Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
don_pazurro
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2011, o 13:52
Model Lexusa: brak
Kontakt:

Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Post autor: don_pazurro »

Witam,
to artykuł zarówno o Lexusie jak i Toyocie, jednak pisałem także sporo o polskiej eko-rzeczywistości. Będę wdzięczny za Wasze zdanie na ten temat:

http://testysamochodowe.pl/eko-fikcja-p ... #more-2799
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Post autor: barteg10gg »

Temat bardzo ciekawy i rzetelnie przedstawiony.Poruszyłeś wszystkie istotne wątki hybryd.Podstawowy na nie w mojej opinii to jednak bagażnik.Większość (nawet zamożnych) właścicieli posiada gs 450h jako podstawowy samochód rodzinny do czego gs w hybrydzie po prostu się nie nadaje.Sam mam GS ale 300 własnie z tego powodu i przyznaję że gdyby nie ten aspekt to szukałbym hybrydy.Fenomenalne osiągi w akcepkowalnych(by nie powiedzieć bardzo dobrych) kosztach eksploatacji.Temat świadomości ekologicznej społeczeństwa można między bajki włożyć,choć trochę przeciętnego Kowalskiego w tym temacie bronię bo koszty bycia eko są na razie za duże..i nie tylko o cenę hybrydy chodzi bo dotyczy to także np diesli z filtrem cząstek stałych gdzie nie dosyć że trzeba za niego dopłacić to jeszcze generuje duże kłopoty(czytaj wydatki)..więc sam kupując diesla zadbałbym (w miarę możliwośći) aby tego filtra nie było mając w dupie ekologię.Wniosek Twój jest słuszny..Trzeba ludzi przekupić dla ekologii oferując coś w zamian,bo mało kto dla dobra srodowiska poświęci zupełnie bezinteresownie swoje pieniądze napotykając przy tym opór.PS.Autor zajmuje się tematem hybryd stąd moje pytanie:ile prawdy w stwierdzeniach przeciwników hybryd że co z ekologią jeśli chodzi o produkcję i utylizację tych akumulatorów?PZDR
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Post autor: hesus »

Dla mnie to jest akurat paranoja nazywać ekologicznym samochód, który co prawda emituje mniejsze ilości CO2 (które to człowiek i tak produkuje w niewielkich ilościach w porównaniu do samej natury, a samochód już w ogóle w minimalnych), ale za to wymaga wożenia ze soba 200kg baterii, których produkcja i składowanie ma o wiele fatalniejszy wpływ na środowisko.

prawdziwe EKO to jezdzenie swoim autem aż padnie :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Post autor: prosperopro »

hesus pisze:Dla mnie to jest akurat paranoja nazywać ekologicznym samochód, który co prawda emituje mniejsze ilości CO2 (które to człowiek i tak produkuje w niewielkich ilościach w porównaniu do samej natury, a samochód już w ogóle w minimalnych), ale za to wymaga wożenia ze soba 200kg baterii, których produkcja i składowanie ma o wiele fatalniejszy wpływ na środowisko.

prawdziwe EKO to jezdzenie swoim autem aż padnie :)
Prawda! Polac mu dobrze gada ! :piwko: Zreszta spalanie takie jakby chciec to i duzo litrazowa jednostka mozna sie w tylu zamknac. Ale po to sa hybrydy zeby wprowadzic elektryki i zniszczyc benzyniaki bo sie ropa na swiecie konczy :D
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
don_pazurro
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2011, o 13:52
Model Lexusa: brak
Kontakt:

Re: Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Post autor: don_pazurro »

barteg10gg pisze:PS.Autor zajmuje się tematem hybryd stąd moje pytanie:ile prawdy w stwierdzeniach przeciwników hybryd że co z ekologią jeśli chodzi o produkcję i utylizację tych akumulatorów?PZDR
tego to nie wiedza nawet najstarsi gorale ;)

Ale na powaznie, to temat nieco rozdmuchany przez przeciwnikow hybryd. W Japonii Toyota powolala specjalna spólke Toyota HV Call Center, ktora zajmuje sie przetwarzaniem zuzytych baterii/akumulatorow z hybryd. Podobne projekty powstaja takze w Europie, wiec to nie bedzie problem. Mysle ze wieksze spustoszenie w srodowisku to setki milionow baterii NiMh, ktore wiekszosc z nas wywala zwyczajnie do smietnika. To jest wieksza bomba ekologiczna, bo niekontrolowana, a tu jak ktos odda taka baterie dostawac ma jeszcze kase. Poza tym wez wywal 200 kg baterii na smietnik - raczej wiekszosc z nich trafi w odpowiednie miejsce do ponownego przetworzenia
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Post autor: Ralfx »

Powiem tak nie jestem przeciwnikiem hybryd, prawdopodobnie niesamowicie by mi się ryj cieszył jak bym widział na komputerku że mam w mieście 4,5 a nie 15 na setke więc to bardzo na plus. Ja jestem raczej przeciwnikiem rozdmuchanej ekologii w motoryzacji, gdzie to motoryzacja produkuje tak znikomy ułamek zanieczyszczeń że jak dla mnie to przesada (wulkan na islandii przez ostatnie miesiące wywalił więcej dwutlenku węgla niż cała motoryzacja od początku istnienia!).

Owszem w miastach jak Los Angeles czy nawet Warszawa jest uciązliwa produkcja dwu tlenku węgla przez samochody. Prawie zero zieleni, mały przewiew między blokami i nad miastem wisi czarna chmura smogu (dla tych co nie widzieli zapraszam na Pałac Kultury na taras widokowy). Małe odległości w dodatku sprzyjają przyszłości aut z napędem elektrycznym. Zero emisji, niskie koszty - JUPI! tak powinna wyglądac metropolia przyszłości.
Ale czemu ktoś kto mieszka poza miastem (tak cześć to ja) miałby się poruszać melexem ? Kocham ryk silnika, smród spalin i nie oddam tego za żadne skarby.

Jak auta elektryczne stanieją, a mnie bedzie stać to może sprawie sobie takowe jako drugie auto do jazdy w mieście ale na pewno nie chciałbym aby przyszłość zaskoczyła mnie (albo moje dzieci) tym że nie będzie można dostać normalnej V8 w salonie albo nie daj boże wyjechać nią na drogę - bo nie ekologiczna. Niestety to do tego wszystkiego dąży i dlatego zawsze będę antyekologiczny.

A co do artykułu to bardzo fajny, podoba mi się Twoja rzetelność i prolexusowość wypowiedzi :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
don_pazurro
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2011, o 13:52
Model Lexusa: brak
Kontakt:

Re: Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Post autor: don_pazurro »

no z ta prolexusuwatością to nie do końca chyba wyszlo, konkluzja jest taka - hybryda w kompakcie takim jak Auris nawet sie sprawdza pod pewnymi warunkami, w limuzynie takiej jak GS, to raczej pewna filozofia wlasciciela. O ile w miesice to auto naprawde spala niewiele, to w trasie dostaje lomot od diesla V6. Ale zgodze sie z Tobe w 100 proc, tez nie chce by V8 bylo kiedys zakazane. boje sie jednak, ze jeszcze za mojego zywota bede na jazde autem wybieral sie do jakiegos parku rozrywki, bo wszystko bedzie elektroniczne, sterowane, na abonament ruch uliczny etc...
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Post autor: forest »

hybrydy zawsze bedą miały sens.... gorzej z autami elektrycznymi które w końcu umrą śmiercią naturalną.... moim zdaniem "prawdziwym paliwem przyszłości" jest hydrogen :D

polecam świetny dok. z TopGear'a, warto posłuchać co mówi J. May .... KLIK :)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Post autor: Ralfx »

forest pisze:hybrydy zawsze bedą miały sens.... gorzej z autami elektrycznymi które w końcu umrą śmiercią naturalną.... moim zdaniem "prawdziwym paliwem przyszłości" jest hydrogen :D
A tu się z Tobą też zgadzam, Honda ostro pracuje nad ogniwami wodorowymi. Problemem jest jednak obecny koszt jazdy na wodór. Produkcja jego niestety nadal jest droga i pewnie nie prędko stanieje na tyle żeby była konkurencyjna dla prądu.
Swoją drogą Pazurro, musisz zrobić test Hondy FCX Clarity. Strasznie mnie ciekawi ten samochód i chciałbym się nim przejechać. Leć do LA i bierz na testy :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus GS450h i Toyota Auris HSD - czy tro ma sens?

Post autor: dS »

ja polecę obejrzenie dokumentu "Who kill electric car ?"
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości