Rx 400H spalanie

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Piotrek174
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2015, o 21:37
Model Lexusa: Rx400h
Skąd:: London
Kontakt:

Rx 400H spalanie

Post autor: Piotrek174 »

Witam
Widzialem juz dwa posty o spalaniu RX 400h, lecz minelo juz sporo czasu i moze sa nowi uzytkownicy lub cos sie zmienilo:)
Poziadam takowe auto od tzrech miesiecy i jestem w szoku ile on pali.
Przed zakupem sprawdzalem mniejwiecej na forach i poradnikach, ale to sie nic nie zgadza.
Trasa to 7-7.5litra a w miescie 14-15litrow.
Prosze powiedzcie ile wasze rxy 400h pala.
Moze cos jest nie tak z komputerem?
Pozdrawiam
jwa
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2020, o 16:57
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Rx 400H spalanie

Post autor: jwa »

W mieście mój zdecydowanie mniej pali bo w lecie 7 w zimie 9
Na trasie spali ile mu wleję.
Jak wystartowałem ze stacji w Malborku to przed Toruniem zapaliła mi się rezerwa. Ale bateria dostała nieźle w palnik.
Przy standardowej jeździe 120/140 spalanie 11l +/- 0,5l
Jak jechałem trasą krakowską wracając załadowany przy stałej prędkości 130 spalanie 11.3l
Mój Komputer wskazuje dokładne spalanie jeśli go resetuje przy tankowaniu. Im dłużej nie resetuje tym średnia jest mniej dokładna ale niewiele.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Rx 400H spalanie

Post autor: legato97 »

Komp czasem żyje własnym życiem to fakt. Ale jeżeli w mieście robisz teraz krótkie traski a silnik nie jest nagrzany to Twoje spalanie będzie właściwe bo auto na starcie przy niskich temperaturach będzie korzystało w większości z silnika benzynowego.
liamsmith
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2023, o 05:30
Model Lexusa: ES
Skąd:: Las Vegas
Kontakt:

Re: Rx 400H spalanie

Post autor: liamsmith »

Według oficjalnych szacunków EPA, RX 400h zużywa średnio 25 mil na galon (mpg) lub 9,4 litra na 100 km. Jednak rzeczywiste zużycie paliwa może się różnić w zależności od warunków jazdy i nawyków.  
 
 
 
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Rx 400H spalanie

Post autor: igrsan »

Zobaczcie ten wątek i moje posty.

https://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=39504 :hobby:
 
Spalanie jest zależne od temperatury na zewnątrz, procesie ogrzewania wnętrza kabiny, stylu jazdy ( w moim przypadku jazda do pracy 4km to spalanie w granicach 17l/100km natomiast w innym mieście na dłuższych odcinkach jest nawet 6L/100 ). Już o tym pisałem, wiec zachęcam do lektury w innym wątku. Jak coś służę pomocą. :pijak:
 
frankleez
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2023, o 06:19
Model Lexusa: ES
Skąd:: alaska
Kontakt:

Re: Rx 400H spalanie

Post autor: frankleez »

RX 400h zużywa tylko około 27 mpg na 100 km w mieście i 24 mpg na 100 km na autostradzie. W wersji FWD występuje również mniejsze zużycie paliwa 




Dynamons World
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości