwa PVC bo oracal to tylko troszke grubsza warstwa plastiku niż folia,to po co przepłacać...
O ile to wygląda tak jak to opisują
Za coś wykonane z carbonu można dać grubą kasę bo są zalety carbonu ale za okleinę nie wiem czy jest sens płacić za wygląd.
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: WŁÓKNO WĘGLOWE

Post autor: dS »

daje tylko efekt wizualny, gdybyśmy chcieli coś więcej trzeba by było wykonać cały element z carbonu a to jest już mega drogie, bo trzeba wykonać formę a i samo włókno węglowe też tanie nie jest
Jeśli chodzi wygląd to folia nigdy nie będzie wyglądała tak jak prawdziwy karbon.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Lex

Re: WŁÓKNO WĘGLOWE

Post autor: Lex »

dS pisze: Jeśli chodzi wygląd to folia nigdy nie będzie wyglądała tak jak prawdziwy karbon.
dokładnie , to jak by porównać gówno do twarogu :biggrin2: folia to tylko folia zero głębi zdarzają się takie ze strukturą ale to dalej folia i to widać już z daleka
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: WŁÓKNO WĘGLOWE

Post autor: klexus »

bez przesady, można w tani i estetyczny sposób zmienic wyglad samochodu, ja uważam ze folia 3D carbon daje rade.
Kto miał z nią styczność i sie wypowiada w tym wątku??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości