Multimedia

Problemy dotyczące modelu UX
ODPOWIEDZ
szwzbig
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2022, o 16:29
Model Lexusa: UX
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Multimedia

Post autor: szwzbig »

Witam jako nowy uczestnik forum. Zwracam się do właścicieli UX'a z prośbą o odpowiedź w kwestii wymiany głośników w tym modelu samochodzie. Niska jakość sprzętu fabrycznego nasunęła mi myśl co do zamiany głośników fabrycznych na markowe. Nie oczekuję oczywiście "cudów", ale choćby niewielka poprawa byłaby satysfakcjonująca. Czy ktoś wymieniał głośniki, jeżeli tak, to na jakie i co z tego wynikło? Będę zobowiązany za odpowiedź. Na forum nie znalazłem dotąd nic na ten temat.
Zbigniew
OPM
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 18 paź 2021, o 11:37
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Re: Multimedia

Post autor: OPM »

Czy UX czy Passat czy Lanos to nie ma większego znaczenia, wszędzie można coś dobrego zdziałać. Kwestia tego ile możesz przeznaczyć kasy na audio bo wymiana czegokolwiek (tutaj mówisz o samych głośnikach) zawsze coś tam daje ale efekty zazwyczaj są mizerne. Kluczowa kwestia czy zestaw multimediów, który masz, ma jakiś procesor dźwięku czy to jakiś podstawowy golas? Przekonałem się kiedyś o tym osobiście jak nawrzucałem do swojego VW fajnych rzeczy a po odpaleniu fabrycznego RNSa całość grała jak kupa. Wymieniłem radio na jakiegoś ciut lepszego chińczyka z androidem właśnie z jakimś procesorem Philipsa i nawet głuchy usłyszałby różnicę. Moja rada jest taka, że jak chcesz wymienić same głośniki to lepiej sobie odpuść temat. Może zagrają troszkę lepiej ale mogą też rezonować, pierdzieć i inne historie bo ani fabryczny wzmacniacz pewnie nie jest gotowy na coś takiego ani blacha w drzwiach. Moje minimum przy przeróbkach, które w pełni mnie już satysfakcjonują to:
-wygłuszenie przednich drzwi
-dobre przednie głośniki (ostatnio miałem Focala dwudrożne i spoko), ponadto jeżeli w większości jeździsz sam to lepiej kupić 2 lepsze głośniki na przód i tył olać nawet je odpinając niż kombinować z wymianą czterech. Ja mam po 75W chyba i w zupełności wystarczające
-wzmacniacz markowy jakiś a nie noname z allegro co ma 1000W a na pomiarach wychodzi 200. Taki ok 500-600W już wystarcza
-subwoofer 250W już fajnie dudni. Wsadziłem taki w dedykowaną zabudowę z boku bagażnika, 15 litrów ale daję jakoś radę a bagażnik w pełni funkcjonalny
-kable, porządne kable są bardzo ważne
-jakieś tweeterki, często są w zestawach z głośnikami przednimi. Takie oddzielne zawsze są lepsze niż głośniki "wszystkomające"
Całość pewnie coś koło 4-5k zł. Dla jednych mało dla innych majątek. Półśrodki zazwyczaj cieszą tylko przez pierwszy tydzień. Tylko zacznij od oceny radia jakie masz bo jak radio nie przepuści dobrego dźwięku to żadne głośniki nie pomogą.
szwzbig
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 9 mar 2022, o 16:29
Model Lexusa: UX
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Multimedia

Post autor: szwzbig »

Ok, dzięki za rzeczową odpowiedź. Wiem więc, że wymiana samych głośników nic nie da. Myślę o wymianie całego zestawu multimedialnego, ale w Lexusie UX to dość skomplikowana i droga (4,5 tys) zabawa (w swojej byłej Corolli zrobiłem to w 15 minut i zapłaciłem za sprzęt z Chin 2000zł). Po doświadczeniach z Corollą, boję się "panicznie" o jakość/widoczność na ekranie. Poczekam...
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź
Zbigniew
Awatar użytkownika
Herem79
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2019, o 17:04
Model Lexusa: ux
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Multimedia

Post autor: Herem79 »

Radio w Ux Mark Levinson ma wmontowany Clari-Fi, więc może już sama ta wymiana przyniosłaby jakąś poprawę. Nie wiem jak gra standardowe audio, ale ten system poprawia czystość dźwięku. Ja czekam na koniec gwarancji i pierwsze co robię to wygłuszenie przednich drzwi.
mariahcarey
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2023, o 05:20
Model Lexusa: RX
Skąd:: Hilo
Kontakt:

Re: Multimedia

Post autor: mariahcarey »

Przed wymianą głośników warto rozważyć inne czynniki, które mogą mieć wpływ na jakość dźwięku, takie jak jednostka główna lub wzmacniacz. Możliwe, że modernizacja tych komponentów może również prowadzić do poprawy jakości dźwięku.  
 
Awatar użytkownika
lexmartinko
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2023, o 22:33
Model Lexusa: UX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Multimedia

Post autor: lexmartinko »

mariahcarey pisze: 13 mar 2023, o 05:28 Przed wymianą głośników warto rozważyć inne czynniki, które mogą mieć wpływ na jakość dźwięku, takie jak jednostka główna lub wzmacniacz. Możliwe, że modernizacja tych komponentów może również prowadzić do poprawy jakości dźwięku.





 
Modernizacja? Nie rozumiem jak chcesz modernizować głośniki?!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostatnio zmieniony 18 mar 2024, o 18:43 przez lexmartinko, łącznie zmieniany 3 razy.
JanWolsik
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2022, o 18:30
Model Lexusa: IS
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Multimedia

Post autor: JanWolsik »

lexmartinko pisze: 29 mar 2023, o 22:40
mariahcarey pisze: 13 mar 2023, o 05:28 Przed wymianą głośników warto rozważyć inne czynniki, które mogą mieć wpływ na jakość dźwięku, takie jak jednostka główna lub wzmacniacz. Możliwe, że modernizacja tych komponentów może również prowadzić do poprawy jakości dźwięku.
https://piosenki-religijne.pl/
Modernizacja? Nie rozumiem jak chcesz modernizować głośniki?!


 
Hehe pewnie chodzi o zakup czegoś lepszego tylko w języku robotycznym :D
 
 
 
 
 
Robzak
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2019, o 19:42
Model Lexusa: Ux 250h
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Multimedia

Post autor: Robzak »

Koniecznie trzeba zacząć od wyciszenia drzwi tam jest sama blacha.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości