[is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

[is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: dS »

Już jakiś czas z tyłu auta dobiegają dziwne stuki. Jak się wpadnie w głębsza dziurę, albo jak się zjeżdża ze z jakiegoś bardziej garbatego policjanta to to słychać. Na niewielkich nierównościach jest cisza. Ponieważ drogi w mojej okolicy są bardziej dziurawe niż ser szwajcarski, więc stuki słychać dosyć często, a nie po to kupiło się Lexa żeby ich słuchać .

Jakiś czas temu jak byłem serwisie na Anilinowej, bodajże początek września, przeglądali mi zawieszenie jedyne czego się dopatrzyli to:
- uszkodzony sworzeń z przodu który powodował dziwne trzaski przy ostrzejszym skręcaniu , wymieniony i tego problemu już niema ,
- ponadrywane drążki reakcyjne z tyłu , ale stwierdzili że są w dobrym stanie i nie ma co wymieniać bo zamiennik nie bardzo są dostępne a ori poraża ceną, chyba 700zł/szt

Teraz pytanie. Czy te drążki mogą powodować te stuki, czy to coś innego.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: konik_80 »

Sprawdź najpierw czy masz takie blaszki na zaciskach które przytrzymują klocki hamulcowe. Ja miałem takie stuki na większych dziurach i okazało się właśnie, że brakuje mi tych blaszek - klocki sobie podskakiwały ;) .
Jeśli je masz to kolejną rzeczą to osłona aluminiowa nad tylnym tłumikiem - koroduje w miejscach gdzie jest przykręcona i się zrywa.
W zawieszeniu może padać tuleja pływająca.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: tomekb »

najprosciej pojechac na szarpaki bodajze 20PLN to kosztuje na stacji diagnostycznej jesli nie ma zadnych luzow w zawieszeniu to na pewno klocki
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: dS »

zebrałem się w końcu żeby sprawdzić to o czym pisaliście, wjechałem na kanał i poszarpałem trochę czym się dało
- blaszki przy klockach są
- wydech , siedzi sztywno , wszystkie wieszaki trzymają mocno
- wszystkie elementy zawieszenia które zauważyłem że mają jakieś gumy , szarpane i luzów brak
- szarpałem tylne koła , również siedzą sztywno i brak luzów

jedyne czym mi się dało po kręcić to wał napędowy, czy on powinien mieć delikatny luz czy nie ?
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: Rici »

Może odboje na amorkach się wywaliły wtedy wali tylko przy mocniejszym skoku amortyzatora.
Obrazek
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: janasek »

Wał napędowy może mieć delikatny luz, prawie niewyczuwalny. Nie powinien Ci hałasować.

Może właśnie te drążki, coś się dalej naderwało albo fachowcy coś "inaczej" ocenili?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: dS »

Przy małych prędkościach słychać lekki szum wału. Luz jest raczej wyczuwalny bo mogę go okręcić o +/- 1cm.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: janasek »

Jadać z małą prędkością w kabinie słychać szum wału? Jak dla mnie tak nie powinno być, ale niech się wypowie ktoś kto ma IS-a i napisze jak jest w rzeczywistości.

Luz 1 cm - hmm dla mni troszkę to już jest ale w dziesięcioletnim aucie to może już tak powoli być... W końcu wszystko się zużywa.

Myślę jednak, że Twoje stuki to nie jest to. :) Szukaj dalej w zawieszeniu. Może gumki stabi?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
carfun

Re: [is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: carfun »

konik_80 pisze:Sprawdź najpierw czy masz takie blaszki na zaciskach które przytrzymują klocki hamulcowe. Ja miałem takie stuki na większych dziurach i okazało się właśnie, że brakuje mi tych blaszek - klocki sobie podskakiwały ;) .
Jeśli je masz to kolejną rzeczą to osłona aluminiowa nad tylnym tłumikiem - koroduje w miejscach gdzie jest przykręcona i się zrywa.
W zawieszeniu może padać tuleja pływająca.
Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat?
BLaszki mam ale nie wiem czy wszystkie i przednim kole też mi tak stukało ( luźne klocki ) Chwilowo jest to poprawione ale jeśli czegoś brakuję dokupię i będzie spokój w aucie i w głowie :dirol:
Awatar użytkownika
elektrownik
Lex user
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 21:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [is200] stuki w tylnym zawieszeniu

Post autor: elektrownik »

Hello! Czy ktoś może mi podać numer tej nieszczęsnej TULEI PŁYWAJĄCEJ według aso. U mnie całe tylne zawieszenie pływa ale wszystko jest sztywne oprócz gum które trzymają "sanki". Czy to są te tuleje pływające bo już się gubię. Pozdro!
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości