Klimatyzacja - nie chłodzi po nabiciu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Klimatyzacja - nie chłodzi po nabiciu

Post autor: IgoR_KilleR »

Wczoraj nabiłem klimę, i niby wszystko ok, kontrolka się pali, leci jakieś tam chłodniejsze powietrze, może bez szału, ale mówią, że się unormuje. No ale wracam do domu i lipa, pocę się, sprawdzam, a z kratek ciepłe powietrze leci, mimo, ze termostat ustawiony na 16.
Sprawdziłem czy sprężarka się załącza i wyraźnie słychać, ze tak. Może układ jest nieszczelny? Ale to powinni chyba sprawdzić podczas ładowania, czyż nie?
Jadę do nich się dowiedzieć coś więcej, bo się wkurzyłem, że kasa poszła, a klimy nie ma :/
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Klimatyzacja - nie chłodzi po nabiciu

Post autor: janasek »

Tak, najpierw powinni wypompować resztki czynnika, sprawdzić układ próżniowo i dopiero wpompować nowy czynnik z olejem. Może został niedomknięty jeden z dwóch zawór i czynnik uciekał powoli. Wtedy zawór jest do wymiany... ale nie jest to jakaś super droga sprawa.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: Klimatyzacja - nie chłodzi po nabiciu

Post autor: IgoR_KilleR »

Dziwna sprawa, chciałem pojechać do nich do warsztatu i wyjaśnić sprawę, wsiadam do samochodu odpalam, wyjeżdżam z podwórka... A tu klima działa! Nie rozumiem tego, dlaczego zatem wczoraj nie działała?
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Klimatyzacja - nie chłodzi po nabiciu

Post autor: klexus »

prawidłowo poprostu odczynnik po nabiciu musi sie ustabilizowac, w żony w clio tak samo było, tak jak pisze kolega Janasek najpierw wypompować sie powinno odczynnik pózniej nabijanie odczynnika i olej na koniec sprawdzanie szczelności przez specjalne okulary
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Klimatyzacja - nie chłodzi po nabiciu

Post autor: szejk_m »

Teoretycznie, jeśli wszystko z układem jest w porządku, to klima powinna chłodzić od razu po napełnieniu. I tak było u mnie.
Jeżeli problem będzie się powtarzał, proponował bym sprawdzenie osuszacza, tam może nazbierać się syf, i czasem przytyka układ.
Osuszacz to to podłużne coś z boku skraplacza (chłodnicy klimy), wkład to taki woreczek z granulatem, takim jak np w kartonach ze sprzętem rtv, tylko trochę inny skład chemiczny.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Klimatyzacja - nie chłodzi po nabiciu

Post autor: prosperopro »

a moze poprostu masz poblem z czujnikiem temperatury ? ja w innym samochodzie mialem tak ze zablokowal sie na jednej temp i w lecie klima dawala a w zimie bylo zimno :D (cieplej niz na dworze ale jakies 15 stopni) przy ustawieniu namaxymalna temp. Od tamtej pory powiedzialem stanowcze NIE Dyszlom ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: Klimatyzacja - nie chłodzi po nabiciu

Post autor: IgoR_KilleR »

prosperopro pisze:a moze poprostu masz poblem z czujnikiem temperatury ? ja w innym samochodzie mialem tak ze zablokowal sie na jednej temp i w lecie klima dawala a w zimie bylo zimno :D (cieplej niz na dworze ale jakies 15 stopni) przy ustawieniu namaxymalna temp. Od tamtej pory powiedzialem stanowcze NIE Dyszlom ;)
Czujnik temperatury mi nie działa - ale tej zewnętrznej. Generalnie klima działa, więc jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klimatyzacja - nie chłodzi po nabiciu

Post autor: Kowal »

Podepnę się pod ten temat z jednym pytaniem.

Dzisiaj odstawiłem GS-a na dołożenie centralnego zamku i czujników parkowania. Niestety coś się stało z klimą. Mechanik rozmontował dolny panel kokpitu nad pedałami gdzie grzebał z centralem. Wszystko działa poza wysterowaniem klimatyzacji. Ustawiłem jak zwykle 20 stopni i samochód chciał mnie ugotować, dopiero po ustawieniu minimum czyli 16 stopni, zaczęło chłodzić. Czy to może być od źle podłączonego / uszkodzonego czujnika temperatury wewnętrznej? Gdzie ten czujnik się znajduje, pod stacyjką, nad prawą nogą w takiej małej kratce?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości