Rx 400h sterownik silnika

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Rx 400h sterownik silnika

Post autor: carinus »

Jest skrzynia automatyczna mechaniczna i hydrauliczna.Ja mam mechaniczną bezstopniową,niekoniecznie skrzynia mechaniczna musi być manualna.
Franklin
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2017, o 22:18
Model Lexusa: IS 200 --> RX 400H
Skąd:: OPO
Kontakt:

Re: Rx 400h sterownik silnika

Post autor: Franklin »

Gregor0388 pisze:Tak to to :) Dzieki kolego jesteś wielki :ok:. Otóż sprawa wygląda w skrócie następująco. Auto przerywa tz szarpie głównie w zakresie 65Km\h do 90Km\h wtedy jest to baaardzo odczuwalne. Wymienione swiece, cewki i lambdy ok przeplywka dobra.. Brak błędów od tych rzeczy. Natomiast raz wyskoczył błąd P0606 po kilku telefonach wstępnie stwierdzono że być może uległ uszkodzeniu sterownik silnika. Zrobiłem manualny reset kompa nic nie pomogło dalej szarpanie w tym zakresie prędkości. Może macie jakieś sugestie pomysły?chce zmienić i zaprogramować nowy sterownik tz drugi używany ale muszę najpierw odczytać numery swojego i dobrać taki sam. Ciekawe ile takie programowanie bo sam sterownik od 150zl do 500zl
Podłączam się do temu bo wczoraj doznałem bardzo podobnych objawów. Tyle że od 80km/h w górę czuć szarpanie silnikiem.
Po sprawdzeniu kodów błędów również pojawił się błąd P0606. Od siebie chciałem dodać że nie wydaję mi się że to problem ze skrzynią biegów. Ponieważ na jednej z zagranicznych stronek pisali i sprawdzeniu bezpieczników oraz wykasowaniu tego błędu. A na końcu o wymianie ECM.
Idąc za tą radą wykasowałem ten błąd i zrobiłem jazdę testową. Żadne szarpania nie pojawiły się. Jeśli to byłaby wina skrzyni to szarpania byłyby cały czas. A tak myślę że to problem ze sterownikiem.
Niestety problem dzisiaj wrócił. Teraz pytanie czy ktos kojarzy gdzie znajdę ten czujnik ECM? Lub jakaś podpowiedź co do rozwiązania problemu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości