[is200] lekkie koło zamachowe

demolik
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[is200] lekkie koło zamachowe

Post autor: demolik »

Witam

Czy ktoś z użytkowników is200 pokusił się o montaż lekkiego koła?
Czy może to kolidować z funkcją snow która ogranicza moment ?

Pozdrawiam
Dominik, demolik
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [is200] lekkie koło zamachowe

Post autor: forest »

raczej nikt tutaj z lekkim kołem nic nie kombinował... też myślałem nad tym ale temat stanął.

http://allegro.pl/tuning-lekkie-sportow ... 01928.html
SC430 '2002
demolik
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [is200] lekkie koło zamachowe

Post autor: demolik »

forest pisze:raczej nikt tutaj z lekkim kołem nic nie kombinował... też myślałem nad tym ale temat stanął.

http://allegro.pl/tuning-lekkie-sportow ... 01928.html
Zamawiałem u tego Pana kiedyś koło do civic i byłem bardzo zadowolony. Znajomi też montowali do civic,crx ...

Pytanie czy w IS jest to wogóle możliwe ze względu na elektronikę, systemy. Fizycznie na pewno da się je zainstalować.
Interesują mnie bardziej konsekwencje typu "check engine"...
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [is200] lekkie koło zamachowe

Post autor: konik_80 »

Podstawowy problem to taki, że IS200 ma 2 masę - nie mam pojęcia czy jest zestaw do konwersji na 1 masę.
Inna sprawą jest to, że lekkie koło masowe polepsza moc na wysokich obrotach ale pogarsza dół - szczególnie w silnikach bez doładowania a biorąc pod uwagę, że Lex i tak dół ma kiepski to nic bym z tym nie kombinował - chyba, że ma sie kompresor lub turbo.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [is200] lekkie koło zamachowe

Post autor: forest »

konik_80 pisze:lekkie koło masowe polepsza moc na wysokich obrotach ale pogarsza dół
:doh: tego nie wiedziałem... to w takim wypadku ja kompletnie rezygnuje z projektu, sądze że lepiej bedzie zainwestować w "odchudzenie" kolektora wyd.
SC430 '2002
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [is200] lekkie koło zamachowe

Post autor: konik_80 »

Też uważam, że więcej się zyska na polepszeniu "wydmuchu" niż na grzebaniu z kołem masowym - Lexik się szybciutko wkręca na obroty (mowa o postoju i przygazówkach) więc producent go nie obciążył ciężkim kołem.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] lekkie koło zamachowe

Post autor: Ralfx »

W lekkie koło zamachowe można sie bawić ale jeśli idzie to w parze z innymi modami. Koło waży tyle właśnie ile ma ważyć bo tak to obliczyli inżynierowie. Lżejsze koło wiąże się z szarpaniem auta, zwiększoną nierównomiernością biegu silnika oraz mniejszą pojemnością cieplną. Dobre to jest jak autem się planujemy ścigać.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
demolik
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [is200] lekkie koło zamachowe

Post autor: demolik »

Waga koła zależy też od przeznaczenia auta. Lexus to limuzyna więc jego koło zamachowe jest dostosowane do długiej pracy silnika przy raczej stałych obrotach. Jest to podyktowane przesłankami ekonomicznymi pod które dalej robione sa obliczenia.

W przypadku kiedy nie pokonuje sie dużych tras, a jeżdzi się po mieście i często przyspiesza (obciąża silnik)- można myśleć o lekkim kole.
Lekkie koło daje też mały przyrost NM na kole -lepsze przyspieszenie kosztem V-max'a. Co więcej lżejsze koło odciąża również panewki co moze wydłużyc żywotność silnika.

Sumując jest dobre, ale nie dla każdego.
STaSi3K
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 15:00
Model Lexusa: IS200 szukam
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [is200] lekkie koło zamachowe

Post autor: STaSi3K »

A gdyby tak zaspawać dwumas i wyrównoważyć na maszynie?? :D masa ta sama a bez konieczności wymiany co 50tysi :D
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [is200] lekkie koło zamachowe

Post autor: jankess »

W moim temacie jest link do lekkiego zamachu Is200 ktory smiga juz pare tys km u kumpla, przy montazu wyszlo ze trzeba nieco wydluzyc bolec w wysprzegliku bo dwumasa jest nieco wyzsza, poza tym operacja zakonczona sukcesem nie ma skutkow ubocznych.
This IS it
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości