[IS200] Cewki i świece

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
qubak
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 maja 2011, o 11:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS200] Cewki i świece

Post autor: qubak »

Hej.
Czy u Was też jest tak, że jak macie zużyte świece to pojawia się błąd w komputerze o wypadaniu zapłonów na niektórych cewkach i świeci się kontrolka "check engine"?
Bo ja wymieniłem jedną cewkę, która mi padła i mechanik powiedział, że świece są też już do wymiany (przejechałem na nich ok 35 tys km). Po wymianie cewki po paru kilometrach kontrolka znowu się świeci...
Jak ktoś miał podobny problem to proszę o odpowiedź.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Cewki i świece

Post autor: tomekb »

jakie masz swiece i jaki przbieg czy auto jest na lpg
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] Cewki i świece

Post autor: konik_80 »

a na wolnych obrotach silnik idealnie równo pracuje czy potrafi co kilka sekund lekko spaść z obrotów i zadygotać?
Awatar użytkownika
qubak
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 maja 2011, o 11:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Cewki i świece

Post autor: qubak »

świece chyba zwykłe (nie irydowe) odstęp 1,1mm, jest instalacja gazowa (sprawna-bo robiłem przegląd), przebieg teraz jest już 210 tys. z czego ok 35 tys może więcej nie były wymieniane...

co do obrotów to potrafi czasami zadygotać, nie zawsze na niskich obrotach pracuje równo.

no i ta kontrolka mi się świeci cały czas :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Cewki i świece

Post autor: tomekb »

jesli swiece zwykle to masz odpowiec 35000na lpg igdy nie wytrzymaja
wuczysc też sobie jesli tego nie robiłeś przepustnice
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Cewki i świece

Post autor: dommell »

świece swoją drogą sobie wymień, nic to nie popsuje a na pewno przyda się. Co do wypadania zapłonów różnie to może być. Jak nie pomogą świece to trzeba będzie pomyśleć. Bo wariantów jest wiele, od komputera, wiązki, po (tak jak ja miałem) zły kąt wyprzedzenia zapłonu. A dokładniej, dobry to on był, ale końcówka wału była lekko skrzywiona przez koło pasowe nie kręciło się idealnie równo przez co kąt wyprzedzenia zapłonu "skakał". Powodowało to wypadanie zapłonów na trzech pierwszych cylindrach. Głównie na postoju, bo wtedy najmniejsze obroty, przy większych obrotach siła odśrodkowa na kole jakoś to rekompensowała i nie było widać nic. No taki urok samochodu po przejściach. Ja już to wyeliminowąłem. Ale zdiagnozować nie było łatwo.
Także zacznij od świec i oby to były one, bo jak nie to trzeba będzie szukać głębiej.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS200] Cewki i świece

Post autor: maniek_ls400 »

qubak pisze:świece chyba zwykłe (nie irydowe) odstęp 1,1mm, jest instalacja gazowa (sprawna-bo robiłem przegląd), przebieg teraz jest już 210 tys. z czego ok 35 tys może więcej nie były wymieniane...

co do obrotów to potrafi czasami zadygotać, nie zawsze na niskich obrotach pracuje równo.

no i ta kontrolka mi się świeci cały czas :)
1. Świece (z doświadczenia) proponuję kupować oryginalne - wytrzymują 100kk (nawet na LPG - zjeździłem 2 camry i 1 LSa na gazie więc wiem)
2. Informację o wypadaniu zapłonów i cewece masz od gaziarza czy od ]'lexiarza' czyli znawcy ISa ?
Jak jest rozwiązany zapłon w IS ? Jedna cewka czy cewka na fajce świecy (tak jest w camry i LS) ? Czy jest kopułka i palec rozdzielacza ? Zupełnie nie znam ISa więc stąd pytania..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
qubak
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 maja 2011, o 11:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Cewki i świece

Post autor: qubak »

Dzięki wszystkim za sugestie i porady. Co do zapłonu to aż tak się nie znam. Jest świeca a na niej cewka.
Sprawdzałem u zwykłego mechanika, co mi wymieniał cewkę
Dołączając swoje doświadczenie bo kwestie wypadania zapłonów mam już od roku:
- pierwsza diagnoza pierwszego mechanika - złe świece do instalacji LPG (szczelina nie powinna być 1,1mm) - sprawa obalona przez gazownika - ale wypadanie było spowodowane uszkodzonym wtryskiwaczem od gazu... wtryskiwacz naprawiony i teraz wtryskiwacze są sprawne więc nie powodują wypadania zapłonów
- kolejna diagnoza przez innego zwykłego mechanika - cewka uszkodzona na pierwszym cylindrze - wtedy oprócz kontrolki "check engine" samochód nie miał przyspieszenia i inaczej pracował - kupiłem używaną cewkę i wymieniłem u zwykłego mechanika, który przy okazji stwierdził, że świece już nadają się do wymiany
- no i po raz kolejny mi się zaświeciła kontrolka i teraz myślę, że to przez te świece - nie wiem dokładnie jakie są założone i kiedy to było (jak kupowałem to podobno były wymieniane i mechanik też powiedział, że są w dobrym stanie), a od tamtej pory zrobiłem już te 35 tys km...
Zamierzam teraz wymienić świece na irydowe oraz przeczyszczę przepustnicę i zobaczę czy problem będzie się dalej pojawiał - jeżeli nie będzie błędów w komputerze to po problemie...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS200] Cewki i świece

Post autor: maniek_ls400 »

A skąd pewność, że to dobra droga ? Czy Check nie świeci się z powodu instalacji LPG ? Zły skład mieszanki lub problemy z sondami lambda ? Zamiast kupować cewki lepiej je zamienić miejscami i sprawdzić czy wtedy wypadanie zaplonów się przeniesie na inny cylinder ?
W 99% przypadków, gdy gaziarz spieprzy robotę zaczyna szukać usterek w układzie, który przed gazem dobrze dzialał. Poświęć z 50PLN i jedź do innego gaziarza to często pomaga bardziej niż wymienianie połowy samochodu po omacku.

Maniek
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Cewki i świece

Post autor: tomekb »

potwierdzam sprawdz kalibracje lpg ale swieczki wymien bo jak sa zwykle to max wytrzymoja 20000km
a jak denso to 90000 nawet na gazie daja rade
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości