Leasing oddać czy wykupić?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Andmat
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2010, o 22:21
Model Lexusa: Kiedyś RX 400h a obecnie NX300h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Leasing oddać czy wykupić?

Post autor: Andmat »

Siemka! Taką mam teraz rozkminę :) Czy oddać swojego NX300h z 2019 roku po zakończonym Leasingu? Czy też zostawić sobie? Mój ma aktualnie dwadzieścia kilka tyś najechane pewnie jak będę go w maju oddawał będzie miał niewiele ponad 30 i trochę szkoda mi go :( Z drugiej strony trzeba będzie wyłożyć za niego ponad 100K zł. żeby go odebrać. Chociaż....kusi mnie ten nowy NX w hybrydzie :) Mam dylemat :)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Leasing oddać czy wykupić?

Post autor: Dawid0ss »

Andmat pisze:Siemka! Taką mam teraz rozkminę :) Czy oddać swojego NX300h z 2019 roku po zakończonym Leasingu? Czy też zostawić sobie? Mój ma aktualnie dwadzieścia kilka tyś najechane pewnie jak będę go w maju oddawał będzie miał niewiele ponad 30 i trochę szkoda mi go :( Z drugiej strony trzeba będzie wyłożyć za niego ponad 100K zł. żeby go odebrać. Chociaż....kusi mnie ten nowy NX w hybrydzie :) Mam dylemat :)
Panie, no to jest tylko i wyłącznie temat kasowy. Tak naprawdę przez dwa lata wyłożyłeś do banku więcej niż równowartość utraty wartości tego samochodu w tym okresie. Jestem pewny, że dwuletnie takie auto jest warte znacznie więcej, aniżeli 100 tys.
Jeśli stać Cię na takie akcje i Ci nie szkoda siana, to bierz nówkę :dance3:
Ostatnio zmieniony 4 paź 2021, o 19:28 przez Dawid0ss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krol
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 2 mar 2021, o 22:34
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa/3citi
Kontakt:

Leasing oddać czy wykupić?

Post autor: Krol »

Dawid0ss pisze:
Andmat pisze:Siemka! Taką mam teraz rozkminę :) Czy oddać swojego NX300h z 2019 roku po zakończonym Leasingu? Czy też zostawić sobie? Mój ma aktualnie dwadzieścia kilka tyś najechane pewnie jak będę go w maju oddawał będzie miał niewiele ponad 30 i trochę szkoda mi go :( Z drugiej strony trzeba będzie wyłożyć za niego ponad 100K zł. żeby go odebrać. Chociaż....kusi mnie ten nowy NX w hybrydzie :) Mam dylemat :)
Panie, no to jest tylko i wyłącznie temat kasowy. Tak naprawdę przez dwa lata wyłożyłeś do banku równowartość utraty wartości tego samochodu w tym okresie. Wiadomo, że w trakcie dwóch lat jest ona najwyższa. Jestem pewny, że dwuletnie takie auto jest warte znacznie więcej, aniżeli 100 tys.
Jeśli stać Cię na takie akcje i Ci nie szkoda siana, to bierz nówkę :dance3:
Coś mi się zdaje, że w przyszlym roku mają się zmienić regulacje dotyczące sprzedaży leasingowanych samochodów. Moje dotychczasowe doświadczenie mówi, że najlepsza jest cesja umowy. Dostajesz wynegocjowane odstępne, masz na wkład własny przy nowej umowie.
Jak nie chcesz wykupić a chcesz dalej użytkować auto skontaktuj się z leasingodawcą. Na pewno przedłużają umowę

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
cryptoinformator
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 5 paź 2021, o 21:35
Model Lexusa: s6
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Leasing oddać czy wykupić?

Post autor: cryptoinformator »

Zdecydowanie bym zostawił sobie. Skontaktuj się jak napisali wyżej z leasingodawcą i ustal warunki.
Wiecej-Gotowki.pl
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2021, o 01:01
Model Lexusa: IS
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Leasing oddać czy wykupić?

Post autor: Wiecej-Gotowki.pl »

Ja jednak jestem zwolennikiem wykupu samochodu. Dla mnie to trochę bez sensu płacić leasing, a potem samochód oddawać. To jest oczywiście moje zdanie.
lexus56765
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2022, o 18:10
Model Lexusa: rx
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Leasing oddać czy wykupić?

Post autor: lexus56765 »

Jak dla mnie to do wykupu. Po coś w niego inwestowałeś przez te 2 lata. Ale wszystko zależy od Ciebie. :)
Ghotti
Lex Master
Posty: 1384
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Leasing oddać czy wykupić?

Post autor: Ghotti »

Było skrócić leasing do grudnia, wykupić za te 10% wartości i zarejestrować prywatnie ~~ bo by pewnie minęło około 28? msc leasingu, wpłacić zaliczkę na nowego NX na którego się czeka 8-10 msc, poczekać pół roku i sprzedać prywatnie starego NX ;) proste no ale teraz po ptakach.
Tarocistka45
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 8 lut 2022, o 17:14
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Piła
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Leasing oddać czy wykupić?

Post autor: Tarocistka45 »

Ghotti pisze:Było skrócić leasing do grudnia, wykupić za te 10% wartości i zarejestrować prywatnie ~~ bo by pewnie minęło około 28? msc leasingu, wpłacić zaliczkę na nowego NX na którego się czeka 8-10 msc, poczekać pół roku i sprzedać prywatnie starego NX ;) proste no ale teraz po ptakach.
Dokładnie, teraz to już za późno..
Mój znajomy tak samo przespał wykup audi.
GlendaGok
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2022, o 14:56
Model Lexusa: GlendaGok
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Grenada
Kontakt:

-

Post autor: GlendaGok »

Siemka
Mam pytanko czy w 2T i 4T zmienia się dzwiek z wydechu czy w 2T będzie motor pierdzieć czy będzie bardziej basowy dzwiek.Bo mi sie wydaje że jak w 2T jest dyfuzor to będzie pierdzieć a nie będzie basowego dzwieku.
Wiem że to głupie pytanie ale naprawdę nwm;
ZibiZ666
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 1 lip 2022, o 14:34
Model Lexusa: NX 350h F Sport
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Leasing oddać czy wykupić?

Post autor: ZibiZ666 »

Andmat pisze:Siemka! Taką mam teraz rozkminę :) Czy oddać swojego NX300h z 2019 roku po zakończonym Leasingu? Czy też zostawić sobie? Mój ma aktualnie dwadzieścia kilka tyś najechane pewnie jak będę go w maju oddawał będzie miał niewiele ponad 30 i trochę szkoda mi go :( Z drugiej strony trzeba będzie wyłożyć za niego ponad 100K zł. żeby go odebrać. Chociaż....kusi mnie ten nowy NX w hybrydzie :) Mam dylemat :)
Ja miałem model z 2017. Po 3 latach mogłem wykupić za 120 k lub wymienić na nowy. Wybrałem to drugie. Samochód momentalnie poszedł do nowego właściciela za 167 k w listopadzie 21 { salon zarobił około 40 k ] a ja ciągle czekam na nowego NX { zamówiony w sierpniu 21}. Mam nadzieję że warto było czekać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości