[is200] Silnik się zagotował.

[is200] Silnik się zagotował.

Postprzez carinus » 31 sie 2011, o 20:30

Mam pytanie odnośnie zjawiska podniesienia się temperatury płynu chłodniczego do wartości maxymalnej.Podczas jazdy lexem po górach z dosyć sporym obciążeniem i temp.otoczenia 40* wzkazówka temp płynu powędrowała pod czerwone pole.Musiałem wyłączyć klimę,otworzyłem okna i dałem ogrzewanie na max.Po tym zabiegu silnik powoli wracał do normalnej temperatury.Było to dla mnie trochę dziwne bo nigdy w zadnym japońcu nie miałem takiej sytuacji w podobnych warunkach.Czy ktos miał już takie objawy?Zastanawia mnie stan mojego termostatu,moze nie otwiera się dostatecznie mocno albo może tak już bywa z tym układem chłodzenia w co nie bardzo chcę wierzyć.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Re: Silnik się zagotował.

Postprzez tomekb » 31 sie 2011, o 21:19

sprawdziłbym termostat jako pierwsze
tomekb
Lex Master

Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut

Postprzez klexus » 31 sie 2011, o 21:24

ale wentylatory sie załączyły rozumiem tylko ze nie dawały rady, druga sprawa płyn wymieniony masz??
klexus
Lex Master

Model Lexusa: GS 300

Postprzez konik_80 » 31 sie 2011, o 22:05

Prawdopodobnie termostat ale może też być zakamieniona chłodnica - sprawdź twardość przewodów wodnych przed chłodnicą - jak są po rozgrzaniu silnika twarde jak kamień to może to być ten drugi problem.
konik_80
Lex Driver

Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25

Postprzez michal_5000 » 1 wrz 2011, o 19:22

Jak przewody będą twarde, to bałbym się raczej że to uszczelka pod głowicą a nie zakamieniona chłodnica... :roll:

Tak naprawdę przyczyn może tutaj byc wiele. @carinus - a sprawdziłeś potem (po dojechaniu i wystygnięciu auta) poziom płynu chłodniczego?
michal_5000
Lex user

Model Lexusa: GS 2nd gen

Postprzez konik_80 » 1 wrz 2011, o 19:43

michal_5000 napisał(a):Jak przewody będą twarde, to bałbym się raczej że to uszczelka pod głowicą a nie zakamieniona chłodnica... :roll:

W przypadku padniętej uszczelki (o ile padnie uszczelka pomiędzy garem a kanałem wodnym) owszem też są twarde przewody bo spaliny są w układzie chłodzenia ale są wtedy bąble w zbiorniczku wyrównawczym - a w Lexie bąbelkowałoby ostro po odkręceniu korka chłodnicy.
konik_80
Lex Driver

Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25

Postprzez carinus » 1 wrz 2011, o 21:24

Układ chłodzenia jest w dobrym stanie i cały czas chodził na płynie,brak jakichkolwiek szlamów i kamienia.Sprawdzę jeszcze w garnuszku ten nieszczęsny termostat,może to on jest winowajcą.Wykluczam jakąkolwiek usterkę uszczelki,ubjaw wystąpił tylko 2 razy przy takich ekstremalnych warunkach.
carinus
Lex Master

Postprzez prosperopro » 1 wrz 2011, o 22:31

Temperatura skoczyla odrazu na wysoka temp czyli w podniaosla sie w kilka sekund ? Jak dlugo? Czy Dlugo musiales czekac az wroci do normy ? lub calkowicie ostygnie ?
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
prosperopro
Lex Driver

Model Lexusa: LS400 UCF11

Postprzez Ralfx » 2 wrz 2011, o 13:48

W takich warunkach to w sumie miał prawo sie troche bardziej nagrzać ale żeby na maximum to już troche dziwne. Mi się zdażyło w moim raz zagotować płyn chłodniczy, ale to było jakieś ponad 5 minut trzymania go w obrębie 5 do 6,5 tyś obrotów (temp otoczenia 30 stopni celcjusza) jazda bokiem i palenie gumy na hamulcu na 2 biegu. Chłodzenie miało prawo nie wyrobić.
Jeśli poziom płynu jest w nomie to pojeździj w normalnych warunkach i obserwuj. Moim zdaniem nie powtórzy się więcej w normalnych warunkach - w końcu to silniki Toyoty :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Ralfx
Lex Master

Model Lexusa: GS430

Postprzez carinus » 2 wrz 2011, o 21:11

Gdy wjechałem w strefe upałow i zaczołem pokonywać kręte górskie drogi temp stopniowo wzrastała aż zaczeła dobijać do wartości max.Po zjechaniu na płaskie wszystko wracało do normy.
carinus
Lex Master

Następna strona

Powrót do IS mk1 1998-2005