[is 200] Kod lakieru

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
bartek069
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 21:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

[is 200] Kod lakieru

Post autor: bartek069 »

Witam serdecznie, czy wie ktoś może gdzie w IS 200 znajduje się kod lakieru? Niestety ostatnio delikatnie przerysowałem zderzak i trzeba pomalować :(
Może to coś pomoże, że dodam iż kolor mojego :LEXUS: to niebieski
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [is 200] Kod lakieru

Post autor: michalllw »

To nic nie da bo tez sam lakier w aucie garażowanym i nie może mieć inny odcień a jeszcze warunki atmosferyczne gdzie w każdym miejscu w Europie są inne do tego dochodzi czy ktoś dbał o lakier czy nie , teraz dobiera kolor maszyna czyli trzeba mieć fragment 10 x 10 cm i będzie dobrze...
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
tomio
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2010, o 17:05
Model Lexusa: Był IS 200, jest AR 159 SW
Skąd:: Olkusz okolice
Lokalizacja: Olkusz okolice...
Kontakt:

Re: [is 200] Kod lakieru

Post autor: tomio »

Witam. Otwórz drzwi kierowcy i luknij na słupek, powinna tam być naklejka z nr. lakieru, przynajmniej tak jest u mnie.
To czy będzie bardzo widać zależy tez jak bardzo jest przerysowany, ja kupiłem na allegro zaprawkę wg. nr. i praktycznie nic nie widać różnicy.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [is 200] Kod lakieru

Post autor: dommell »

kod lakieru jest na tabliczce pod maska, za silnikiem na przegrodzie(miedzy silnikiem a kabina). ja malowalem maske i zderzak, i troche sie odcien juz roznil (niewiele, i ktos kto nie wie to nie widzi, ale ja widze :) ) , ale to sie jedzie do sklepu i tam dobieraja odpowiednio. Najlepiej jakas czesc zostawic i wtedy dobiora idealnie - odrazu mowie ze nie bedzie to klapka od wlewu jak zwykle to sie robi, niestety u nas w IS200 jest ona dosc "nienaruszalnie" zamontowana :)


a...dodam jeszcze,że roznice w odcieniu nie sa widoczne praktycznie jesli malowany jest caly element (wtedy szpara miedzy elementami niweluje optycznie te roznice)
bartek069
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 21:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [is 200] Kod lakieru

Post autor: bartek069 »

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Tabliczka była tam gdzie pisał dommell Lakiernik powiedział, że mam kupić farbę po numerze lakieru, więc gdyby odcień bardzo odbiegał od oryginału to najwyżej będzie poprawiał :) I mam nadzieję, że za kilka dni mój :LEXUS: znowu będzie taki ładny jak był.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości