Błąd czujnika położenia wału

Problemy z silnikami dotyczące modelu CT
ODPOWIEDZ
szymel666
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2021, o 20:15
Model Lexusa: CT200h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Błąd czujnika położenia wału

Post autor: szymel666 »

Wymieniłem czujnik na nowy niestety bład wrócił. Kontrolka check engin zapala się tylko na trasie, kilka dni przejeżdziłem po mieście i nic, wyjechałem na trasę i przy zmianie z trybu eco na normalny kontrolka i tryb awaryjny. Po zgaszeniu i odpaleniu kontrolka i tryb znika. Oprócz tego żadnych innych objawów, samochód odpala, jeździ płynnie, płyny w normie bez ubytków. Mechanik stwierdził, że jak nie czujnik to trzeba robić rozrząd. Przebieg 287 tys. Coś jeszcze może to powodować? Czy ktoś wymieniał rozrząd w CT?
Awatar użytkownika
Bolesław
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2013, o 13:23
Model Lexusa: GS
Skąd:: Osiek
Kontakt:

Re: Błąd czujnika położenia wału

Post autor: Bolesław »

Dziwne. W moim przypadku wystarczyła wymiana czujnika. Co do rozrządu, wymieniałem go, ale trzeba liczyć się z kosztami. Najtańsze części znalazłem na iParts i polecam tam zajrzeć, jeśli przymierzasz się do wymiany, choć nie wiem czy jest to konieczne. Zmień może mechanika, podjedź do kogoś innego i może rozwiąże problem. Pozdrawiam
szymel666
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2021, o 20:15
Model Lexusa: CT200h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd czujnika położenia wału

Post autor: szymel666 »

Dzięki
szymel
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2021, o 20:25
Model Lexusa: CT300h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Błąd czujnika położenia wału

Post autor: szymel »

Po tych wszystkich diagnozach okazało się, że uszkodzona była wtyczka czujnika. Po naprawie wszystko na razie OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości