Jak wykręcić reflektor ?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
dudekzg
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2020, o 16:58
Model Lexusa: LS 460 Luxury
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Jak wykręcić reflektor ?

Post autor: dudekzg »

Witam Wszystkich ! Mam problem, bo potrzebuję wyciągnąć reflektor, a nie wiem jak się to tego zabrać i jak go wykręcić bez uszczerbku dla niego i całej reszty. Przyznam szczerze, że mam go od tygodnia i nie wiem jak się do tego zabrać... Podpowie ktoś co po kolei odkręcić, czy poodpinać ? Z góry dzięki za zainteresowanie.
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: Jak wykręcić reflektor ?

Post autor: skyglobe »

Witam ziomala.
Po kolei raczej instruktarzu nie dostaniesz. Przede wszystkim musisz użyć uniwersalnego narzędzia czyli głowy.
Na pewno musisz odkręcić, a przynajmniej zluzować przód nadkola, tam powinny być ze 2 śruby i pewnie jakiś zatrzask. Od góry kolejna śruba, gdzieś z boku regulacja wysokości W tą stronkę http://www.japan-parts.eu wpisz VIN swojej taczki, znajdź lampę i będziesz widział gdzie dokładnie są mocowania. Jeżeli nie podejdziesz do sprawy na siłę to nic nie rozwalisz. Tak z ciekawości co się stało że demontujesz lampę??
Pozdrawiam
dudekzg
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2020, o 16:58
Model Lexusa: LS 460 Luxury
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak wykręcić reflektor ?

Post autor: dudekzg »

skyglobe pisze:Witam ziomala.
A witam witam ziomala z północy ;)
Dzięki za odpowiedź i tak masz rację pierwsze w co trzeba się zaopatrzyć przy jakichkolwiek robotach to rozum i pojemna głowa, ale właśnie chodziło mi o taką podpowiedź jaką dostałem, bym nie musiał niepotrzebnie demontować np zderzaka, bez którego ściągnięcia nie było możliwości wyciągnąć reflektora. Wiesz co chcę zobaczyć, czy tak jak miałem w scorpio soczewka od mijania ma przesłonę, promień oświetlający pobocze na takim zatrzasku i jest on ruchomy do przestawiania światła w lini prostej tak jak mają to w stanach, albo z promieniem jak jest u Nas w europie i przymierzyć, porównać, czy soczewki biksenonowe jakie mam w garażu podejdą do tej lampy, to bym je sobie podmienił...
Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Jak wykręcić reflektor ?

Post autor: simoneus »

W sieci jest gdzieś instrukcja, generalnie bez zrzucenia zderzaka lamp nie wykręcisz. Musisz plastiki pod maską zdjąć, odkręcić skorupę od góry, przy nadkolach i od dołu. Reszta to zatrzaski i masz już dostęp. Niecałe pół godzinki i gotowe.
dudekzg
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2020, o 16:58
Model Lexusa: LS 460 Luxury
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak wykręcić reflektor ?

Post autor: dudekzg »

simoneus pisze:W sieci jest gdzieś instrukcja...
Dzięki za kolejną rzeczową podpowiedź.. Zajmę się tym w Sobotę z rana, bo po pracy zaraz się robi ciemno i nie bardzo mam jak...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości