[IS200] Parę pytań ogólnych.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

[IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: hesus »

Hej!

tak się stało, że wczoraj udało mi się nabyć is200, trochę nawet na spontanie i bez szczegółowych oględzin na stacji :szok: no ale, teraz zamiast martwić się stanem samochodów w komisach, będę martwić się stanem swojego :hobby: do rzeczy jednak, bo pare problemów stwierdzono od razu:

1. Kluczyk - poprzedni wlasciciel ulamał kluczyki (szara serwisówka jedynie ostała się cała). nawet nie tyle same kluczyki, co plastik w obudowie. pokleił taśmą i działa eheheh. no więc chcę dokupić nową obudowe, i teraz pytanie, czy elektronika ze środka kluczyka spasuje do takiego scyzoryka - http://allegro.pl/lexus-kluczyk-kluczyk ... 08395.html - rozkład przycisków wydaje się taki sam.

2. Huczy mi jakaś rolka - przynajmniej tak mi się wydaje :) im wyższe obroty, tym wyższy ton dźwięku. tutaj mam nadzieję że wymiana rozrządu z rolkami załatwi sprawę (który i tak musowo zrobić trzeba zapewne), ale jeśli macie inne pomysły to słucham :)

3. musowo również wymiana oleju + filtrów - jakieś sugestie odnośnie oleju? w starym aucie używałem Mobila 5w50 - nada się do leszka, czy lepiej coś bardziej renomowanego pokroju Motula 8100, czy Valvoline VR?

4. co jeszcze wymieniać? jak autko przebrnie proces rejestracji, to planuje je wysłać do AMO w katowicach na na powyższe operacje, co jeszcze mogę zlecić?
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: dommell »

1. będzie pasować. Oczywiście ten z 3 przyciskami?

pamiętać tylko musisz, że grot jest do dorobienia. Przynajmniej ja tak miałem, bo ze starej oryginalnej obudowy, tak jak u Ciebie poklejonej, został mi grot, myślałem, że wejdzie w nową obudowę. A tu się okazuje, że wtych obudowach nowych grot jest na stałe z jedną częścią obudowy :) Więc nie dało się podmienić grota.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: forest »

wymień olej (polecam Motul 5W30 xclean - 120zł. za 5l.) ogólnie to wymień sobie olejki wszędzie (skrzynia + most) do tego rozrząd i możesz spokojnie latać :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: janasek »

1. Scyzoryk raczej nie będzie pasował, elektronika podpasi do tego tradycyjnego, który ma w obudowie 3 otwory na przyciski. Elektronika też by musiałabyć ze zcyzoryka, tylko pytanie czy go wkodujesz kluczyk w system tak aby paskował pod centralkę w IS 200.

2. Rozrząd trzeba na bank zrobić, będzie spokój na 150 tys km (jeśli się nie mylę). w 8-9 stówkach rozrząd powinien się zmieścić (pompa wody jest na dodzielnym pasku, nie na rozrządzie).

3. Ja jeżdżę na Liqui Moly (niemiecki olej) nie za drogi (140 zl 5l). Zależy co było zalane w tym IS-ie ale ja bym dał bezpieczny syntetyk 5W40 + oczywiście wymiana reszty płynów + wszystkie filtry.

4. Jak już będzie w AMO to niech rzucą okiem ogólnie na auto (podwozie) i opony (czy równo są zużyte), bedziesz wiedział czym jeździsz. :)

Pozdrawiam i gratuluję udanego zakupu. :)
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: hesus »

Scyzoryk pasuje, tylko w cholere zabawy było, żeby wyciągnąć kostke immo z modulu pilota - poprzedni wlasciciel po peknieciu plastiku obudowy zalał wszystko kropelką :doh: no ale to ten sam człowiek, który pod tylną rejestracją wywiercił 6 dziurek w klapie, wiec inwencja twórcza nie moze dziwić :doh:
problem jest innej natury - co ide do jakiegos punktu gdzie dorabiają klucze, to kazdy mowi ze dotnie, ale tylko i wylacznie na moja odpowiedzialnosc i nie dają gwarancji, że będzie równo docięte... spotkaliście się z takim problemem? ew. wiecie gdzie można na śląsku dociąć całe groty?
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: Travis »

2. Huczy mi jakaś rolka - przynajmniej tak mi się wydaje :) im wyższe obroty, tym wyższy ton dźwięku. tutaj mam nadzieję że wymiana rozrządu z rolkami załatwi sprawę (który i tak musowo zrobić trzeba zapewne), ale jeśli macie inne pomysły to słucham :)
podejżewam że może to być łożysko w skrzyni bo też tak mam ale tylko przy naprawdę niskich temperaturach. Minimalnie słyszalne przy temp 9stC. Najgorzej przy mrozach :ireful3:
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: Ralfx »

Travis pisze:
2. Huczy mi jakaś rolka - przynajmniej tak mi się wydaje :) im wyższe obroty, tym wyższy ton dźwięku. tutaj mam nadzieję że wymiana rozrządu z rolkami załatwi sprawę (który i tak musowo zrobić trzeba zapewne), ale jeśli macie inne pomysły to słucham :)
podejżewam że może to być łożysko w skrzyni bo też tak mam ale tylko przy naprawdę niskich temperaturach. Minimalnie słyszalne przy temp 9stC. Najgorzej przy mrozach :ireful3:
Czy to skrzynia to można łatwo zweryfikować, bo jeśli huczenie jest tylko na biegu to już wiemy że skrzynia ale jak na luzie huczy to już ze skrzynią nie ma nic wspólnego, myślę że kolega już dawno zwróciłby na to uwagę
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: Travis »

to w takim razie pozostaje jeszcze wał napędowy
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: tomekb »

a nie moze to byc naprawde rolka z jakiegos osprzetu zakladacie z góry najwieksze roboty niech kolega hesus spraewdzi u mechanika najpierw a pozniej najwyzej szukac rozwiazania trzeba bo takie buczenie huczenie moze byc tez od przebicia
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: hesus »

no jutro w AMO o 12 wymiany wszystkich płynów + diagnoza co robimy dalej. w miedzyczasie szukam ubezpieczenia... wczoraj na inseco wyliczono mi stawke ponad 10tys zł :omg:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości