Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Speq77
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2014, o 00:32
Model Lexusa: IS 300h FS
Skąd:: Pszczyna
Kontakt:

Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: Speq77 »

Witam posiadam lexusa IS 300h fs.

Mianowicie po wyłączeniu pojazdu pojazd nie zapamiętuje od jakiegoś czasu ostatnich ustawień nawiewu i klimatyzacji. Nawiew wraz z panelem wyświetlającym temperaturę , moc i miejsce gdzie ma wiać włącza się po około 30 sec. Czy jest to spowodowane jakąś awarią? A może mam coś przestawione w komputerze ? Pozdrawiam serdecznie.
Speq77
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2014, o 00:32
Model Lexusa: IS 300h FS
Skąd:: Pszczyna
Kontakt:

Re: Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: Speq77 »

podbijam post. Nikt nigdy nie miał takich problemów w nowych modelach lexusa? Co to może być ?
marcepan32
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2021, o 22:22
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: marcepan32 »

Mam ten problem .Is 200t . Jak Rozwiązałeś problem?
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: simoneus »

UWAGA... Ja z własnego doświadczenia.
Mam LS600H - wymieniałem filtr kabinowy, oczywiście bez instrukcji, bo po co :) przecież to musi być proste jak w innych autach. W schowku znalazłem klapkę i na siłę podniosłem obudowę filtra, coś tam strzeliło. Wymieniłem wkładkę, ale obudowa już luźno się podnosiła.
I po pewnym czasie zauważyłem, że jak odpalam samochód to po chwili konsola nawiewów przechodzi na OFF. Po naciśnięciu AUTO wszystko "niby" działa. I wtedy zacząłem zgłębiać temat wymiany filtra kabinowego - źle zrobiłem - trzeba było nacisnąć obieg wewnętrzny, żeby obudowa się podniosła.
Wiedziałem już że coś popsułem, ale na szczęście wyskoczyło cięgno w napędzie klapy. Trzeba było zdemontować schowek. Po założeniu cięgna na swoje miejsce wszystko wróciło do normy.
Sprawdźcie, czy możecie podnosić obudowę filtra przełączając między obiegiem wewnętrznym a zewnętrznym. Jeżeli nie, to macie to samo co u mnie było.
DariuszDD
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 6 mar 2023, o 21:44
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: DariuszDD »

Cześć. Udało się coś z tą klimatyzacja-mam to samo w is300h?
peludo
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2024, o 20:14
Model Lexusa: Is300h
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Konsola nawiewu i nawiewy włączają się po czasie

Post autor: peludo »

Witam.
Ja też mam od kilku dni to samo. Jak auto zgaszone pare minut, panel działa bez problemu, jak postoi chwilę to po odpaleniu wentylacja nie chodzi, dopiero po naciśnięciu przycisku auto zaczyna działać, nie pamięta ustawień za każdym razem daje 22 stopnie. Lexus IS300h.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości