[RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

[RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Post autor: lassar@tlen.pl »

Jak w tytule. Zakupiłem, jeżdże, sprawdzam, zastanawiam się. Jako, że związany jestem silnie z niemiecką motoryzacją do niektórych rzeczy muszę się przyzwyczaić, co jest normalne. Problemem jest brak (mam nadzieje że chwilowy) manuala.

I tak:
1. Ma 148 tys. Na 150 przewidziany jest przegląd z wymianą rozrządu. Przy okazji jakoś tak się z olejem pokryje. No i pierwszy zgrzyt - ASO w Katowicach - po prostu tam nie pojade i tyle. Więc chcialbym namiar na mechanika lub podpowiedź tylko jaki olej, gdzie części kupić do rozrządu i czy normalny "ogarnięty" mechanik da rade czy nie?

2. Za chińskiego boga nie wiem jak się kasuje średnie spalanie.

3. Mam uszkodzony panel - podczas hamowania został uderzony i nie czyta dotyku na całęj powierzchni. Wyświetla wszystko ok, ale nazwy ulicy się nie wprowadzi. Myślę że tylko wymiana wchodzi w gre. I tu pytanie: są jakieś haczyki czy z RX 350 będzie pasować?

Jak się trochę ogarne napisze o pierwszych wrażeniach - zwłaszcza o wężykowaniu przy max przyśpieszaniu - jednak jest to FWD tak naprawde :( Co prawda tylko w koleinach jest to irytujące tak naprawdę ale jest. No chyba że mam jakiś luz na zawieszeniu? Się okaże.


Nie ma w tym samochodzie informacji o zasięgu na pozostałym paliwie???

Edytujemy posty a nie piszemy jeden pod drugim
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Post autor: klexus »

1. Dzwoń tutajhttp://www.amoserwis.pl/kontakt,s,1.html
2. Dłuższe przytrzymanie nie kasuje przebiegu??
3. co do panelu nie wiem:(
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Post autor: lassar@tlen.pl »

Przebiegi sie kasuje - A i B spoko. Natomiast srednie spalanie sie kasuje tylko po pelnym zatankowaniu, albo w menu energy na panelu dotykowym. Dzis go wymienilem i znalazlem gdzie.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Post autor: Thorgal1 »

super , gratuluję zakupu
czekam na foty
a na razie pochwal się spalaniem :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Post autor: lassar@tlen.pl »

Spalanie po miescie dzisiaj w korku w Katowicach 8,4l
Na trasie przy wiekszej predkosci - 10-12
W miescie szalejac - 14

Czy w tym samochodzie jest gdziekolwiek podawany zasieg na pozostalym paliwie??? Bo jakos nie potrafie znalesc...
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Post autor: Thorgal1 »

mam nadzieje że będzie Cię można zobaczyć chociaż na spotach w Katowicach ... :)
ja mam wymienione radio i nigdy nie wiedziałem ile spala ... jakoś tak mi lepiej :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Post autor: lassar@tlen.pl »

To ile spala, etylin, pradu i ile odzyskuje jest podawane. Nie ma tylko informacji o pozostalym zasiegu. Dzisiejsze spalanie na pustym miescie - 10,4. Nie jest najgorzej.
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Post autor: lassar@tlen.pl »

Zabawy ciąg dalszy, a mianowicie:
- wyłączyłem piszczenie niezapiętych pasów.
2. Włożyłem nowszą płytę nawigacji z Avensisa - w końcu działa ustawianie podczas jazdy. Szału nie ma pokrycie takie sobie, mapa 2008-2009 niestety. Czekam na nowszą. Zastanawiam się nad 2011 - z symbolem E13 ale ponoć we wrześniu ma być następna...
3. Wyważanie kół dało rade:)
4. Wkurza mnie dalej wspomaganie - obawiam się, że sam system jest nie do końca dopracowany - ciężko to opisać ale przy skręcaniu czsem czuć "przeskok" kierownicy. Niefajnie.
5. Wybieranie głosowe w obecnej postaci doprowadziło do czkawki moją siostre (użytkuje na codzień BMW - faktycznie jest dużo sprawniej)

Teraz pytania:

- czy da się odblokować klawiaturę telefonu podczas jazdy?
- czy jest gdziekolwiek podawana informacja o pozostałym zasięgu???
- jak i na jaki nośnik nagrać mp3 żeby system to ogarnął? W sensie czy jest jakaś zasada np: tylko CD lub max 250 utworów w katalogu?
- DVD - po załądowaniu na postoju odtwarza. Jest ok. po ruszeniu znika obraz. To powiedzmy że normlne - pewnie jest jakieś wyjście na tył. Ale po ponownym zatrzymaniu obraz nie wraca. Inna płyta ok, raz użyta już nie. Nie rozumiem tego.
-czy są jakieś update'ty do softu samochodu? Czy w tej marce należą się tak jak np. w BMW? Chodzi mi o obsługę elektroniki ale także o soft do silników, itd.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

PS
Mam nadzieję że ktoś już te tematy przerabiał - bo jak nie będę zmuszony zostać guru RXa :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Post autor: Ralfx »

To że film na dvd się wyłącza to chyba normalne we wszystkich autach. Takie zabezpieczenie żeby nie rozpraszać kierowcy w trakcie jazdy. Da się zdjąć - są do tego całe instrukcje na forum: http://www.clublexus.com/forums/
W sumie są tam instrukcje do zdejmowania wszystkich zabezpieczeń typu:
- nie można korzystać z navi podczas jazdy
- telefonu
- filmów
Jeśli nie znasz angielskiego to może jak ktoś z nas znajdzie czas to się te intrukcje tam wyszuka, przetłumaczy i zamieści u nas na forum.

Wybacz naszą niewielką pomocność ale mamy deficyt właścieli nowszych aut typu RX400h ;)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX400h] Kupiłem właśnie i ....

Post autor: lassar@tlen.pl »

Z angielskim nie ma problemow mysle :)
Co do DVD - pewnie ze normalne ze obraz znika. Szkoda ze nie wraca juz nigdy :)
Wiekszosc zabezpieczen obchodzi sie wszczepiajac chip, ktory symuluje postoj. Niestety w hybrydzie moze to miec inne skutki. Ale i tak przewertuje to forum. Jak sie czegos dowiem ciekawego to napisze :)
PS
Wiekszosc informacji o trikach na lexusa znalazlem na stronie forum toyoty - glownie w dziale avensis :) Np. wylaczanie pikacza od pasow czy aktualizacja map.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości