[IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Problemy dotyczące modelu IS
dgi
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2010, o 01:35
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

[IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Post autor: dgi »

Cześć,

Mój is200 dostał w tyłek na parkingu. Zderzak jest do wymiany + trochę pracy z pasem itd. Szkodę likwiduję w ASO z AC i skoro już wymieniam zderzak na nowy, to przy tej okazji zastanawiam się nad zamontowaniem czujników parkowania albo kamery cofania. Co jest lepiej sprawdza? Macie z tym jakieś doświadczenia? Jakieś propozycje? Przy okazji chciałbym spytać o stacje multimedialne, które niektórzy z Was sobie montują w miejsce usterkowego ori radia. Jaki to koszt i czy polecacie jakieś? Czytałem, że pod takie radio można podpiąć kamerę cofania i obraz z takiej kamery jest wyświetlany na wyświetlaczu takiego radia. Brzmi fajnie tylko z pewnością bardzo korci złodziei i jeśli auto nie stoi w garażu, to chyba można być pewnym, że takie "radio" szybko wydłubią:( Dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam,

Piotrek
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Post autor: janasek »

Dla mnie do IS200 nie warto ladować kamery, sporo kłopotu z zamocowaniem kamerki gdzieś nad rejestracją, ale na pewno do ogarnięcia. Może są jakieś łatwe sposoby montażu, ale ja ich nie znam. :)

Ja bym sobie zrobił zwykły zestaw czujników a jeżeli Ci zależy na radyjku 2 din to normalny Pionek powinien wystarczyć. Na pewno to jest tańsze i prostrze rozwiązanie a zwykły zestaw czujników powinien Ci pomóc przy cofaniu.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Post autor: tomekb »

kolega założył kamere cofania pod zderzakiem i daje rade
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Post autor: carinus »

Jeżeli masz zamiar zakładać jakieś radyjko 2DIN i chcesz więcej luksusu to możesz zafundować sobie kamerkę.Tanio nie będzie, ale bajer musi kosztować.Radia AVIC z używek zaczynają sie od 1300zł ,czujniki cofania za 100zł,więc sprawa do przemyślenia.Kamerka nie załatwi wyczucia odległości,widzisz tylko że coś jest,czujnik pokaże w miarę dokładną odległość.
dgi
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2010, o 01:35
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Post autor: dgi »

To jest dobra sugestia. Dzięki:) A polecasz jakieś czujniki? Albo firmę chociaż? Wolałbym uniknąć chińskiego szajsu, który się rozsypie albo mnie oszuka i przywalę w ścianę. Wolę dołożyć i mieć coś sensownego.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Post autor: tomekb »

Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Post autor: janasek »

Moim zdaniem za Valeo nie warto przepłacać. Phantom są ok, warto wziąść coś troszkę tańszego ale markowego, tak że jak coś padnie kupujesz kolejny taki sam zestaw, wymieniasz i po problemie. :) Nie czarujmy się, czujniki w tych zestawach są chyba najbardziej awaryjnym elementem, wiec droższy czy tańszy i tak po jakimś czasie któryś padnie.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Post autor: legato97 »

Chyba, ze kenwood CMOS300 :biggrin2:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RXqyNHkl ... 717E288ADA[/youtube]
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Post autor: konik_80 »

w swoim ex IS200 miałem zarówno czujniki cofania jak i kamerkę podłączoną do radia 2DIN z 7" wyświetlaczem.
Zarówno czujniki jak i kamerka były made in china prosto z berlina ;) ale złego słowa nie powiem - bardzo sporadycznie zdarzało się tylko, że system czujników się nie włączał (ale zestaw był sprzed prawie 3 lat - może w tym czasie chinole coś poprawili...)
Generalnie zestaw czujników kosztował w owym czasie coś koło 20Funtów a kamerka 14F.
Kamerkę montowałem zaraz pod blendą na środku (pomiędzy lampkami od podświetlenia rejestracji) - było trochę zabawy bo trzeba było lekko przerobić metalową ramę zamka - ale to był główny problem.
Należało też lekko podciąć plastikową blendę na wyprowadzenie kabelka i delikatnie też podciąć otwór zamka w klapie bagażnika także na wyprowadzenie kabelka.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Kamera cofania czy czujniki?

Post autor: carinus »

ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości