Sondy lambda GS300 obejscie układu

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Sondy lambda GS300 obejscie układu

Post autor: klexus »

Elo
w zeszłym roku stwierdziłem ze GS za duzo pali Pb, zaryzykowałem i wypiąłem wtyczki sond lambda jak sie okazało ze wywaliło żadnego błędu:)
dzis znowu wypinam sondy odpala i czekam z 10 min komp nie wywala błędów, otwieram puche gdzie siedzi komputer 2JZ-GE i patrze zaglądam tu i tam i widze obejścia najprawdopodobniej sond lambda.
W piątek 15.07 ze Stachulex-em obadamy temat przy :piwko: i opiszemy to na forum.
Po co placic za nowe sondy to raz a dwa zawsze mozna zamontować przelotowy wydech 2,5" i cieszyc sie paroma kozami więcej pod maską :hobby:
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Sondy lambda GS300 obejscie układu

Post autor: prosperopro »

sonda lambda nie jest odpowiedzialna za poprawne dzialanie silnika ? :D
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Lex

Re: Sondy lambda GS300 obejscie układu

Post autor: Lex »

prosperopro pisze:sonda lambda nie jest odpowiedzialna za poprawne dzialanie silnika ? :D
niestety jest :szok:
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Sondy lambda GS300 obejscie układu

Post autor: prosperopro »

bo mi jak sie zmasowala w Espace to mi zaczal 40l/100km palic dobrze ze sie zorientowalem w pore bo by nagar sie na garach zrobil i wtedy to juz by bylo po ptokach ;P
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Sondy lambda GS300 obejscie układu

Post autor: klexus »

prosperopro pisze:sonda lambda nie jest odpowiedzialna za poprawne dzialanie silnika ? :D
za emisje spalin, ekologia zmusza nas do tłumienia mocy w silnikach:(
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Sondy lambda GS300 obejscie układu

Post autor: prosperopro »

no dobra za emisje spalin ale jak mialem zmasowana sonde to nie wykrywala nic a spalanie sie podnioslo przy nieodczuwaniu jakiegokolwiek zwiekszenia mocy
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Sondy lambda GS300 obejscie układu

Post autor: carinus »

Sonda niestety ma w tym temacie bardzo dużo do powiedzenia bo ona decyduje o składzie mieszanki podczas jazdy.Jedynie przy max. wciśnietym nie wyzywamy na forum gazu ECU nie sugeruje się jej wzkazaniami,ale tak chyba cały czas nie jeździcie?Jeżeli sterownik silnika nie dostanie informacji od sondy to musi brać uśrednione wartości dawki paliwa przyjętej w mapie dla aktualnego obciązenia itp.i dawka ta nigdy nie jest mniejsza,a tylko większa żeby nam tłoki nie popłyneły do miski olejowej.Dlatego niech nikt nie pisze ze bez sondy silnik lepiej pracuje i mniej spala bo to jest raczej niemożliwe.Spytajcie tych którzy robią mody z silnikami dlaczego kupują drogie sondy szerokopasmowe jezeli są one jak twierdzicie niepotrzebne,tam ekologia nie jest brana pod uwagę.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Sondy lambda GS300 obejscie układu

Post autor: klexus »

pokaż mi samochód który jest modzony i ma katalizator a co za tym idzie sondy kolego Carinus, to wszystko jest omijane programowo, mam nalatane ponad 150 000, na zapalonym silniku stawiam 2 zł, spalanie jak u innych, analiza spalin idealnie iii co TY na to??
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Sondy lambda GS300 obejscie układu

Post autor: carinus »

klexus pisze:pokaż mi samochód który jest modzony i ma katalizator a co za tym idzie sondy kolego Carinus, to wszystko jest omijane programowo, mam nalatane ponad 150 000, na zapalonym silniku stawiam 2 zł, spalanie jak u innych, analiza spalin idealnie iii co TY na to??
Nie wiem co ma wspólnego katalizator do sondy w silnikach,ale musisz napisać do inżynierów z Toyoty i powiedzieć ze niepotrzebnie wsadzają sondy do samochodów.Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Sondy lambda GS300 obejscie układu

Post autor: prosperopro »

ja na swoim silniku stawiam 5 i krece do 4 tys :D - taki bezczelny offtop :D
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości