[Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

[Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: maxkow »

W tym temacie wrzucamy linki z ogłoszeniami aut , ktore nas interesuja i chcemy zakupić lub prosimy o opinie użytkowników forum o ocenę danego modelu w tym wypadku bedzie , to model Ls wszystkich gen.
Prosimy wiec nie robić nowych tematów pt'' Co sadzicie o tym aucie?? " tylko linki z interesującymi was Lexusami wrzucać w tym temacie pozwoli nam to utrzymać porządek na forum.


POzdarwiam
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
sanczez_80
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2011, o 15:41
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: [LS400] 1999 Zielony Smok :)

Post autor: sanczez_80 »

panowie wybaczcie ze sie podłącze pod temat. ale mam parę pytań odnośnie LS 400. od razu mówię, że zakochałem się w tym samochodzie wiele lat temu. miłość od pierwszego spojrzenia. ogólnie mam słabość do Japońców, wcześniej miałem starą Honde Civic, teraz planuję kupno Lexa. przymierzałem się do IS 200, ale rocznik 2001 i późniejsze są troche poza moim budżetem.
Natomiast jeśli chodzi o LS 400 to powiem szczerze, że wcześniej nie rozpatrywałem z prostej przyczyny. silnik 4.0 ale ostatnio jakoś mnie naszło, że przecież raz się żyje, nie jestem PH, który jeździ po Polsce. Rocznie nie robię więcej niż 15-17k , a do tego (tu mnie pewnie zjecie) planowałbym kupno takiego samochodu z instalacją LPG.

i teraz pytanie. czy ktoś ma instalację LPG, jeśli tak to jakie jest średnie spalanie po mieście ?
kolejna sprawa skąd takie różnice cenowe (chociażby na allegro)

parę przykładów:

18k za 1995 bez gazu
http://otomoto.pl/lexus-ls400-C18780858.html

7k za 1997 z lpg
http://motoallegro.pl/lexus-400-ls-sekw ... 11603.html

11-11,5k (po negocjacji ) za 1994 z lpg
http://motoallegro.pl/leksus-ls-400-199 ... 60334.html

16k za 1994 bez gazu
http://motoallegro.pl/zadbany-lexus-ls4 ... 81668.html

jaka wg was jest cena rocznika 1993 (slyszalem ze to byl najlepszy rocznik z tych pierwszych)

i czy warto kupic pozniejsze(warto w sensie wiekszej kasy). bo z tego co sprawdzalem to spalanie jest na tym samym poziomie. a wiadomo jak to z eksploatacja. czasem ten z 1993 bedzie lepiej sluzyl niz ten z 1998. to jest zawsze loteria gdy nie kupuje sie samochodu z salonu, badz od bliskiej osoby.

dziekuje za rzeczowe porady

a i jeszcze jedno. jesli ktos by chcial sie pozbyc ls 400 lub znacie taka osobe to prosilbym o informacje.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: janasek »

Różnice cenowe wynikają stąd że auta z tego przedziału rocznikowego 93-98 są już mocno zróżnicowane pod względem stanu technicznego. Za 7 tyś (1997 rok) prawdopodobnie dsotaniesz totalną padakę i nie wiem czy starczy Ci kolejne 7 tyś aby go doprowadzić do normalnego stanu. Auto z 97 roku przed liftem w dobrym stnie musi kosztować przynajmniej te 14-16 tyś zł, a nie wiem czy i to nie jest mało.

Jeżeli masz troszke większy budżet to weź wersję po grudniu 97 (to już jest wersja poliftowa UCF20). Te egzemplarze na pewno sa bardziej dopracowane, zapewne wyeliminowane niektóre niedociągnięcia , ale niejedni twierdzą że mniej wytrzymałe od tych z początku produkcji (UCF10).

Motor w UCF20 jest po kilku modyfikacjach (min. większa moc 265 KM zamiast 245 KM) i może ciut mniej palić gdy się go nie ciśnie. Jednak średnie spalanie będzie zbliżone - trzeba liczyć te 12-14 załeżnie od stylu jazdy + 15-20% jeżeli jeździsz na gazie. Ja mam ten motor w SC '96 i pali mi średnio 15-16l benzyny na 100 km i nie specjalnie go katuje. :) Ja też planowałem IS-a ale jakoś nie wyszło. :)

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
mrowaz
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 16 cze 2011, o 18:32
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: mrowaz »

Również rozglądam się w temacie LS400 i jeżeli ktoś oglądał tego z pierwszego linka to bardzo proszę o jakieś sugestie.
Czy przy przebiegu ponad 300 kkm mogą pojawić się poważne problemy z zawieszeniem zwłaszcza jeżeli jest ono pneumatyczne?
Czy na pakiet startowy czyli rozrząd, płyny paski wystarczy 3000PLN?

Będę wdzięczny za odpowiedzi i ewentualne linki do aut wartych zainteresowania.
klasyk

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: klasyk »

mrowaz pisze: Czy na pakiet startowy czyli rozrząd, płyny paski wystarczy 3000PLN?
Na części i płyny wystarczy. Robocizna to kwestia warsztatu. W renomowanych serwisach (pomijam ASO) 3000 na całość nie wystarczy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: stachulex »

klasyk pisze:
mrowaz pisze: Czy na pakiet startowy czyli rozrząd, płyny paski wystarczy 3000PLN?
Na części i płyny wystarczy. Robocizna to kwestia warsztatu. W renomowanych serwisach (pomijam ASO) 3000 na całość nie wystarczy.
Pozdrawiam
u mnie by starczylo :klucz:
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
klasyk

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: klasyk »

stachulex pisze: u mnie by starczylo :klucz:
I dlatego się u kolegi pojawimy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: janasek »

stachulex pisze:
klasyk pisze:
mrowaz pisze: Czy na pakiet startowy czyli rozrząd, płyny paski wystarczy 3000PLN?
Na części i płyny wystarczy. Robocizna to kwestia warsztatu. W renomowanych serwisach (pomijam ASO) 3000 na całość nie wystarczy.
Pozdrawiam
u mnie by starczylo :klucz:
Dokładnie wystarcz w zupełności:

1) rozrząd kompletny z pompą wody materiał 800-1000 zł + 300 + 400 wymiana
2) olej z filtrem 250 + 40 wymiana
3) filtr powietrza jest drogi
4) olej do skrzyni + filtr 400 (filtr 120 zł na aledrogo) +80 wymiana
5) olej w most nie wiem ile wchodzi ale pewnie mnie więcej 200 + 70 wymiana
6) płyn hamulcowy z wymianą 150 zł

To są ceny mocno przybliżone zaokrąglone raczej do góry. :) W sumie: ok 2600 - 2700 zł

Zwieszenie pneumatyczne: drogie elementy systemu (amory też) raczej tylko oryginały lub używki i nie wszyscy chcą się podejmować naprawy bo to Lexus a jeżeli tak to cena zazwyczaj x 2 bo to Lexus!!! :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
klasyk

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: klasyk »

janasek pisze: To są ceny mocno przybliżone zaokrąglone raczej do góry. :) W sumie: ok 2600 - 2700 zł
Pozdro
a tu: http://www.lexusclub.com.pl/ sam rozrząd i to bez pompy wody to 2100.

Żeby nie kontynuować off topic.
W Polsce jest bardzo mało LS'ow z lat 90'tych. Ich ceny są bardzo zróżnicowane ale wszystkie wystawiane na aukcjach egzemplarze systematycznie tanieją. To prosty dowód na to, że zainteresowanie kupnem jest mizerne. Mój egzemplarz wystartował od prawie 20 tys, skończyło się dużo poniżej 14 tys. Wisiał na allegro pół roku. Inne, które oglądałem startowały od podobnych kwot i wiszą nadal. Ich ceny zbliżają się do 10 tys. Moim zdaniem za 15 tys należy wymagać bardzo ładnego wnętrza i sprawnej mechaniki. Auto może być co najwyżej do odświeżenia a nie do poważnych napraw. Jeśli sprzedawca nie chce się targować, tzn , że ma z czego żyć i dużo miejsca w garażu. Inni muszą zejść z ceny. Dlatego warto jeździć i oglądać nawet te droższe sztuki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Lexus LS] Zapytanie o auto z ogloszenia

Post autor: Rici »

Panowie to nie ten temat i tak jak napisał maxkow tylko ogłoszenia oraz ew uwagi na temat stanu
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości