[is200]pasek rozrządu

Awatar użytkownika
bobyy1
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 7 lis 2010, o 15:40
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

[is200]pasek rozrządu

Post autor: bobyy1 »

witam mam pytanie jestem posiadaczem lexusa is 200 i pękł mi pasek rozrządu :crazy: czy te silniki są bezkolizyjne :klucz: na postoju odpaliłem silnik i zgasł , to jest 2003 rok auta przy kupnie sprzedawca mówił że pasek był zmieniany ,
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, o 15:44 przez bobyy1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: pasek rozrządu

Post autor: prosperopro »

a rok ? ktory?
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pasek rozrządu

Post autor: janasek »

Nie są. Trzeba sprawdzić czy nie jest zblokowany dół, może będziesz miał szczęście. Jeżeli nie to czeka Cie zwalanie góry i remont głowicy. Chyba ktoś przeholował z terminem wymiany paska... A kiedyt Ci padł? Podczas jazdy czy na postoju, na luzie?

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: pasek rozrządu

Post autor: stachulex »

nie wiem czy ten silnik jest bezkolizyjny ale wiem jak sprawdzic czy pogiely sie zawory.jesli chcesz sie dowiedziec jak to sprawdzic to przekrec do mnie na fona jutro.kontakt do mnie znajdziesz w dziale warsztaty - lex klinika poznan. p.s. w razie potrzeby moge ci naprawic autko.
pozdrawiam
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: pasek rozrządu

Post autor: klexus »

VVTi bezkolizyjny hmm mało realne, chyba nie trzeba tłumaczyć ze po zakupie wymieniamy rozrząd, ludzie wymienią rozrząd przed sprzedażą kupują najtańsze dziadostwo dostepne na rynku 4max czyli max 4 dni wytrzyma
Riki2004
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2010, o 19:56
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Okolice Warszawki
Kontakt:

Re: pasek rozrządu

Post autor: Riki2004 »

TO JEST Polska jakby po zakupie Auta były właściciel nie mógł wspomnieć od niechcenia "jak ja" Proponuje ustawić kąty w tylnim zawieszeniu bo mechanik mówił że moze ciąc oponki taka wiadomość i nowy właściciel wie co robić. Albo rozrząd wymieniał mechanik od biedy ........... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: pasek rozrządu

Post autor: carinus »

bobyy1 pisze:witam mam pytanie jestem posiadaczem lexusa is 200 i pękł mi pasek rozrządu :crazy: czy te silniki są bezkolizyjne :klucz:
Może pękł bo większość paska wytarła sie o krawędzie osłony i niewiele go zostało.Ktoś już wspominał na forum że niestety silnik jest kolizyjny i wtedy sa nikłe szanse na uratowanie głowicy.Nawet zakrecenie rozrusznikiem jest wystarczające do pogięcia trzonka zaworu.
Awatar użytkownika
wswietyy
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:32
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Jasło
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: pasek rozrządu

Post autor: wswietyy »

Witam Kolegów,

w miom IS 200 miałem ten sam problem z paskiem, no może nie do końca taki sam, ale kiedy przy okresowej wymianie po 150 000 km okazało się że już go pół nie ma, wtedy mechanik stwierdził że ten silnik jest bezkolizyjny i nie ma obawy. Po jakimś czasie szukając informacji dotyczących silników serii G dotarłem do informacji że faktycznie pierwsze silniki 1G były bezkolizyjne ale gdy dołożyli VVTi i zaczęli montować je w IS 200 to są już kolizyjne. Ja sparawdzam co 20tys km jego stan tak dla swojego spokoju.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: pasek rozrządu

Post autor: carinus »

Żeby powstała kolizyjność musieliby zmodernizowac konstrukcję głowicy lub zmienic kształt denka tłoków,a dołozenie zmiennych faz chyba nie wprowadziło az takich zmian w silniku.Takie są tylko moje przypuszczenia.
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: pasek rozrządu

Post autor: doOh »

150 000 km to troche za dlugo nie uwazacie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości