IS 200 elektryczna regulacja fotela

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
zico11
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2010, o 15:25
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: bolesławiec
Kontakt:

IS 200 elektryczna regulacja fotela

Post autor: zico11 »

Witam serdecznie

Zanim zaczne cokolwiek grzebać w swoim siedzeniu IS 200, może wcześniej mi ktoś doradzi co może być przyczyną nie działajacego mechanizmu siedzenia. Dokładnie podnoszenie siedzenia lift czyli całe siedzisko (długa gałka góra dół od strony tylnej) przestało działać, inne działają. Początkowo działało tylko po kilku obrotach zatrzymywało się i trzeba było wyłączyć i włączyc jeszcze raz. po kilku takich operacjach przestawało działać ale jak sie odczekało to znów działało. Teraz nie działa i nie słychać działania silniczka przy przełanczaniu. Może miał ktoś taki problem i wie od czego zacząć ?

pozdrawiam

marek
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 elektryczna regulacja fotela

Post autor: janasek »

Ja bym zaczął od jakichś wtyczek pod siedzeniem. Na pewno jest jakaś wtyczka włażąca w silniczek. Sprawdź najpierw wszystkie połączenia a potem rozbebeszaj, być może coś po prostu się poluzowało i nie kontaktuje.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 200 elektryczna regulacja fotela

Post autor: carinus »

Trzeba rozbierać i sprawdzać działanie przełącznika i samego silnika.Inaczej sie nie da.
zico11
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2010, o 15:25
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: bolesławiec
Kontakt:

Re: IS 200 elektryczna regulacja fotela

Post autor: zico11 »

Witam

rozbebrałem wszystko i padł silniczek wyjełem przeczyściłem posmaroweałem w jedna kręci a w 2 kreci zwalnia i zatrzymuje się.
Cena z prowadniocą w serwisei bagatela 6400 PLN Czyba raczej go gdzies przewinę lub kupię używany

pozdraawiam
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS 200 elektryczna regulacja fotela

Post autor: maniek_ls400 »

zico11 pisze:Witam

rozbebrałem wszystko i padł silniczek wyjełem przeczyściłem posmaroweałem w jedna kręci a w 2 kreci zwalnia i zatrzymuje się.
Cena z prowadniocą w serwisei bagatela 6400 PLN Czyba raczej go gdzies przewinę lub kupię używany

pozdraawiam
Wstaw zdjęcie tego silniczka. np. do mojego LSa do zamka w drzwiach jest taki sam jak od toyoty yaris - nie muszę chyba dodawać, że kosztuje przez to 3-4 razy mniej ...
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: IS 200 elektryczna regulacja fotela

Post autor: hydrant23 »

w teorii jesli wymontujesz sam silniczek to spokojnie w elektronicznym sklepie powinni Ci identyczny dobrac ,kwestia tego czy da sie go zamontowac (wymiary), jak wspomnial maniek o silowniku w drzwiach ,ja tez mam problem z silniczkiem -silownikiem centralnego w drzwiach i niestety po rozebraniu wszystkiego i sprawdzeniu na sucho(bez obciazenia) wszystko gralo , ale po zamontowaniu lipa .. niestety ponownie musze to zrobic i tym razem zajac sie silniczkiem produkcji chinskiej bo taki tam siedzi niestety i wlasnie zechce go podmienic lub rozebrac i ewentualnie reanimowac
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS 200 elektryczna regulacja fotela

Post autor: maniek_ls400 »

hydrant23 pisze:w teorii jesli wymontujesz sam silniczek to spokojnie w elektronicznym sklepie powinni Ci identyczny dobrac ,kwestia tego czy da sie go zamontowac (wymiary), jak wspomnial maniek o silowniku w drzwiach ,ja tez mam problem z silniczkiem -silownikiem centralnego w drzwiach i niestety po rozebraniu wszystkiego i sprawdzeniu na sucho(bez obciazenia) wszystko gralo , ale po zamontowaniu lipa .. niestety ponownie musze to zrobic i tym razem zajac sie silniczkiem produkcji chinskiej bo taki tam siedzi niestety i wlasnie zechce go podmienic lub rozebrac i ewentualnie reanimowac
W tym 'silniczku' wytarły Ci się szczotki - rozbierz go - trzeba rozgiąć obudowę i przygiąć styki - mój od 2 lat działa bez zarzutu po takiej operacji. Zdjęcia wrzucę do Zrob to sam.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
zico11
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 paź 2010, o 15:25
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: bolesławiec
Kontakt:

Re: IS 200 elektryczna regulacja fotela

Post autor: zico11 »

Witam
dziękuje za wszystkie rady. Silniczek rozbierałem szczotki choć jak półksiężyc wyczyściłem papierkiem 2000 komutator nasmarowałem miejsca osadzenia i nic ale dziwne że w jedna kręci a w 2 spowalnia i przestaje może to i szczotki dałem do elektryka i zobaczymy co powie. Jak nic to wymienię szczotki chyba drogie nie są. Ale może ktoś ma takie cacko
Załączniki
20110614071.jpg
20110614070.jpg
20110614068.jpg
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS 200 elektryczna regulacja fotela

Post autor: maniek_ls400 »

zico11 pisze:Witam
dziękuje za wszystkie rady. Silniczek rozbierałem szczotki choć jak półksiężyc wyczyściłem papierkiem 2000 komutator nasmarowałem miejsca osadzenia i nic ale dziwne że w jedna kręci a w 2 spowalnia i przestaje może to i szczotki dałem do elektryka i zobaczymy co powie. Jak nic to wymienię szczotki chyba drogie nie są. Ale może ktoś ma takie cacko
Na Allegro można kupić całe bebechy z drzwi za 100-200PLN razem z mechanizmem zamka i prowadnicą szyb. Zajrzyj za 30 minut na Zrób to sam - wrzucę zdjęcia z naprawy centralnego - też miałem kłopoty z silniczkiem (ja dodatkowo użyłem noża do przeczyszczenia komutatora z osadu ze szczotek).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości