Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: koloramat »

RafalWawa pisze: 27 sty 2023, o 19:15
NEONX pisze: 27 sty 2023, o 09:38 My connected car fatalny to prawda ale mam podgląd nieszczęsnego akumulatora

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


 
Gdzie tam jest podgląd stanu akumulatora?? Bo ja się nie doszukałem u siebie...

 
Rozwijane menu. Lewy górny punkt ekranu (trzy kreski) . Dalej opcja "urządzenie" - i tutaj klik w ID - tam są pełne dane.
 
I.Q.
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 31 sty 2022, o 16:10
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: I.Q. »

Pytanie w tym dziale gdyż oczekuje odpowiedzi od osób które już odebrały swoje NXy. Czy udało Wam się wynegocjować/dostać jakaś rekompensatę z powodu opóźnień w dostawie samochodów ? Jeśli tak to jaka ?  W przyszłym tygodniu mam odbiór i zamierzam powalczyć o jakieś zadość uczynienie - stad prośba o podpowiedz.  
Z góry dziękuje.  
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

Ja dostalem uscisk dloni kierownika salonu i jakas butelke wina i brelok lexus.... no i chyba dosc popularne stwierdzenie.... macie panstwo samochod w bardzo dobrej cenie.... Nie bardzo jest nawet o co prosic bo niczego do NX nie mieli na salonie dostepego od reki, nawet dywanikow, (czas oczekiwania 2-4 tygodnie....)
350H F-Sport + Fuji, sonic grey. Zamowiony 21.10.2021, STATUS: Odebrany 23.12.2022.
Tomasz76
Lex user
Posty: 238
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

koloramat pisze: 27 sty 2023, o 19:29
NEONX pisze: 27 sty 2023, o 09:37 Oczywiście nie może to mieć wpływu na polisę przecież nie wszyscy mają alarmy a polisy działaja
[...]

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


 
Uporządkujmy. Wszystko zależy od specyfikacji zawartej w polisie. Jeśli zawierając umowę ubezpieczenia uwzględniono w niej zniżkę z powodu faktu, że samochód posiada alarm z usługą monitorowania GPS (Vodafone), a w trakcie trwania tej umowy, nastąpiła zmiana, dezaktywacja alarmu Vodafone, i ubezpieczony nie zgłosił tego faktu (aneks do umowy), na pewno zaistnieje problem. Z pewnością problem ten będzie polegał na uzasadnionej odmowie wypłaty ubezpieczenia w przypadku zaistnienia szkody, na którą wpływ mogła mieć dezaktywacja Vodafone na przykład - szkoda kradzieży, zaboru tymczasowego itd. I to jest fakt poza wszelką dyskusją. Zapewniam.
 

 
Zabezpieczenie Vodałone nie ma wpływu na wysokość składki. Też o to pytałem, zanim zrezygnowałem z tego alarmu.
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: koloramat »

Tomasz76 pisze: 30 sty 2023, o 08:22
koloramat pisze: 27 sty 2023, o 19:29
NEONX pisze: 27 sty 2023, o 09:37 Oczywiście nie może to mieć wpływu na polisę przecież nie wszyscy mają alarmy a polisy działaja
[...]

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



 
Uporządkujmy. Wszystko zależy od specyfikacji zawartej w polisie. Jeśli zawierając umowę ubezpieczenia uwzględniono w niej zniżkę z powodu faktu, że samochód posiada alarm z usługą monitorowania GPS (Vodafone), a w trakcie trwania tej umowy, nastąpiła zmiana, dezaktywacja alarmu Vodafone, i ubezpieczony nie zgłosił tego faktu (aneks do umowy), na pewno zaistnieje problem. Z pewnością problem ten będzie polegał na uzasadnionej odmowie wypłaty ubezpieczenia w przypadku zaistnienia szkody, na którą wpływ mogła mieć dezaktywacja Vodafone na przykład - szkoda kradzieży, zaboru tymczasowego itd. I to jest fakt poza wszelką dyskusją. Zapewniam.
 


 
Zabezpieczenie Vodałone nie ma wpływu na wysokość składki. Też o to pytałem, zanim zrezygnowałem z tego alarmu.

 
Nie jest to prawdą uniwersalną, ponieważ zależy to od firmy ubezpieczającej. PZU - ja otrzymałem dość wyraźną zniżkę składki, w związku z posiadaniem umowy o monitorowaniu pojazdu. 
 
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: koloramat »

koloramat pisze: 30 sty 2023, o 09:41
Tomasz76 pisze: 30 sty 2023, o 08:22
koloramat pisze: 27 sty 2023, o 19:29
Uporządkujmy. Wszystko zależy od specyfikacji zawartej w polisie. Jeśli zawierając umowę ubezpieczenia uwzględniono w niej zniżkę z powodu faktu, że samochód posiada alarm z usługą monitorowania GPS (Vodafone), a w trakcie trwania tej umowy, nastąpiła zmiana, dezaktywacja alarmu Vodafone, i ubezpieczony nie zgłosił tego faktu (aneks do umowy), na pewno zaistnieje problem. Z pewnością problem ten będzie polegał na uzasadnionej odmowie wypłaty ubezpieczenia w przypadku zaistnienia szkody, na którą wpływ mogła mieć dezaktywacja Vodafone na przykład - szkoda kradzieży, zaboru tymczasowego itd. I to jest fakt poza wszelką dyskusją. Zapewniam.
 




 
Zabezpieczenie Vodałone nie ma wpływu na wysokość składki. Też o to pytałem, zanim zrezygnowałem z tego alarmu.



 
 
 W chwili zawierania umowy ubezpieczenia, należy zgłosić fakt posiadania umowy o monitorowanie samochodu właśnie celem otrzymania zniżki. 
 
Ostatnio zmieniony 31 sty 2023, o 12:23 przez koloramat, łącznie zmieniany 1 raz.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Kolega pytal czy udalo sie jakis rabat dostac. Pod filmami o Nxie jest kolega ktory mowil o voucherze na akcesoria 3000. Plus rabat 15% na kolejne akcesoria.
Ktos wczesniej tutaj rowniez wspominal o voucherze na 3k. 
RafalWawa
Lex user
Posty: 110
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

koloramat pisze: 30 sty 2023, o 09:41
Tomasz76 pisze: 30 sty 2023, o 08:22
koloramat pisze: 27 sty 2023, o 19:29
Uporządkujmy. Wszystko zależy od specyfikacji zawartej w polisie. Jeśli zawierając umowę ubezpieczenia uwzględniono w niej zniżkę z powodu faktu, że samochód posiada alarm z usługą monitorowania GPS (Vodafone), a w trakcie trwania tej umowy, nastąpiła zmiana, dezaktywacja alarmu Vodafone, i ubezpieczony nie zgłosił tego faktu (aneks do umowy), na pewno zaistnieje problem. Z pewnością problem ten będzie polegał na uzasadnionej odmowie wypłaty ubezpieczenia w przypadku zaistnienia szkody, na którą wpływ mogła mieć dezaktywacja Vodafone na przykład - szkoda kradzieży, zaboru tymczasowego itd. I to jest fakt poza wszelką dyskusją. Zapewniam.
 



 
Zabezpieczenie Vodałone nie ma wpływu na wysokość składki. Też o to pytałem, zanim zrezygnowałem z tego alarmu.


 
Nie jest to prawdą uniwersalną, ponieważ zależy to od firmy ubezpieczającej. PZU - ja otrzymałem dość wyraźną zniżkę składki, w związku z posiadaniem umowy o monitorowaniu pojazdu. 
 

 
Uporządkujmy :) na to czy polisa działa czy nie - nie ma wpływu fakt dostania takich zy innych zniżek, tylko to co stoi w warunkach ubezpieczenia ( OWU, czasem SWU). Jeśli tam jest wpisane że auto ma mieć takie a nie inne zabezpieczenia, to ma je mieć (sprawne i uruchomione) i tyle. Odrębną sprawą jest oczywiście ustalenie czy np w chwili kradzieży alarm był uruchomiony, gdy nie ma monitoringu, ale to inny temat.
fakt dostania zniżki z powodu alarmu, miejsca garażowania, wieku itp nie ma wpływu na działanie polisy (chyba że w OWU/SWU stoi coś innego), co najwyżej może spowodować żądanie dopłaty brakującej składki gdy okaże się że że warunki zniżki nie są spełnione. 
Tak więc poczytać OWU, sprawdzić co tam jest wymagane i tyle.
 
killer13
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 1 sty 2023, o 15:12
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: OŁAWA
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: killer13 »

Rozmawialem wczoraj z handlowcem, ktory nam sprzedal NX-a, na temat skutecznosci zabezpieczenia od Vodafone.
Powiedzial mi, ze w ASO we Wroclawiu, gdzie ow handlowiec pracuje, wysoko oceniaja skuteczność tego zabezpieczenia, bo dwóm ich klientom ukradziono NX-y (oba w Wawie) i oba auta zostaly odnalezione przez firme monitorujaca i policje w ciagu 24h. Moze zatem owe feralne wskazania apki to jedno, a sprawnosc trackowania auta poprzez systemy monitorujace pojazd to drugie.
 
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Nex »

killer13 pisze:Rozmawialem wczoraj z handlowcem, ktory nam sprzedal NX-a, na temat skutecznosci zabezpieczenia od Vodafone.
Powiedzial mi, ze w ASO we Wroclawiu, gdzie ow handlowiec pracuje, wysoko oceniaja skuteczność tego zabezpieczenia, bo dwóm ich klientom ukradziono NX-y (oba w Wawie) i oba auta zostaly odnalezione przez firme monitorujaca i policje w ciagu 24h. Moze zatem owe feralne wskazania apki to jedno, a sprawnosc trackowania auta poprzez systemy monitorujace pojazd to drugie.
 
Jeśli ukradli to średnie zabezpieczenie. No i pytanie co po tych 24h znaleźli. Całe auta czy to co po nich zostało? Większość aut rozbieranych jest na części w ciągu pierwszych 3-4 godzin.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AxisZ, tiger_kk i 3 gości