GS 430 MK3 USA - dodanie tylnego przeciwmgielnego światła

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Zibi155ts
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 5 cze 2018, o 23:12
Model Lexusa: RX350, GS30
Skąd:: Jedlińsk
Kontakt:

GS 430 MK3 USA - dodanie tylnego przeciwmgielnego światła

Post autor: Zibi155ts »

Witam. Mam zagwozdkę - w GS 430 MK3 2006 z USA wymieniłem manetkę od świateł na EU.
Manetka działa ok - sprawdzone w Techstream wyszystkie położenia włącznie z tylnym przeciwmgielnym.
Po załączeniu tylnego światła przeciwmgielnego z manetki od świateł nie ma napięcia w kostce w klapie ( kolor jasny niebieski ), nie działa kontrolka nad zegarami.
Co może być grane?
heis
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 2 mar 2021, o 13:05
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 USA - dodanie tylnego przeciwmgielnego światł

Post autor: heis »

Też się kiedyś za to brałem tylko od tyłu strony. Z tego co pamiętam, nie znalazłem przewodów od przeciwmgielnych w wiązce klapy, na kostce wchodzącej do MULTIPLEX NETWORK REAR ECU. Więc może brakuje okablowania w klapie. Nie chciało mi się zdejmować kierownicy do manetki, ale skoro zamontowałeś to możesz sprawdzić czy po przekręceniu pojawia się sygnał na tym ECU?
Tutaj znajdziesz jego lokalizację, w bagażniku po lewej stronie:

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Lexus/GS4 ... l001x.html

Tutaj opisane piny:

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Lexus/GS4 ... m001x.html

Zgodnie z tym schematem, powinno się wszystko komunikować po szynie. Bezpiecznik od przeciwmgielnych przynajmniej u mnie był wsadzony. Jeśli przekręcenie manetki spowoduje pojawienie się napięcia na którymś wyjściu w tylnym ECU, znaczy, że wszystko działa tylko brakuje pary przewodów do lampy :wink:

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Lexus/GS4 ... u001x.html
Zibi155ts
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 5 cze 2018, o 23:12
Model Lexusa: RX350, GS30
Skąd:: Jedlińsk
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 USA - dodanie tylnego przeciwmgielnego światł

Post autor: Zibi155ts »

Przewody do lampy są w fabrycznej wiązce. Bezpiecznik rear fog light jest ok, przełączenie manetki nie powoduje załączenia przekaźnika od świateł przeciwmgłowych.

Jest podobny wątek na amerykańskim forum lexusa odnośnie LS460, gość wymieniał po kolei zegary-żeby mieć kontrolkę, rear ecu, lampy i dużo innych części. Przy okazji natrafiał na różne problemy.

Instalacje przejrzałem, barierą wydaje się pamięć w liczniku zawierająca przeznaczenie auta ( region, jednostki itp ).
Zostawiam dodatkowy włącznik, który odpala mi lampę przeciwmgłową pod warunkiem załączenia pozycji.
Gs430usdm
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2023, o 21:54
Model Lexusa: GS 430 MK3
Skąd:: Wro
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 USA - dodanie tylnego przeciwmgielnego światła

Post autor: Gs430usdm »

Odgrzeje temat, jak połączyłeś to ze światłem wbudowanym w lampę ? Czy może dołożyłeś dodatkową lampę tylną przeciwmgielną ? 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości